Vokietijos ekonomika jau išgyveno sunkiausią koronaviruso krizės laikotarpį ir turėtų palaipsniui atsigauti, Vokietijos laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“ sakė šalies centrinio banko „Bundesbank“ vadovas Jensas Weidmannas.
Pandemijos plitimo ribojimo tikslams įvestos priemonės Vokietijoje pamažu atšaukiamos, tad atsinaujino šalies ekonominis aktyvumas.
„Žemiausias taškas jau turėtų būti užnugaryje, padėtis atrodo neblogai. Po staigaus nuosmukio matome tik palyginti laipsnišką atsigavimą“, – laikraščiui sakė J. Weidmannas.
Birželį Europos Centrinis Bankas (ECB) sumažino euro zonos prognozes – 2020 metais numatomas 8,7 proc. nuosmukis, o esant „smarkiam“ scenarijui, susitraukimas galimai sieks 12,6 proc.
J. Weidmannas teigė, kad valstybės pagalba yra puiki ekonomikos skatinimo priemonė, galinti prisidėti prie bendrovių išgyvenimo, tačiau pridūrė, jog šalis neturėtų tapti priklausoma nuo viešųjų lėšų.
„Svarbu, kad priemonės būtų tikslingos ir laikinos“, – teigė J. Weidmannas, ragindamas sugrįžti prie „tvirtos biudžeto būklės“.
J. Weidmannas, sakė, kad „Bundesbank“ siekia kuo skaidriau bendradarbiauti su įstatymų kūrėjais įgyvendinant Vokietijos Konstitucinio Teismo sprendimą, kuris suteikė ECB tris mėnesius arba išaiškinti obligacijų pirkimo euro zonos ekonomikai skatinti proporcingumą, arba rizikuoti prarasti „Bundesbank“ kaip pirkimo programos dalyvį.
„Savaime suprantama, kad išlaikysiu ECB tarybos posėdžių konfidencialumą. Tad man būtų malonu, jei Bundestagas imtųsi iniciatyvos ir mane vėl pakviestų dalyvauti diskusijose“, – kalbėjo jis.
Jis taip pat teigė, kad, pasikeitus situacijai, ECB turėtų būti pasirengęs pakeisti taktiką, teigdamas, kad „vos prireikus normalizuoti pinigų politiką, atsižvelgus į kainų pokyčius, turės būti atsižvelgta į vyriausybės finansavimo išlaidas“.