Lietuvos gyventojai sumokėjo per 3 mln. eurų baudų už karantino taisyklių pažeidimus, o dabar ekspertai sako, kad kaukių dėvėjimas lauke jau nuo pat pradžios buvo perteklinis. Ar tai reiškia, kad gyventojams, kuriems šiuo metu išrašyti protokolai dėl kaukių nedėvėjimo ar netinkamo dėvėjimo lauke, baudų mokėti nereikės.
Greičiausiai teks sumokėti.Nors socialiniame tinkle vienas politikas iškėlė neblogą idėją, kad ekspertams ir Vyriausybei kaukes pripažinus pertekline priemone, sąžininga būtų už tokios priemonės nesilaikymą nubaustiems piliečiams grąžinti pinigus. Sąžininga, bet nerealu.
O baudas policijos pareigūnai dalijo itin aktyviai. Vien šiemet dėl karantino nesilaikymo gyventojams surašyta 10 829 administracinių nusižengimų protokolai. Turbūt priminti nereikia, kad bauda siekia nuo 500 iki 1500 eurų. Tuo metu, kai minimalus atlyginimas šalyje siekia vos 460 eurų. Įdomiausia, kad įstatymų leidėjai net nepaliko policijai galimybės gyventojus įspėti. Dėl kaukės nedėvėjimo lauke policininkas negali skirti įspėjimo, privalo iš karto rašyti baudą. Jeigu dirba pagal įstatymo raidę.
Į žiniasklaidą nuolat kreipiasi gyventojai, pasakojantys kaip dėl kaukių nedėvėjimo buvo policijos nubausti užklupti miške, vaikščiojantys parke. Matėme, kaip aktyviai policininkai vaikė gyventojus, čiuožinėjančius nuo kalniukų.
Neseniai vienas gyventojas nufilmavo, kaip policijos pareigūnai vos susilaikė neskyrę baudos dėl kaukės nedėvėjimo. Piliečiui teko geras 10 minučių tikinti pareigūnus, kad jis mielai užsidėtų kaukę, tad ieško, kur ją įsigyti. Galiausiai policijos pareigūnai protokolo neparašė, o padovanojo piliečiui medicininę kaukę. Vadinasi, tokiu atveju pareigūnai netgi viršijo savo įgaliojimus, nes įstatymo leidėjas liepė iš karto skirti baudą ir dirbti nežiūrint jokio žmogiškumo?