Graikijoje ketvirtadienį prasidėjo visuotinis 24 val. streikas dėl naujos darbo teisės reformos. Į gatves išėjus tūkstančiams demonstrantų, sutriko viešojo transporto eismas ir viešųjų paslaugų teikimas.
Į kelias atskiras Atėnuose vykusias demonstracijas, kurias organizavo profsąjungos ir opozicijos partijos, susirinko daugiau kaip 16 tūkst. žmonių. Jose taip pat dalyvavo kairiųjų, socialistinių ir komunistinių pažiūrų partijų vadovai.
„Kad ir ką darytų vyriausybė, darbininkai smerkia šį teisės aktą“, – reporteriams sakė komunistinės partijos KKE vadovas Dimitris Koutsoumbas. – Jo vieta – šiukšliadėžėje.“
Tesalonikuose vykusioje protesto akcijoje dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių. Demonstracijos taip pat vyko kituose dideliuose Graikijos miestuose.
Kritikai įvardija naująją reformą, kurioje propaguojamas darbo valandų lankstumas, „šiuolaikine vergija“.
Ant protestuotojų nešamų plakatų mirgėjo užrašai „Šalin rankas nuo 8 valandų (darbo dienos)“ ir „Vergija nėra pažanga“.
Vyriausybė teigia, kad pagal reformą, dėl kurios kitą savaitę balsuos parlamentas, įvedamas darbo grafiko lankstumas, nustatomos nuotolinio darbo taisyklės, pagerinamos vaiko priežiūros atostogos ir numatomos apsaugos nuo seksualinio priekabiavimo darbovietėje priemonės.
Graikijos ekonomika atsivėrė po antro šešis mėnesius trukusio karantino. Oficialūs duomenys praėjusią savaitę rodė, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) per pirmus tris šių metų mėnesius išaugo 4,4 proc., palyginti su ankstesniu ketvirčiu.
Šalies darbo ministras Costis Hatzidakis teigė, kad pagal naujas taisykles darbuotojai galės su savo vadovybės atstovais asmeniškai susiderėti dėl ilgesnių darbo valandų vienu metų laikotarpiu, o kitu dirbti trumpiau.
Reformoje taip pat numatoma iki 10 val. trunkanti darbo diena mainais į papildomas apmokamas atostogas.
Tačiau profsąjungos ir opozicijos partijos teigia, kad taip pakenkiama kolektyvinėms deryboms, sutrikdomi darbuotojų asmeniniai gyvenimai ir įteisinamas darbuotojų išnaudojimas dirbant viršvalandžius.
Profsąjungos taip pat priešinasi reformai dėl joje nustatomų griežtesnių streiko paskelbimo taisyklių.
Vyriausybės dauguma parlamente trečiadienį per pirmąjį svarstymą pritarė naujajam įstatymui, o kitą savaitę numatomas plenarinis posėdis, per kurį įvyks dar vienas balsavimas.
Prasidėjus 24 val. streikui, sutriko keltų, traukinių, lėktuvų ir viešojo transporto eismas. Sutriko ir viešųjų paslaugų teikimas.