„Valstiečiai žalieji“, nugalėję 2016-aisiais Seimo rinkimuose, pozicionavo save kaip pokyčių nešėjus. Nauji politikos veidai, kurių bruožų iki šiol neįsiminėme, bei žadėtieji profesionalai Vyriausybėje nuvylė. Tačiau kol kas vis dar stebina valdančiųjų noras kapstytis po praeitį, ypač po senųjų politikų ar ilgamečių valstybės institucijų vadovų sprendimus.
Vakar „Vakaro žinios“ rašė apie įtarimus, kad prieš dešimtmetį ėmę paskolas žmonės galėjo permokėti bankams apvalias sumas. Tokių įtarimų galėjo seniai turėti ir Lietuvos bankas. Tačiau tylėjo sukandęs dantis. Aiškėja, jog kažką tyrė, bet lyg ne visai tą, nustatė, jog nieko nenustatė. Maždaug taip. Dabar štai Seimo „valstiečiai“ sako, jog Vitas Vasiliauskas turėtų prisiimti atsakomybę, galbūt trauktis iš pareigų, be to, Seimas nori kapstyti šią istoriją giliau. Ką daro senieji seimūnai, patyrę vilkai? Ogi sako: populizmas visa tai, kam aiškintis, kas senų seniausiai buvo! Cinizmo viršūnė! Paklauskit tų žmonių, kurie bankams įsipareigojo 30 metų paskolą už butą mokėti, ar labai jau seniai čia viskas buvo ir ar pasimiršo? Šie žmonės dar ir šiandien tik trečdalį paskolos išmokėję, jiems ta permoka galbūt labai svari ir reikšminga. Kodėl neišsiaiškinus, ar galėjo būti piktnaudžiaujama, kodėl nepareikalavus atsakyti? Baimė? O gal tiesa, kas šnabždama: dauguma politikų iš bankų labai geromis sąlygomis kreditus gavę, todėl ir užsimerkia, kai reikia bankininkus purtyti... Mano galva, jeigu tik įmanoma, reikia aiškintis senus galimai nešvarius darbelius. Ir parodyti visuomenei, kas „už jų stovi“. Kas užvirė košę ir kas ją maišė. Nes paprastiems žmogeliams reikės ją ilgai srėbti.
Jeigu turite mažai reikalų su bankais - esate laimingas žmogus, tačiau Lietuvoje kas antra šeima turi būsto paskolą. Juk net iš padoraus atlyginimo namams reikėtų taupyti praktiškai iki pensijos. Todėl natūralu, kad tenka skolintis, jeigu nori dabar bent iš dalies nuosavą stogą virš galvos turėti. O jeigu Seime vykstantys tyrimai nors daliai tokių šeimų palengvins gyvenimą - tebūna tų populistų valdžioje daugiau.