respublika.lt

Balio gubernatorius nori turistams įvesti kvotas

Publikuota: 2023 gegužės 07 10:30:30, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Turistų pamėgta Balio sala nusprendė nuo jų atsiriboti. Socialinių tinklų nuotr.

Pasak valdininko, sala pavargo nuo egzotikos ieškotojų, praneša vietos leidinys „detik".

 


„Mes nebepritarsime masiniam turizmui. Mes apribosime [turistų srautus] įvesdami kvotas", - gubernatoriaus Vajano Kosterio (Wayan Koster) žodžius cituoja portalas. Jis patikslino, kad viena iš galimų kvotų sistemų numato, kad norintys Balio salą aplankyti turistai registruotųsi prieš metus ir lauktų savo eilės.

„Jeigu bus kvotos, žmonėms teks laukti savo eilės. Tie, kas norės atvykti ateinančiais metais, registruotis turėtų jau dabar. Mes norime įvesti tokią sistemą", - nurodė gubernatorius.

V.Kosterio nuomone, ši priemonė sumažins riziką, kad į Balį atvykstantys turistai pažeis vietos įstatymus.

„Jeigu ir toliau nieko nesiimsime, tai galime sulaukti to, kad pas mus atvyks vyks šykštesni turistai. Jie valgys tik pigų maistą ir važinės motociklais, pažeidinėdami įstatymus. Galiausiai jie pradės plėšti miestuose esančius bankomatus", - prognozėmis dalinosi gubernatorius. Jis informavo, kad atvykstamojo turizmo tema bus aptariama artėjančiame valdžios atstovų ir atitinkamų sričių ministerijų susitikime.

Jo nuomone, atskirai būtina aptarti ir kvotų dydį.

Pagrindine jų įvedimo priežastimi V.Kosteris įvardino užsienio turistų elgesį.

„Dabar fiksuojame naują reiškinį, kai turistai, dažniausiai - atvykę iš Rusijos -, savivaliauja ir elgiasi chuliganiškai", - nurodė jis.

Pastaruoju metu V.Kosteris aktyviai kritikuoja į Balį atvykstančius užsieniečius. Pasak jo, atvykėliai reguliariai pažeidinėja salos įstatymus, negerbia vietos papročių ir tradicijų.

Kiek anksčiau laikraštis „The Jakarta Post" pranešė, kad V.Kosteris paprašė šalies Užsienio reikalų ir Teisingumo ministerijų nebeišduoti Ukrainos ir Rusijos piliečiams vizų supaprastinta tvarka. Jis patikslino, kad sulaukė vietos gyventojų pranešimų ir skundų dėl rusų ir ukrainiečių keliautojų, kurie, piktnaudžiaudami turistų statusu, ieško galimybės užsidirbti.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
17
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +16 C

+7 +13 C

 

+7 +12 C

+14 +19 C

+15 +19 C

 

+18 +20 C

0-6 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s