respublika.lt

Vidmantas MISEVIČIUS: Kad gyventų jis ilgai ir laimingai...

2022 gegužės 28 09:00:00
Vidmantas MISEVIČIUS, žurnalistas

Po ilgokos pertraukos teko apsilankyti sostinės Naujamiestyje. Net širdis apsalo, pamačius, ką čia pridirbo už narkotikų dekriminalizavimą kovojančios Laisvės partijos narys, vis dar Vilniaus meras Remigutis Š.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Eltos nuotr.

 

Susiaurintos gatvės, sunkiai sveiku protu suvokiamos žiedinės sankryžėlės, keistoka, logikai nepasiduodanti eismo tvarka, po medžių lapais (keista, kad uolusis kovotojas su tujomis jų dar nenukirto) „paslėpti" nelabai suprantami kelio ženklai ir t.t.

Jeigu Remigutis Š. tai darytų savo privačiame kieme ir už savo pinigus, nesakyčiau nieko. Bet dabar miestas darkomas ir jį išlaikančių vilniečių gyvenimas apsunkinimas iš jų pačių kišenės. Nenustebsiu, net kai pagaliau šios nelaimės sostinėje nebeliks, miesto biudžetą vėl teks tuštinti taisant visą tą š..., kurį Remigutis pridirbo.

Linksmiausia, kad visa tai daroma dangstantis „gyventojų patogumu" ir „žaliuoju kursu". Tarkim, Vilnius atsisako automobilių (ko, matyt, ir siekiama) bei tampa paspirtukų ir dviračių miestu, o kas tada?

Jau net matau, kaip susiaurintomis gatvelėmis į iškvietimą ekologiškais paspirtukais skuba ugniagesiai gelbėtojai, nes jų neekologiškas didelis automobilis po reformų ne visur gali privažiuoti. Arba kaip per liūtį sunkų ligonį į artimiausią medicinos įstaigą dviračiais gabena be įprasto transporto likusi greitosios pagalbos medikų komanda.

Apie tai, kad miestas užsidaro sunkiau judantiems senoliams ar judėjimo negalią turintiems asmenims, net kalbėti neverta. Jeigu automobiliu jie dar galėjo pasiekti vieną ar kitą tašką, tai tą pamažėle galima pamiršti.

Nesu piktas žmogus, nelinkiu niekam blogo, tačiau labai tikiuosi, kad kai pagaliau Remigutis Š. nebeteks mero posto ir turėtų privilegijų, jis bus priverstas ilgai ir laimingai gyventi šioje savo paties sukurtoje mini „gerovės valstybėje"...

Laikraščių prenumerata internetu

  • RINKA: Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių gyventojai valdo daugiausiai gyvenamojo nekilnojamojo turto, tačiau pagal būsto vertę ir nuomos kainas esame Europos vidutiniokai.
  • REIDAS: Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, birželio 24–27 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.
  • PAŽEIDĖJAI: Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos transporto priemonės – 480 iš neįgaliesiems skirtų vietų.
  • SPAUDA: Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
  • MAISTAS: Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą visiems maisto produktams.
  • AKCIZAI: Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4,3% – iki 640 mln. eurų, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
  • TVARKA: Ilgąjį Joninių savaitgalį dirbs gausesnės policijos pajėgos – jos užtikrins viešąją tvarką masiniuose renginiuose, organizuos reidus neblaiviems ir viršijantiems greitį vairuotojams išaiškinti.
  • POSĖDŽIAI: Pirmadienį, birželio 27 d., šaukiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai - juos sušaukti nutarė Seimo valdyba.
  • RIBOJIMAI: Europos Komisija patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.
  • PRAMONĖ: Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepytumėtės nuo beždžionių raupų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+18 +27 C

+20 +28 C

 

+19 +26 C

+29 +33 C

+24 +34 C

 

+22 +28 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s