respublika.lt

CŽV žinojo apie Ukrainos kariuomenės planus surengti diversiją prieš dujotiekį "Nord Stream"

Publikuota: 2023 birželio 08 11:14:53, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 3 nuotr.
CŽV žinojo apie Ukrainos kariuomenės planus surengti diversiją prieš dujotiekį "Nord Stream". EPA-Eltos nuotr.

Vašingtonas dar prieš tris mėnesius iki sprogimų „Nord Stream" dujotiekiuose žinojo apie ukrainiečių karių planus surengti tokią ataką. Tai, remdamasis nutekintais slaptais dokumentais, pranešė „The Washington Post" (WP).

 

„Trys mėnesiai iki to, kai diversantai susprogdino „Nord Stream", prezidento Džo Baideno (Joe Biden) administracija iš artimo sąjungininko sužinojo, kad ukrainiečių kariai planuoja slaptą ataką. Ją turėjo surengti nedidelė narų grupė, vadovaujama tiesiogiai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vado Valerijaus Zalužno", - nurodė leidinys.

WP teigimu, planą parengė neįvardinta europinė žvalgybos tarnyba ir dar praėjusių metų birželį perdavė jį JAV Centrinei žvalgybos valdybai (CŽV).

Europinės žvalgybos išvadas „Discord" platformoje paskelbė, tikėtina, Amerikos Karinių oro pajėgų Nacionalinės gvardijos kariškis Džekas Teišera (Jack Teixeira). Laikraštis nurodė, kad jie dokumentų kopijas gavo iš balandį suimto kariškio draugo.

WP duomenimis, žvalgybos ataskaita rėmėsi informacija, gauta iš neįvardinto privataus asmens Ukrainoje. JAV jo pateiktos informacijos nepatvirtino, tačiau CŽV praėjusį birželį ja pasidalino su Vokietija ir kitomis Europos šalimis, laikraščiui teigė neįvardinti pašnekovai.

Leidinys pabrėžė, kad planuojamos diversijos dalyviai turėjo klausyti tiesiog V.Zalužno, kuris esą buvo atsakingas už tai, kad apie operaciją nesužinotų Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Baltieji rūmai ir CŽV laikraščio paskelbtą informaciją komentuoti atsisakė. Ukrainos valdininkai, anksčiau neigę šalies sąsajas su incidentu Baltijos jūroje, į užklausas irgi neatsakė.

Ukrainos prezidentas V.Zelenskis paneigė, kad jo vyriausybė susijusi su dujotiekių „Nord Stream“ sprogdinimu, jis tai sakė Vokietijos žiniasklaidai.

„Esu prezidentas ir duodu įsakymus. Ukraina nieko panašaus nepadarė. Aš niekada taip nepasielgčiau“, – sakė V. Zelenskis ir paprašė pateikti įrodymus, kad Ukraina prisidėjo prie dujotiekių sabotažo.

Vakarų žiniasklaida jau yra rašiusi apie tai, kad Ukraina, galimai, prisidėjo prie išpuolių prieš „Nord Stream".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
88
F

Dienos klausimas

Ar reikia atsisakyti popierinių bilietų viešajame transporte bei juos pakeisti elektroniniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +17 C

+16 +22 C

 

+12 +18 C

+22 +27 C

+17 +22 C

 

+15 +19 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s