Pozityvios naujienos iš Valonijos. Tačiau gilėjanti beprotystė Austrijoje, Graikijoje, Vokietijoje bei kituose regionuose.
Įdomus teisinis precedentas įvyko Belgijoje, Valonijos regione. Ten vietinis teismas nusprendė, kad vadinamojo „Galimybių paso" naudojimas jų regione yra neteisėtas.
Belgijos Valonijos regiono teismas nusprendė, kad COVID „galimybių pasas" naudojimas yra neteisėtas, ir įpareigojo vietos vyriausybę mokėti 5 000 eurų (5 658 USD) kasdienę baudą, kol ji panaikins neteisėtą priemonę, trečiadienį (gruodžio 1 d.) pranešė vietos žiniasklaida.
Namūro miesto pirmosios instancijos teismas antradienį (lapkričio 30 d.) nusprendė, kad COVID „galimybių pasas" (GP) naudojimas Valonijos regione yra neteisėtas.
Remiantis nuosprendžiu, taisyklės, reikalaujančios, kad visi prieš įeidami į kavines, restoranus, sporto sales ir kultūros objektus parodytų savo „GP", neproporcingai riboja asmens laisves, o tai neatitinka jų siekiamo tikslo (mažinti viruso plitimą).
Pelno nesiekianti organizacija „Notre bon droit" (mūsų gera teisė) pradėjo procedūrą, ginčijančią Valonijos regiono dekretą dėl COVID „Galimybių paso".
Tačiau Valonijos regionas paskelbė, kad nepanaikins „Galimybių paso" reglamento ir nedelsdamas apskundė šį sprendimą.
Anot Belgijos dienraščio „Le Soir", Valonijos vyriausybės atstovai neatvyko į lapkričio 16 dieną vykusį teismo posėdį, nes dėl savaitgalio ir valstybinių švenčių derinio net penkias dienas niekas nenagrinėjo bylos.
Kvietimas buvo gautas lapkričio 10 d., tačiau kitą dieną buvo paliaubų diena, skirta Pirmojo pasaulinio karo pabaigai paminėti, Belgijoje valstybinė šventė. Šventinė diena buvo ketvirtadienį, tad dauguma pareigūnų ją pratęsė iki ilgojo savaitgalio.
Kitą pirmadienį - lapkričio 15 d. - buvo švenčiama Karaliaus diena, kuri, taip pat buvo nedarbo diena. Dėl to niekas nenagrinėjo bylos ir posėdis įvyko Valonijos pareigūnams nedalyvaujant.
„Galimybių paso" naudojimas yra privalomas visoje šalyje įeinant į restoranus, sporto sales ir kultūros vietas. Tačiau oficialiai regioninės vyriausybės yra atsakingos už ribojančių priemonių taikymą federalinės valstybės sistemoje.
Tačiau kitur naujienos ne tokios pozityvios.
Gruodžio pirmąją Europos komisijos pirmininkė Ursula Von Der Leyen pareiškė, jog reikia diskutuoti apie privalomąją vakcinaciją nuo Covid-19, tačiau čia pat pabrėžė, jog šį sprendimą turės priimti pačios šalių narių vyriausybės. O taip pat informavo, kad jau nuo gruodžio 13 dienos, Europos sąjungos šalyse, startuos vaikų vakcinacija nuo 5 metų, kadangi jau atkeliauja Pfizer vakcinos skirtos 5-11 metų amžiaus vaikų grupėms.
Na, o privalomos vakcinacijos idėja jau skinasi ir atskirose Europos šalyse.
Štai Graikija, nuo kitų metų sausio vidurio, bauduos vyresnius negu 60 metų amžiaus graikus kurie nepriims sprendimo į save susileisti vadinamąją vakciną. Toks sprendimas jiems, kiekvieną mėnesį, kainuos 100 eurų.
Austrija nuo 2022 metų vasario pirmos dienos žengs dar griežčiau. Visoje šalyje įsigalios privalomoji vakcinacija. Pagal juodraštinį projektą bauda tiems, kurie atsisakys pasiskiepyti sudarys 3600 eurų. Na, o nenorintiems jos mokėti asmenims bus skiriama keturi mėnesiai laisvės atėmimo. Na, o jeigu žmogelis vis tiek spurdės ir bandys nesiskiepyti, tai bauda augs iki 7200 eurų.
Vokietija žengia iš paskos bei, taip pat, pradeda diskusiją dėl privalomosios vakcinacijos. Akivaizdu, jog ši idėja gali būti realizuota, nes būsimasis Vokietijos kancleris, kuris kitą savaitė turi pakeisti A. Merkel, Olafas Scholzas entuziastingai skelbia savo paramą privalomajai vakcinacijai. Dar daugiau, panašu, jog jis pasiryžęs daryti viską, kas jiems pasirodys teisinga „kovojant" su virusu.
Kaip teigia O. Scholzas, cituojame: „Mes padarysime visa, ko reikės. Mes imsimės naujų priemonių, kurios, deja, paveiks ir tuos piliečius, kurie iki šiol viską darė teisingai, t.y jau gavo dvi ar net tris vakcinos dozes. Mano vyriausybei nebus raudonų linijų dėl to, ką reikia daryti. Mes nieko neatmetame."
Taip trečiadienį (gruodžio 1 d.) savaitraščiui „Die Zeit" teigė naujasis Vokietijos kancleris. Betrūksta tik gale išrėkto „Sieg Heil!", kad galutinai įsitikintume, kokia ryžtinga bus naujoji germanų politika...
Nesinori gąsdinti, bet panašu, jog tik laiko klausimas, kada privalomos vakcinacijos klausimas ateis ir iki Lietuvos. Nebent lietuviai parodys išskirtinį brandumą bei kovotojo charakterį.