respublika.lt

Didžioji Britanija keičia požiūrį į migrantus

Publikuota: 2023 gegužės 18 11:25:00, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 1 nuotr.
Britanijos VRM vadovė Suela Braverman įspėjo nesiintegruojančius migrantus, o premjeras Rišis Sunakas užsimojo reformuoti jų deportacijai trukdantį EŽTT. EPA-Eltos nuotr.

Nepaisant žūstančio derliaus, Jungtinės Karalystės valdžia neįsileis naujų sezoninių darbuotojų, o premjeras bandys reformuoti migrantų deportaciją blokuojantį Europos Žmogaus Teisių Teismą.

 

Vizų nebus

Didžiosios Britanijos valdžia nedidins sezoniniams darbuotojams išduodamų vizų skaičiaus. Toks sprendimas priimtas nepaisant ūkininkų reikalavimų ir to, kad praėjusiais metais dėl darbuotojų trūkumo žuvo nemažai derliaus, informavo televizijos kanalas „Sky News".

2022 m. rugpjūtį pasirodė informacija apie tai, kad šalyje kasmet prarandama derliaus už šimtus milijonų svarų sterlingų - jis lieka pūti laukuose dėl darbo rankų trūkumo. Ūkininkai jau tuomet ragino gerinti darbo sąlygas ir keisti sezoninių darbininkų atvykimo taisykles, įskaitant išduodamų vizų skaičiaus didinimą ir jų gavimo procedūros palengvinimą.

Valdžia šių reikalavimų nusprendė nepaisyti ir informavo, kad 2024 m. (kaip ir šiemet) bus išduota tik 45 tūkst. darbo vizų. Jos nuomone, tokio žmonių kiekio derliaus surinkimui užteks.

Perspėjo migrantus

Tikėtina, minėtam sprendimui turėjo ir šalies VRM vadovės Suelos Braverman (Suella Braverman) pozicija. Ji ne tik nesutinka su ūkininkų pasiūlymas, bet ir pasisako už griežtą migracinę politiką.

Kalbėdama Londone vykusioje Nacionalinėje konservatorių konferencijoje, ji perspėjo, kad nekontroliuojamas daugiakultūriškumo siekis turės apverktinų pasekmių, informuoja „thelondoneconomic.com".

Ministrė ragino imigrantus priimti ir gerbti britų vertybes bei aktyviai dalyvauti savo naujų bendruomenių gyvenime. Ji teigė, kad britų tapatybės negalima tiesiog pakeisti liberaliomis vertybėmis ir perspėjo, jog neištirtas daugiakultūriškumo, kaip savaiminio tikslo siekis, kartu su tapatybės politika, yra bendruomeninės katastrofos receptas.

S.Braverman pabrėžė, jog svarbu yra tai, kad visi imigrantai išmoktų kalbėti angliškai bei prisitaikytų prie visuomenės normų ir papročių.

„Jie negali tiesiog prieiti ir pasakyti: „Dabar aš čia gyvenu, tu turi manim rūpintis", - sakė ji.

Sieks reformų

Europos Tarybos susitikime kalbėsiantis Didžiosios Britanijos premjeras Rišis Sunakas (Rishi Sunak) pasiūlys peržiūrėti Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) įgaliojimus, pranešė „Politico".

R.Sunakas nori, kad EŽTT netrukdyti skraidinti nelegalių migrantų iš Didžiosios Britanijos į Ruandą, todėl sieks inicijuoti plačią EŽTT reformą.

Kiek anksčiau EŽTT, norėdamas sustabdyti reisą iš Britanijos į Ruandą, pasinaudojo Taisykle 39. Reaguodamas į tai, premjeras papildė Nelegalios migracijos įstatymo projektą punktu, leidžiančiu nepaisyti minėtos taisyklės ir EŽTT draudimų. Tuomet ES perspėjo Londoną, kad EŽTT sprendimų migracinės politikos klausimais privalu laikytis.

„Politico" teigimu, britų premjeras nori, kad bet kokios, Europos šalių vyriausybių priimtos priemonės, tarkim tokios, kaip jo Nelegalios migracijos įstatymo projektas, eitų koja kojon su globalia prieglobsčio teikimo sistema. R.Sunakas ragins reformuoti Taisyklės 39 taikymą, taip užtikrinant reikiamą skaidrumą, didesnę atskaitomybę ir galimybę peržiūrėti sprendimus.

Kiek anksčiau jis žadėjo, jog sustabdys nelegalią migraciją per La Manšo sąsiaurį. Kovo 19 d. Britanija ir Ruanda pasirašė atnaujintą migracinį susitarimą. Remiantis juo, nelegaliai į Britaniją atvykę asmenys gali būti deportuoti į Ruandą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
128
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +15 C

+8 +13 C

 

+11 +18 C

+15 +19 C

+17 +22 C

 

+21 +24 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s