Lietuvos pasieniečiai nespėja gaudyti nelegalių migrantų, su džiaugsmu kasdien bėgančių į Lietuvą ir manančių, kad tai - jų vartai į pinigais aptekusią Europą. Matant nemažėjančius srautus, kasdien žiniasklaidai apie situaciją pranešančios vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės veidas atrodo vis rūškanesnis. Matyt, jau sunku ir suskaičiuoti, kiek mums kainuos ši atrakcija, kuri kai kuriems politikams įrodys, kad ne toks jau niekam tikęs buvo tas mūsų kaimynas. Gal jis daug geriau dirbdavo prie savo sienų, nei tai sugebame mes?
Alytaus žiniasklaida skelbia, kad per mėnesį vien jų rajone apgyvendintas 71 pabėgėlis savivaldybei kainuos 107 tūkst. eurų. Išeitų apie 1507 eurus vieno pabėgėlio išlaikymui. Žinoma, jog merai jau patikinti, kad dėl pabėgėlių šalyje paskelbta ekstremali situacija, tad šias lėšas jiems turėtų kompensuoti Vyriausybė. Tiesa, dar nesibaigė ir kita dėl koronaviruso pandemijos paskelbta ekstremali situacija. Ji tęsiasi nuo pernykščio pavasario. Bet štai savarankiškai dirbantiems ir dėl ekstremalios situacijos nukentėjusiems valstybė viso labo „pakrapijo" po 260 eurų. Tarsi sakydama, kad už tiek žmogui turėtų pavykti pragyventi. Tiesa, po truputį gaunančių šią išmoką gretos yra mažinamos, mat pinigų nėra. Mažinama ir parama verslui.
Beje, štai Alytuje pabėgėlių maitinimą organizuoja įmonė, su kuria savivaldybė yra sudariusi sutartį furšetams, oficialiems priėmimams ir banketams. Tuo metu daugybėje Lietuvos mokyklų vaikai iki šiol maitinami tik pigiausiais maisto produktais. Apie tai prieš kelis metus teko sužinoti ir svečiams iš užsienio, kai daugybei mokyklų maistą tiekianti įmonė buvo pasamdyta maitinti „Dainų šventės" dalyvius. Daugelis jų apsinuodijo, kiti valgyti atliekas primenantį maistą atsisakė. Kažin kodėl pabėgėlių taip nemaitina? Kad ES nesužinotų ir paramos „neatkirstų" už žmogaus teisių pažeidimus?