Civilizacijai žengiant į priekį atsiranda žmonių, kurie susikrauna daiktus ir iš didmiesčių iškeliauja gyventi į kaimus. Nes paprasčiausiai pabosta mokėti už viską. O jeigu nori gyventi geriau, eini skolintis. Bankai paskolins, jei ne, tai juos kitaip paremsi, pavyzdžiui, mokėdamas mokesčius internetu. Nuvilnijus pasipiktinimo bangai, kai komerciniai bankai skolino į dešinę ir į kairę, dabar ramiau, ir žmonės jau nebesileidžia užliūliuojami reklamomis „skolinkitės“.
Gyventi skolon tapo nebe taip patrauklu. Ir garbaus amžiaus žmonių raginimų negyventi skolon šių artimieji jau labiau paiso, nors prieš kelerius metus teigė, kad skolintis, - nieko tokio, nes visas pasaulis taip gyvena, ir visas pasaulis nori gyventi geriau. Mūsų Vyriausybė irgi skolinsis 10 milijardų litų šiais metais, iš jų didelę dalį skirs ankstesnėms skoloms padengti.
Kaip paprastam gyventojui mokytis tvarkytis savo finansus ir neįklimpti į skolas bankui, kai valstybė rodo pavyzdį: skolinkimės skoloms grąžinti. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu.
Ekspertai pripažįsta, kad tiek dėl valstybės besaikio skolinimosi, tiek dėl pernelyg mažo piliečių švietimo skolinimosi klausimais kyla grėsmių. Tačiau receptas joms išbaidyti yra, visų ekspertų mokymų bendras vardiklis - žmogiškas požiūris į pilietį ir sąžiningumo principas. Tačiau ar tai ne iš fantastikos srities?