Iki šios Vyriausybės ir šio Seimo kadencijos pabaigos teliko kiek daugiau nei mėnuo, tačiau nueinanti valdžia užsimojo per paskutiniąsias dienas „įsisavinti" milijardus eurų. „Vakaro žinios" jau rašė apie planuojamą statyti vėjo jėgainių parką Baltijos jūroje. Projekto vertė - apie milijardas eurų. Kol kas neapsispręsta, kas jį vykdytų, tačiau vienas iš variantų - valstybė per savo įmones, o kaštus padengtų elektros vartotojai per padidintą elektros kainą. Ekspertų, kurie sako, kad toks projektas neatsipirktų niekada, niekas negirdi.
Kita paskutinėmis dienomis kilusi idėja - verslui ketinama pusvelčiui išdalinti 10 tūkstančių vilkikų ir 2 tūkstančius autobusų, tačiau su sąlyga - jie turės būti varomi suskystintomis gamtinėmis dujomis. Vyriausybė planuoja skolintis 770 mln. eurų ir visiems norintiems kompensuoti pusę transporto priemonės vertės. Vien tam, kad pagrįstų Klaipėdos terminalo „reikalingumą", nes jo dujų niekaip nepavyksta „iškišti". Nori nenori į galvą braunasi mintis, kad kažkas iš to gerokai pasišildys rankas, todėl ir skubama.
Tiesa, toks įtartinas suaktyvėjimas paskutinėmis kadencijos dienomis - ne naujiena. Bene skandalingiausias iki tol atvejis buvo susijęs su Andriaus Kubiliaus Vyriausybės energetikos ministru Arvydu Sekmoku. Dėl to atvejo net buvo kreiptasi į Generalinę prokuratūrą. Mat A.Sekmokas paskutinę savo ministravimo dieną kreipėsi į ES bei paprašė sustabdyti finansavimą Ignalinos AE uždarymui. Skunde prokuratūrai nurodyta, kad taip valstybei galėjo būti padaryta iki 400 mln. eurų žala.
Labai tikėtina, kad tokį, sveiku protu sunkiai suvokiamą, elgesį lėmė politiniai motyvai. Netekus ES paramos AE uždarymui šalies biudžete būtų atsivėrusi milžiniška „skylė", kurios lopymas būtų atliktas ir taip skurdžiai gyvenančių žmonių sąskaita. Tik šiuo atveju tą daryti jau būtų tekę kitai, politinių oponentų vadovaujamai, Vyriausybei, nes konservatoriai 2012 metų rinkimus pralaimėjo. A.Sekmokas paskutinę savo darbo dieną 2012-aisiais tą žinojo.