Didžiosios Britanijos geležinkelių darbuotojai antradienį pradėjo didžiausią per daugiau nei tris dešimtmečius streiką. Dėl didėjančios infliacijos sukeltos gyvenimo išlaidų krizės kolektyviniai veiksmai gali ir išplisti.
Pastarosios derybos siekiant išvengti streiko nutrūko pirmadienį, o tai reiškia, kad daugiau nei 50 tūkst. geležinkelių sąjungos RMT narių šią savaitę trims dienoms pasitrauks iš darbo vietų. RMT generalinis sekretorius Mickas Lynchas kaip „nepriimtinus“ apibūdino pasiūlymus didinti atlyginimus žemiau infliacijos lygio tiek antžeminių, tiek Londono metro traukinių, kursuojančių sostinės metro, operatoriams.
Transporto sekretorius Grantas Shappsas sakė, kad vyriausybė daro viską, ką gali, kad sumažintų tikėtinus „plataus masto sutrikimus“. Tačiau pirmadienį jis parlamentui sakė, jog „maždaug 20 proc. planuojamų paslaugų bus teikiamos, daugiausia dėmesio skiriant pagrindiniams darbuotojams, pagrindiniams gyventojų centrams ir svarbiems krovinių gabenimo maršrutams“.
Streikai, numatomi ir ketvirtadienį bei šeštadienį, gali sukelti didelių trikdžių svarbiems renginiams, įskaitant Glastonberio muzikos festivalį. Mokyklos perspėja, kad bus paveikti ir tūkstančiai nacionalinius egzaminus laikančių paauglių.
Pasak RMT, streikus išprovokavęs ginčas dėl Didžiosios Britanijos geležinkelių tinklo yra didžiausias nuo 1989 metų. Tačiau geležinkelių operatoriai perspėjo apie sutrikimus visą savaitę, o streikų nepaveiktos linijos vis tiek sumažins paslaugas. Londono metro RMT nariai antradienį papildomai sustabdys traukinius 24 valandoms. Profesinė sąjunga tvirtina, kad streikai būtini, nes atlyginimai atsilieka nuo infliacijos Jungtinėje Karalystėje, o ji pasiekė aukščiausią per 40 metų lygį ir toliau didės.
Pranešama, kad mokytojai ir valstybinės Nacionalinės sveikatos tarnybos darbuotojai taip pat svarsto apie streiką. Kelios kitos transporto sąjungos irgi telkia narius galimiems streikams, kurie gali įvykti artimiausiomis savaitėmis.