Už darbo vietas ir socialines teises atsakingas Europos Komisijos narys Nikolas Šmitas (Nicolas Schmit) perspėja, kad dėl augančių kainų energetinis skurdas Europoje gali padidėti dar labiau.
Komisaras Vokietijos naujienų agentūrai „dpa" sakė, kad jau dabar Europos Sąjungoje (ES) yra milijonai gyventojų, susiduriančių su energijos nepritekliumi, o jų skaičius gali toliau didėti.
Anot N.Šmito, Europos Komisija galėtų padėti ES šalims narėms sumažinti didelių energijos kainų poveikį visuomenei, tačiau pirmiausia veiksmų turi imtis šalių vyriausybės.
Penktadienį Vokietijos vyriausybės atstovė spaudai Martina Fyc (Martina Fietz) akcentavo, kad esą svarbu koordinuoti visos Europos veiksmus ir veikti pagal galiojančias ES vidaus rinkos taisykles.
Energijos klausimai bus svarstomi ateinančios savaitės ketvirtadienį ir penktadienį ES viršūnių susitikime Briuselyje.
Europos profesinių sąjungų konfederacija ETUC rugsėjį paskelbė, kad daugiau nei 2,7 mln. dirbančių europiečių nebegali sau leisti pakankamai šildyti būsto.
Tuo metu Rusija teigia, kad ateityje Europoje gali kilti nauja dujų krizė, todėl ragina ES lyderius sėsti prie derybų stalo. „Neatmetu galimybės, kad tokia situacija gali vėl pasikartoti, - sako už energetiką atsakingas Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas. - Mes pasirengę dialogui."
Rusija tikina galinti tiekti daugiau dujų, bet, anot A.Novako, to nebuvo prašoma.
Vicepremjeras sako, kad Europos saugyklose trūksta 25 mln. kubinių metrų dujų ir dėl to „reikėtų ką nors daryti".
Energetikos gigantė Rusija neigia savo atsakomybę dėl išaugusių kainų. Viceministras sako, kad šalis savo kontraktinius įsipareigojimus vykdo ir, palyginus su pernai metais, netgi padidino tiekimą pasaulinėms rinkoms 15 proc.
Be to, 2021 m. Rusija pati suvartojo daugiau dujų nei anksčiau. A.Novakas aiškina, kad taip buvo dėl šaltos žiemos ir ekonomikos atsigavimo.
Neseniai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ragino kuo greičiau paleisti „Nord Stream 2" dujotiekį, kuriuo dujos iš Rusijos pasieks Vokietiją Baltijos jūros dugnu nutiestais vamzdžiais.
Pasak A.Novako, dujų tiekimas šiuo dujotiekiu sumažintų įtampą dujų rinkoje. „Nord Stream 2" projektas jau baigtas, tačiau Vokietijos institucijos dar turi išduoti leidimą dujotiekio veikimui.