Šiandien - pirmoji mokslo metų diena. Kontaktinio mokymosi. Tačiau vaikai sugrįš ne į mokyklas, bet į klinikų filialus. Su papildomomis mokymo, ugdymo paslaugomis.
Mokykloms pavesta užtikrinti, kad mokymas vyktų klasių atskyrimo principu. (Nepainiojant operacinių.) Kad ugdymo veiklos vyktų vienoje patalpoje. (Nepainiojant skyrių bei palatų.) Kad būtų skirtingi išėjimai. (Pacientams ir personalui.) Skirtingos pertraukos. (Gastroenterologiniai maitinami anksčiau nei kardiologiniai.) Uždarose patalpose visi dėvi kaukes. Kas rytą matuojamos temperatūros. Nepasiskiepijęs ir „kovidu" nepersirgęs medicininis, atsiprašau, pedagoginis personalas kas 7-10 dienų testuojasi. Moksleiviams tokia galimybė sudaroma irgi. Tetrūksta lovų ir lašelinių. Klasėms dar būtų galima išdalinti skirtingo tono varpelius. Kad jais skambinantys iš tolo kitus kaip viduramžiais įspėtų. Jog dabar žygiuoja „raupsuoti" penktokai. Ir jie jokiu būdu negali susidurti su iš mokyklos išžygiuojančiais „raupsuotais" šeštokais.
Ar būtina taip apsunkinti vaikų ir pedagogų gyvenimus? Negi kas nors naiviai mano, kad moksleiviai, po pamokų sulipę į mokyklinius autobusiukus, sėdi juose ramiai, lyg mietus prariję? Berniukai nedūksta. Mergaitės necypauja, nešnibžda tarpusavyje. Vairuotojai paprastai žiūri į kelią, o ne į vaikų nusmukusias kaukes. Galų gale vairuotojas nėra infektologas.
Negi kas nors naiviai mano, jog miesto vaikai, jų tėvams išėjus į darbą, neprisikviečia bendraklasių draugų? Ypač, kai lyja. Kad drauge pažaistų kompiuteriu. Vaikai uždarose patalpose draugauja, bendrauja, netgi susimuša. Manote, bendrauja tik dėvėdami kaukes? O mušasi tik apsipurškę dezinfekciniais skysčiais? Į svečius susirenka pasimatavę temperatūras? Aišku, ne! Tačiau virš švietimiečių galvų - papildomas vėzdas. Jei koks nors mokinys susirgs „kovidu" - bus kaltas mokyklos direktorius.