Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas dar kartą pakartojo, kad Lenkija neketina siųsti karių į Ukrainą ir tai galutinis sprendimas.
Antradienio vakarą visuomeninio transliuotojo „TVP Info“ paklaustas, ar sprendimas nesiųsti Lenkijos karių į Ukrainą yra galutinis, D. Tuskas atsakė: „Taip, bet tokio spaudimo apskritai nėra“.
D. Tuskas atkreipė dėmesį į neseniai paskelbtą JAV specialiojo pasiuntinio Ukrainai Keitho Kelloggo pareiškimą, kai jis praėjusią savaitę „Fox Business“ sakė, jog vienas iš siūlomų sprendimų, kaip išspręsti konfliktą Ukrainoje, yra taikdarių pajėgų dislokavimas iš keturių Europos šalių, įskaitant Lenkiją, jie būtų dislokuoti į vakarus nuo didžiausios Ukrainos Dnipro upės stebėti, kaip laikomasi paliaubų susitarimo.
D. Tuskas pareiškė, kad K. Kelloggas „iš visų mano partnerių Europoje girdėjo, jog tai netiesa“.
Premjeras pridūrė, jog Lenkijos sąjungininkės žino, kad Lenkija turėtų užtikrinti Lenkijos ir Europos sienų saugumą ir kad Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Keiras Starmeris į tai „sureagavo iškart, nes, mano įsitikinimu, tai visiškai neginčijama ir neabejotina sąlyga“.
„Mūsų užduotis – ne tik dėl savęs, bet ir dėl visos Europos – yra su mūsų karių pagalba saugoti Europos ir Lenkijos sienas su Rusija ir Baltarusija bei organizuoti šį didelį ginklų ir pagalbos Ukrainai perdavimo centrą Žešuve“, – sakė D. Tuskas, turėdamas omenyje logistikos centrą pietryčių Lenkijos oro uoste, per kurį koordinuojama tarptautinė pagalba Ukrainai.
„Nesiųsime lenkų karių į Ukrainą“, – pakartojo D. Tuskas.
Jis pripažino ankstesnį susirūpinimą, kad Lenkijos atsisakymas pritarti karių dislokavimo iniciatyvai, kai tuo metu Prancūzija ir Didžioji Britanija ją palaiko, o Vokietijos pozicija tebėra neaiški, gali lemti Lenkijos išstūmimą iš Europos politikos Ukrainos atžvilgiu.
„Nieko panašaus neįvyko. Palaikau nuolatinį ryšį, kalbamės kiekvieną dieną (...) šiame Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos ketvertuke. Kartais prisijungia ir Italijos premjerė. Palaikome nuolatinį ryšį su prezidentu Donaldu Trumpu, nors esame tie, kurie kategoriškai pasakėme, kad Lenkijos kariuomenės Ukrainoje nebus“, – sakė D. Tuskas.
K. Kelloggo pareiškimą dėl Europos pajėgų, įskaitant Lenkijos, dislokavimo Ukrainoje tą pačią dieną paneigė Lenkijos gynybos ministras Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas. Naujienų agentūrai PAP jis sakė, kad Lenkija neplanuoja siųsti karių į Ukrainą. Tai patvirtino ir užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis.