respublika.lt

Britų nuomone, valdžia per mažai prisideda prie krizės suvaldymo

2022 gegužės 28 17:30:00
Vidmantas MISEVIČIUS

Didžiosios Britanijos vyriausybės taikomos antikrizinės priemonės vis tiek neišsprendžia paprastų žmonių problemų, susijusių su aukštomis šildymo ir elektros energijos kainomis. Tokią nuomonę išreiškė leidinio „Mirror" apklausti šalies gyventojai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Britai bijo, kad valdžios numatytos trumpalaikės pagalbos priemonės neduos reikiamo rezultato. EPA-Eltos nuotr.

 

Tris vaikus auginanti vieniša motina Kler Palfri įgijo teisę į lengvatas, kas reiškia, kad ji gaus daugiau negu 10 tūkst. svarų sterlingų (apie 12 tūkst. eurų). Papildomos lėšos leis jai, artimiausiu metu, pilnai atsiskaityti už komunalines paslaugas, tačiau pati moteris įsitikinusi, kad to nepakanka. Jos nuomone valdžia problemą turi spręsti įvertinusi ilgalaikes perspektyvas.

„Šie pinigai tarsi pleistras. Jeigu kainos ir toliau taip augs, netrukus nebeturėsiu iš ko mokėti už šildymą ir elektrą", - atviravo K.Palfri.

Vyriausybės taikomas priemones kritikavo ir neįgalumą turinti Treisė Devis. Nors rugsėjį ji gaus papildomus 150 svarų sterlingų (maždaug 180 eurų), moteris prognozuoja, kad po pusmečių šių pinigų išaugusioms sąskaitoms nebeužteks.

Apie naujas lengvatas šalies gyventojams kiek anksčiau paskelbė Didžiosios Britanijos finansų ministras Riši Sunakas. Valdžia nusprendė paremti ne tik kai kurias šeimas, bet ir į naftos bei dujų gamybą investuojančias energetikos įmones. Į tai netruko sureaguoti Žaliųjų partija. Jos vadovė, parlamento narė Kerolaina Lukas pažėrė kritikos ministrui. Pasak jos, tokie veiksmai gali pakenkti Didžiosios Britanijos, kaip vienos iš lyderių kovoje su klimato kaita, reputacijai.

 

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • RINKA: Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių gyventojai valdo daugiausiai gyvenamojo nekilnojamojo turto, tačiau pagal būsto vertę ir nuomos kainas esame Europos vidutiniokai.
  • REIDAS: Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, birželio 24–27 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.
  • PAŽEIDĖJAI: Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos transporto priemonės – 480 iš neįgaliesiems skirtų vietų.
  • SPAUDA: Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
  • MAISTAS: Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą visiems maisto produktams.
  • AKCIZAI: Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4,3% – iki 640 mln. eurų, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
  • TVARKA: Ilgąjį Joninių savaitgalį dirbs gausesnės policijos pajėgos – jos užtikrins viešąją tvarką masiniuose renginiuose, organizuos reidus neblaiviems ir viršijantiems greitį vairuotojams išaiškinti.
  • POSĖDŽIAI: Pirmadienį, birželio 27 d., šaukiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai - juos sušaukti nutarė Seimo valdyba.
  • RIBOJIMAI: Europos Komisija patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.
  • PRAMONĖ: Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepytumėtės nuo beždžionių raupų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+18 +27 C

+20 +28 C

 

+19 +26 C

+29 +33 C

+24 +34 C

 

+22 +28 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s