respublika.lt

Europos Parlamentas patvirtino 2023 m. ES biudžetą

2022 lapkričio 23 17:27:00
Lina Linkevičiūtė, Elta

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) patvirtino 2023 m. Europos Sąjungos (ES) biudžetą ir užtikrino didesnę paramą Ukrainai bei kovai su pandemijos pasekmėmis.

×
nuotr. 1 nuotr.
Europos Parlamentas patvirtino 2023 m. ES biudžetą. EPA-Eltos nuotr.

 

Kaip teigiama EP pranešime spaudai, derybose dėl 2023 m. ES biudžeto EP nariams pavyko pasiekti, kad karo Ukrainoje pasekmėms švelninti, energijos krizei amortizuoti ir ekonomikos gaivinimui būtų skirtas papildomas milijardas eurų. Dalis papildomos paramos Ukrainai bus skirta studentams ir mokytojams iš Ukrainos paremti per Erasmus+ programą (120 mln. eurų), humanitarinei pagalbai (150 mln. eurų), Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondui (36.5 mln. eurų), sienų valdymui (10 mln. eurų), kaimynystės instrumentui (280 mln. eurų) bei kariniam mobilumui didinti (58.8 mln. eurų).  

Europarlamentarai taip pat padidino paramą ES energetinei nepriklausomybei ir skyrė daugiau lėšų verslui ir namų ūkiams, susiduriantiems su smarkiai išaugusiomis išlaidomis už energiją. Tam bus skirti papildomi 143,5 mln. eurų. Be to, atsižvelgiant į tai, kad dar nesibaigė COVID-19 pandemija, EP narių siūlymu kovai su ja skirti papildomi 7,5 mln. eurų.

Iš viso kitų metų ES įsipareigojimai sudarys 186,6 mlrd. eurų, o konkrečios išmokos – 168,7 mlrd. eurų. Šiam biudžetui pritarė 492 EP nariai, 66 nepritarė, o 46 susilaikė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s