Buvo tik laiko klausimas, kada Lietuva iš trijų milijonų krepšinio specialistų šalies pavirs trijų milijonų pandemijos specialistų šalimi. Transformacija sėkmingai įvyko, epidemiologų jau turime daugiau nei tų, kurie jų klauso (ir įsiklauso). Jau galima paskelbti ir patį svarbiausią, didžiausią kvalifikaciją turintį, Lietuvos epidemiologą. Be jokios abejonės, tai Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis. Taip taip, jis kietesnis epidemiologas net už sostinės merą Remigijų Šimašių.
Skeptikas galėtų paprieštarauti, kad ponas Poderskis nėra epidemiologas ir apskritai nieko neišmano apie mediciną. Galėtų parodyti pirštu, kad administracijos direktorius baigė elektronikos ir telekomunikacijų, o ne medicinos studijas. Nekreipkite dėmesio į šį sausą faktą. Administracijos direktorius yra epidemiologas pagal laiko dvasią, o ne pagal išsilavinimą. Jei prireiktų, jis taptų lazerių specialistu. Arba psichologu, arba inžinieriumi. Ir visose srityse viską išmanytų geriausiai.
Kai buvo vykdomi platūs koronaviruso tyrimai didžiuosiuose miestuose, Vilnius sulaukė kritikos, kad tai darė ne pagal taisykles. Ponas Poderskis atkirto, kad kaltos nevykusios taisyklės. Kai praėjusį savaitgalį padidėjo užsikrėtimų skaičius, o profesionali epidemiologė pasakė, kad prie to galėjo prisidėti lauko kavinėse besibūriuojantys žmonės, ponas Poderskis atšovė, jog nieko panašaus - kavinės čia ne prie ko.
Negi vis dar kyla klausimas, kas čia kiečiausias epidemiologas? Gali kilti nebent klausimas, iš kur ponas Poderskis taip viską išmano. Ar iš balos tas gražumas? Ne, ne iš balos, o iš gilaus įsitikinimo, kad atstovauji aukščiausiai evoliucijos pakopai - vadinamiesiems jauniesiems profesionalams. Kitaip sakant, žmonių grupei, kuri, net ir neišmanydama jokios srities, gali valdyti bet kurią.