respublika.lt

Baltarusių aktyvistas R.Protasevičius nuteistas kalėti 8 metus

(68)
Publikuota: 2023 gegužės 03 11:35:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Baltarusių aktyvistas R.Protasevičius nuteistas kalėti 8 metus. Redakcijos nuotr.

Baltarusijos aktyvistas Romanas Protasevičius, 2021 metais suimtas po to, kai „Ryanair" lėktuvas, kuriuo jis skrido į Lietuvą, buvo priverstas nusileisti Baltarusijoje, nuteistas aštuonerius metus kalėti, pranešė Baltarusijos valstybinė žiniasklaida.

 


„Minsko srities teismas Romaną Protasevičių nuteisė aštuonerius metus kalėti kolonijoje", - trečiadienį pranešė Baltarusijos naujienų agentūra „Belta".

Prokurorai buvusiam opozicinės „Telegram" paskyros redaktoriui R. Protasevičiui prašė skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

R. Protasevičius buvo suimtas po to, kai jo lėktuvą iš Graikijos į Lietuvą perėmė Baltarusijos naikintuvas ir privertė nusileisti Minske. Jis buvo kaltinamas padėjęs koordinuoti masinius protestus prieš prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą 2020 metais.

Šalis, kurią A. Lukašenka valdo nuo 1994 metų, susidorojo su visais, prisidėjusiais prie didžiausių protestų per visą Baltarusijos istoriją.

Dar du svarbūs „Telegram" kanalo „Nexta" veikėjai Stepanas Putilo ir Janas Rudnikas buvo nuteisti už akių atitinkamai 20 ir 19 metų laisvės atėmimo bausmėmis. Jie buvo kaltinami viešais raginimais sukilti, teroristinių išpuolių organizavimu, prezidento įžeidimu ir melagingos informacijos apie Baltarusiją skleidimu.

Po sulaikymo operacijos, sukėlusios tarptautinį šoką, R. Protasevičius, kaip manoma, buvo valdžios institucijų priverstas per valstybinę televiziją paskelbti atsiprašymo pareiškimus.

Vasario mėnesį prasidėjus teismo procesui, valstybinės naujienų agentūros „Belta" paskelbtame vaizdo įraše jis sakė, kad yra „visapusiškai kaltas".

Nuo 2021 metų birželio mėnesio jam taikomas namų areštas.

„Nexta", populiarus kanalas „YouTube" ir „Telegram", atliko aktyvų vaidmenį 2020 metų protestuose, kurie kilo po to, kai A. Lukašenka buvo apkaltintas rinkimų klastojimu. Platforma buvo uždrausta ir paskelbta „teroristine organizacija".

Baltarusijos nepriklausomos žmogaus teisių gynimo grupės „Viasna" duomenimis, šalyje šiuo metu yra 1 500 politinių kalinių.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
15
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (68)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar patiko naujasis katalikų Bažnyčios popiežius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +8 C

+1 +8 C

+2 +9 C

+7 +12 C

+10 +15 C

+10 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s