Dėl neseniai priimto miškų apsaugos įstatymo, Europos šalys gali likti ne tik be kakavos, bet ir be sojos, kadangi į ES bus draudžiama įvežti produktus, užaugintus iškirstų medžių vietoje. Europos statistikos tarnybos ir Pasaulio banko skaičiavimu, šiuo metu regionas per metus importuoja sojos daugiau kaip už 10,55 mlrd. eurų.
Beje, soja - ne vienintelis produktas, be kurio gali likti europiečiai.
Taikant kovos su miškų kirtimu įstatymą į Europą jau negalima įvežti kirtavietėse užaugintos jautienos, ten išgauto palmių aliejaus, kakavos ir įvairių dirbinių. Draudimas taikomas visoms prekėms, kurios neturi sertifikato, patvirtinančio, jog jos buvo išaugintos ar sukurtos ekologiškai valdomose žemėse.
Nuo 2023 m. Europos Sąjunga iš šalių, kuriose mažėja miškų plotai, importavo sojos pupelių, miltų, aliejaus ir išspaudų už beveik 8 mlrd. eurų.
Pagrindiniais tiekėjais tapo Brazilija (78 proc. importo), Argentina (19 proc.) ir Paragvajus (1,7 proc.). Ekspertai paskaičiavo, kad per mėnesį populiaraus produkto, kurio netrukus regione gali nelikti, buvo importuojama už 878,8 mln. eurų, kas per metus sudarė 10,55 mlrd. eurų. Įsigaliojęs draudimas apims 66 proc. iki šiol buvusio importo.