JAV bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, per patį koronaviruso pandemijos įkarštį, susitraukė net 32,9 proc., palyginti su praėjusių metų antruoju ketvirčiu, pranešė JAV Vyriausybė.
Ekonomikos nuosmukis nebuvo toks didelis kaip prognozuota, tačiau BVP smuko labiausiai nuo 1947 m.
Tiesa, Prekybos departamento paskelbta statistika yra lyginama su praėjusiais metais, todėl jos esą negalima lyginti su kitų išsivysčiusios ekonomikos šalių skelbiama statistika. Daugelyje kitų šalių antrojo ketvirčio BVP yra lyginama su pirmuoju šių metų ketvirčiu, o ne antruoju praėjusių metų ketvirčiu.
Labiausiai prie didžiulio BVP nuosmukio prisidėjo smukęs vidaus vartojimas, kuris JAV sumažėjo net 34,6 proc., palyginti su tuo pačiu praeitų metų ketvirčiu, rodo pirmieji antrojo ketvirčio ekonomikos duomenys.
Pirmąjį metų ketvirtį JAV BVP smuko 5 proc., o ekonomistai prognozavo, kad antrąjį ketvirtį ekonomikos nuosmukis dėl COVID-19 sieks net 35 proc.
Antrąjį ketvirtį, palyginti su praėjusiais metais, eksportas sumažėjo 64 proc., o importas – 53,4 proc.
Tiesa, asmeninės gyventojų pajamos per ketvirtį paaugo iš viso 1,4 trln. dolerių dėl Vyriausybės įgyvendinamų ekonomikos skatinimo programų, pagal kurias buvo skiriamos lėšos verslui ir gyventojams.
Nors duomenys rodo, kad ekonomikai padarytos žalos nepavyks panaikinti greitai, artimiausiais mėnesiais ekonomistai prognozuoja atsigavimą.
Tiesa, gegužę ir birželį fiksavus koronaviruso protrūkio mažėjimą, liepą naujų COVID-19 atvejų skaičius vėl pradėjo didėti, o kai kurios valstijos buvo priversto atnaujinti karantino apribojimus.