Dėl anomalinių karščių ir, kaip jų pasekmė, nusekusių upių kai kurios Europos šalys susidūrė su gėlo vandens trūkumu. Daugelyje Prancūzijos ir Nyderlandų municipalitetų įvestas specialus, vandens naudojimo ribojimus numatantis, režimas. Apie tai, remiantis valdžios pranešimais, informuoja BFMTV ir „Dutch News".
Nyderlandų infrastruktūros ir vandentvarkos ministras Markas Harbersas (Mark Harbers) pareiškė, kad „dėl sausros susidarė tokia situacija, kai nacionaliniai poreikiai žymiai viršija į šalį upių atplukdomo ir per lietų iškrentančio vandens kiekius".
Pasak jo, kadangi artimiausiu metu situacija keistis nežada, gali būti įvestos naujos, gėlo vandens paskirstymą reglamentuojančios, priemonės. Taip pat ministras kreipėsi į šalies gyventojus, ragindamas juos „gerai pagalvoti apie tai, ar dabar tikrai būtina plauti automobilį ar prisileisti pilną baseiną".
„Dutch News" priminė, kad pirmasis pavojaus lygis, reiškiantis galimą vandens trūkumą, šalyje buvo paskelbtas dar liepos 13-ąją. Dabar įvedamas antras pavojaus lygis, reiškiantis, kad vandens jau ima trūkti.
Nepaprastąją padėtį dėl vandens trūkumo paskelbė ir Prancūzija. Ji galios visuose 96-iuose žemyniniuose šalies departamentuose. Pirmasis pavojaus lygis reiškia, kad bus rečiau valomos gatvės bei šaligatviai, rečiau laistomi želdiniai ir bus ribojamas buitinis vandens naudojimas. Šiuo metu šalis rengiasi naujai, maždaug 10 dienų truksiančiai, karščio bangai, praneša BFMTV.
Pastarosiomis savaitėmis anomalinis karštis smogė daugeliui Vakarų Europos šalių. Portugalijoje oro temperatūra buvo pakilusi iki +46,3 C, Ispanijoje - iki +42 C. Dėl Portugaliją, Italiją, Prancūziją ir Graikiją siaubiančių miškų gaisrų taip pat kaltinama dabartinė sausra.