respublika.lt

Berno miesto valdžiai užkliuvo Lenkijos ambasados tvora

Publikuota: 2023 spalio 12 15:58:46, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Lenkijos ambasada Berne. Wikipedia.org nuotr.

Šveicarijos miestas Bernas - diplomatų ir ambasadų miestas. Kiekviena diplomatinė atstovybė siekia kaip galima gražiau pristatyti savo šalį. Nereta ambasada savireklamai panaudoja ir statinius juosiančias tvoras, primena „swissinfo.ch".

 

 

Taip pat pasielgė ir Lenkijos ambasada, kuri nuotraukų iškabinimą ant tvorų vertino kaip indėlį į tarptautinio bendravimo vystymą.

O štai Berno valdžia į tokį žingsnį pažiūrėjo kaip į statybinių normų ir taisyklių pažeidimą.

„Lenkija - puiki šalis. Joje ne kartą lankiausi ir galiu rekomenduoti ją aplankyti kitiems, - spalio pradžioje pareiškė Berno miesto Vyriausybės ministras Reto Nauzė (Reto Nause). - Nepaisant to, miesto ir kantono reklamos talpinimo taisyklės galioja ir užsienio ambasadoms".

R.Nauzė mieste atsako už saugumą ir policiją.

Pasak jo, žiūrint iš teisinių pozicijų, situacija yra aiški.

„Tokio tipo reklamos skelbimas nebuvo suderintas. Informavome apie tai ir pačią atstovybę", - nurodė ministras. Plakatai miesto valdžiai užkliuvo po transliuotojo SRF reportažo. Į tai Lenkijos ambasada atsakė, kad plakatai ant išorinės ambasados tvoros kabo jau metus laiko. Diplomatinė atstovybė pabrėžė, kad jų tikslas - supažindinti Berno gyventojus su Lenkija ir „nutiesti tiltus" tarp dviejų šalių gyventojų, o miestiečiams paroda kelia tik pozityvias emocijas.

Ambasada taip pat patikslino, kad jeigu plakatų kabinimui ant tvorų tikrai reikia statybų leidimo, tai bus kreiptasi, kad toks leidimas būtų gautas.

Lenkijos ambasadorė Ivona Kozlovska (Iwona Kozlowska) nurodė, kad idėją „pasiskolino" iš Šveicarijos ambasados Varšuvoje. Ten šveicarų atstovybė taip pat ambasados tvoras papuošė šalį pristatančiais plakatais.

Šveicarijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad tam nebuvo prašoma jokių leidimų.

„Plakatus ant tvorų kabina dažna Varšuvoje veikianti ambasada", - nurodė Šveicarijos URM. Taip pat buvo patikslinta, kad dėl tokio sprendimo niekas neprieštaravo.

Transliuotojo SRF duomenimis, Berne veikia ir kitos ambasados, kurios savo tvoras papuošė šalis pristatančiomis nuotraukomis. „Jeigu miestas sužinos apie kitus tokius atvejus, mes elgsimės analogiškai ir priminsime ambasadoms, jog čia galioja tam tikros taisyklės", - patikino R.Nauzė.

Lietuvoje Kazachstaną pristatančios nuotraukos maždaug mėnesį kabėjo ant Žvėryne įsikūrusios šios šalies ambasados tvoros. Pasak diplomatų, jos sulaukė nemažo praeivių susidomėjimo ir niekam neužkliuvo.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s