„Skiepytis, skiepytis ir dar kartą skiepytis", - triūbija žinomiausios galvos per kanalus, portalus ir kitokius analus. Graudina, skatina, tratina... Gražu žiūrėt, kaip virpina stygas pagal iš anksto sudiriguotą tekstą, iš anksto paruoštomis mimikomis. Bravo - „Oskaras" jūsų.
„Oskaras" už vaidybą. Būtent. Nes tikrų patirčių nėra. Jų ir negali būti, nes žmones skiepija dar tik porą mėnesių. Niekas negali pasakyti, kokia organizmo reakcija bus po metų, trejų. Negali pasakyti, koks vakcinos poveikis bus vėžiu sergančiam žmogui po 10 metų, negimdžiusios moters dar neužsimezgusiam vaisiui, spuoguotam, gyvenimo dar neragavusiam, paaugliui.
Tikiu mokslu ir gydytojais, kad nė vienas iš jų specialiai niekada nenumarintų žmonijos. Bet... Šalutinių skiepų reakcijų būta ir anksčiau. Būta ir labai skaudžių, mokėtos milijoninės kompensacijos. Vienetams - taip, bet ar kas norėtų atsidurti tarp tų vienetų? Ar į potencialaus pavojaus gretas įrašyti savo vaikų? O gal dėl apvalios kompensacijos ryžtumėtės tapti bandomaisiais triušiais su visomis įmanomomis grėsmėmis?
Nesu antivakserė. Anaiptol. Bet noriu žinoti šalutines vakcinų reakcijas skirtingiems žmonėms. Kodėl viešojoje erdvėje stengiamasi nutildyti tuos žmones, kurie išdrįsta pasipasakoti, kas nutiko pasiskiepijus. Kodėl taip pykstama ant tokių žmonių? Kodėl jie pravardžiuojami? Juk visuomenė išgąsdinta, bet ji turi teisę žinoti, kas gali laukti - tiek pasiskiepijus, tiek nesiskiepijus. Gi nė vienas, kuris šiandien reklamuoja skiepus, skatina vakcinuotis, negrąžins žmonėms sveikatos, jeigu kas nutiktų.
Aiškinama, kad visos vakcinos Lietuvoje saugios, geros, puikios ir t.t. Bet šiandien stebim, kokia skirtinga reakcija į „AstraZeneca" skiepą, palyginus su pasakojimais, kurie buvo po „Pfizer" skiepų. Negi blogai, kad žmonės šią informaciją žinos prieš nuspręsdami vakcinuotis ar ne? O gal tie, kas domisi, jau tampa per daug pavojingi? Ir kiekvienas nepasiskiepijęs netrukus bus įrašytas į valstybės priešų gretas?