Artėja Rugsėjo 1-oji, kai į mokyklas vėl turėtų sugužėti vaikai. Visai neseniai prezidentas Gitanas Nausėda tikino, kad šiemet visi moksleiviai „be jokių išimčių" turėtų grįžti į kontaktinį mokymą, tačiau dabar ima aiškėti, kokia to kaina - priverstinė savanoriška vakcinacija.
Mokslo metams buvo rengiamasi uoliai. Vasaros pradžioje paskelbta, kad vaikai nuo 12 metų jau gali skiepytis. Dar neseniai tėvus supykdė valdžios užmojis skiepyti vaikus net be tėvų leidimo, o dabar skiepijamų vaikų amžius dar ir sumažintas. Kažin ar neprireiks Galimybių paso, norint patekti į mokyklą šiemet? Juk kažkur reikėtų sunaudoti tuos Lietuvos užsakytus vakcinos kiekius. Iš viso - per 16 mln. dozių.
Ne pro šalį būtų kiekvienam susipažinti ir su vakcinų informaciniais lapeliais. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba skelbia informaciją, kurią pateikia skiepų gamintojai. Pavyzdžiui, informaciniame „Pfizer" gamintos vakcinos lapelyje rašoma, kad vakcinos saugumas vertintas 2 klinikiniais tyrimais su 12 metų ir vyresniais tiriamaisiais. Tyrimuose dalyvavo tik 22 875 tiriamieji (iš kurių 21 744 tiriamieji buvo 16 metų bei vyresni ir tik 1131 buvo 12-15 metų paaugliai), kuriems suleista bent viena vakcinos dozė. Ar to pakanka, kad vaikams, kurių mirtingumas nuo koronaviruso yra pats mažiausias, leistume iki šiol neištirtas vakcinas?
O ką jau kalbėti apie tylą dėl nėščiųjų vakcinavimo. Informaciniame lapelyje aiškiai rašoma, kad patirties apie „Comirnaty" vartojimą nėštumo metu nepakanka. „Apsvarstyti „Comirnaty" skyrimą nėštumo metu galima tik tada, jeigu tikėtina nauda didesnė už galimą riziką motinai ir vaisiui", - rašo gamintojai. Gaila, kad apie tai kalbant neteko girdėti nė vieno Lietuvos mediko. Taip pat ir apie tai, jog iki šiol su žmonėmis nėra atlikti tyrimai, kurie leistų kažką spręsti apie vakcinų poveikį vaisingumui.
Beje, įdomu ir tai, kad tarnybos skelbiamoje medžiagoje juodu ant balto parašyta, kad pasiskiepijus „Pfizer" gamintojo vakcina, skiepytis kito gamintojo vakcina negalima. Nors prieš savaitę tą daryti leido Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija. Lieka tikėtis, kad vaistų tarnyba tiesiog nespėja atnaujinti savo skelbiamos informacijos.