Seimui vis dar nesudedant ginklų dėl Stambulo konvencijos ir lyčiai neutralios partnerystės, viena po kitos skelbiamos visuomenės apklausos, kaipgi žmonės vertina tokias įstatymines iniciatyvas. Pasirodo, tokios apklausos jau tuoj taps svarbesnės ne tik už gyvus žmones, bet ir už žmonių konstitucines teises.
Konstitucijoje sakoma, kad svarbiausiais gyvenimo klausimais turi apsispręsti Tauta. Tačiau referendumo iniciatyvos dėl Stambulo konvencijos arba Partnerystės įstatymo Seime palaikymo nesulaukia. O kaipgi sulauks, kai anūkas jau pasakė, kad rinkimai yra svarbiausias referendumas. Suprask - referendumo teisę Tautai iš viso reikėtų pamiršti.
Naujausia apklausa sako, kad galimybei registruoti tos pačios lyties asmenų partnerystę pritarė 14 proc., nepritarė 67 proc. apklaustųjų. Kitam kontroversijų sulaukiančiam siūlymui, kad būtų galima užregistruoti tos pačios lyties asmenų santuoką, pritarė tik 9 proc., nepritarė - 77 proc. Anksčiau atliktos apklausos parodė, kad tik 8 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų palaiko liberalių politikų iniciatyvą „pakeisti teisinę šeimos sampratą, kad šeimos teises įgytų ir tos pačios lyties poros".
Iki tol politikai vis aiškindavo, kad šios apklausos - visuomenės nuomonės atspindys. O dabar, kai atsakymai nelabai tenkina, sakoma, kad visuomenę reikės tiesiog perkalbėti. Ir jau matėme skelbiant priešingus rezultatus rodančių apklausų duomenis.
O juk įprastai visuomenės nuomonę atspindinčiose apklausose yra apklausiama kiek daugiau nei vienas tūkstantis gyventojų iš skirtingų miestų. Prieš mėnesį Vilniuje į mitingą susirinko apie 10, o gal ir daugiau, tūkstančių gyventojų iš skirtingų miestų. Nuo antradienio jie yra po Seimo ir Vyriausybės langais, kviesdami politikus susitikti akis į akį. Argi jie nėra tikrosios visuomenės nuomonės atspindys? Turbūt politikams daug patogiau užsakinėti jiems palankias apklausas, nei bendrauti su gyvais žmonėmis. Juk jų balsas, kaip visuomet, nieko vertas. Nebent būtų rinkimai.