respublika.lt

Elektros kainos gąsdina ir austrus

2022 lapkričio 23 11:45:28
Petras Šuliauskas

Du, Linco mieste gyvenantys austrų pensininkai, labai sunerimo gavę savo elektros tiekėjo laišką. Jame buvo nurodyta, kad elektros energija vartotojams brangs 401 proc., informuoja portalas „Heute".

×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

 

Portalas atkreipė dėmesį į tai, kad pastaraisiais mėnesiais infliacija Austrijoje pasijautė visose gyvenimo srityse - brango viskas, pradedant elektra bei dujomis ir baigiant maistu bei degalais. Nesant ženklų, kad situacija galėtų keistis į gerąją pusę, neįvardinta pagyvenusių austrų pora į ateitį žiūri su nerimu.

„Tiekėjas informavo, kad nuo kito mėnesio elektra brangs. Gyvename savivaldybei priklausančiame, 68 kvadratinių metrų ploto bute, kurio šildymui naudojame elektrą", - „Heute" žurnalistui situaciją patikslino pensininkas.

Pasak jo, iki šiol už elektrą jie kas mėnesį mokėjo apie 105 eurus. Jeigu ši suma išaugs keturis kartus, porai nebeliks pinigų pragyvenimui: „Kadangi gauname tik minimalią senatvės pensiją, mums, net skaičiuojant matematiškai, viskam nebeužteks turimų pinigų. Naujausios sąskaitos už suvartotą elektros energiją lauksime su dideliu nerimu."

Leidinio teigimu, pensininkus galima suprasti, kadangi jokių požymių, jog situacija šalyje imtų keistis, nėra.

Vieningo pensinio amžiaus Austrijoje nėra nustatyta, pensija sudaro 77 proc. buvusio darbo užmokesčio. Minimali senatvės pensija Austrijoje siekia 750 eurų, vidutinė - 1400 eurų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
7
F
  • SKUNDAS: Valstybinei mokesčių inspekcijai ir pagrindiniam „Vilniaus prekybos“ akcininkui Nerijui Numai pasiekti taikų susitarimą dėl nesumokėtos milijoninės verslininko gyventojų pajamų mokesčio skolos sutrukdė skundas prokurorams dėl galimo tokio sandorio žalos viešajam interesui.
  • DIPLOMATAS: Ketvitradienį į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas - jam įteikta nota, skelbianti vieną ambasados darbuotoją nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu.
  • TEISĖJAS: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl prof. dr. Egidijaus Šileikio skyrimo vyriausiojo administracinio teismo teisėju ir priėmė jo priesaiką.
  • NAFTA: Europos Sąjungos svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako premjerė Ingrida Šimonytė - tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
  • KAINA: Jokio nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams garantinio tiekimo paslauga gruodį, palyginti su lapkričiu, brangsta 14,7% iki 43,6 centų už kilovatvalandę (kWh) (lapkritį – 38 ct/kWh), skelbia „Energijos skirstymo operatorius“.
  • ATOSTOGOS: Anksčiau galiojusi tvarka, kai vieni vaiką iki 14 metų auginę pareigūnai negaudavo papildomų kasmetinių atostogų, prieštaravo Konstitucijai - tokį sprendimą priėmė Konstitucinis Teismas.
  • LAUREATĖS: Paskelbtos 2022 m. Meilės Lukšienės premijos mokslininkams konkurso laimėtojos - jomis tapo prof. habil. dr. Jūratė Baranova (po mirties) ir prof. dr. Lilija Duoblienė.
  • PAKUOTĖS: Europos Komisija siūlo griežtinti reikalavimus pakuotėms, numatant, kad visos jos Bendrijoje nuo 2030-ųjų galėtų būti perdirbamos - ant pakuočių turėtų atsirasti ir naujas specialus žymėjimas, palengvinantis jų rūšiavimą.
  • ANIMACIJA: Gruodžio 1 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasideda tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ - programoje numatyta trylika seansų, per kuriuos išvysite pačius naujausius viso pasaulio animacinio kino kūrėjų filmus.
  • SĄSAJOS: Seimo Ekonomikos komitetas ketvirtadienį su Susisiekimo ministerijos atstovais ir „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonių vadovais aiškinsis grupės bendrovių sąsajas su Rusija ir Baltarusija.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pastebite kai kurių vaistų trūkumą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-10 -4 C

-7 -2 C

 

-3 -1 C

-8 -2 C

-3 -1 C

 

-1 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s