Paaiškėjus, kad nežinia kiek metų „Grigeo Klaipėda“ įmonė savo atliekas galėjo pilti tiesiai į Kuršių marias, valstybinėse institucijose šaukiami pasitarimai vienas po kito. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika vos spėja raudonuoti kiekviename iš jų. Jau ir pas prezidentą ant kilimėlio teko pabuvoti.
Pirmasis veiksmų planas - aplinkosaugininkų sistemos patikrinimas. Viešai buvo paskelbta, kad bent trys aplinkosaugininkai kelia įtarimų. Galimai jų galvos lėks pačios pirmosios. Kol visuomenė bando susekti, kokią karjerą padarė vienas ar kitas, prie kokios partijos mieliau glaudėsi ir ką galėjo nutylėti, kitose verslo įmonėse gyvenimas teka sava vaga. Ir atliekos sena vaga pilamos.
Pastarosiomis dienomis kone kasdien Lietuvoje atrandama po vis naują slaptą atliekų vamzdį. Vilniuje Neris, pasirodo, gal ne vienos įmonės teršiama plastiku. Čia tik tiek, kiek šiuo metu pavyko aptikti. Kėdainiuose - dar linksmiau. Pats dvidešimtmetį įmonei atitarnavęs darbuotojas prisipažino pusę savo darbo laiko pats reguliavęs nuotekų nubėgimą nelegaliu vamzdžiu. Tiesa, tik po to, kai buvo atleistas. Iki tol miegodavo ramiai. Gal buvo patikintas, kad viskas dėl tokios įmonės veiklos suderinta su kuo reikia?
Kol kas lieka tik spėlioti, kiek dar slaptų ar nelegalių vamzdžių netikėtai bus atrasta, o gal išduota buvusių, esamų darbuotojų, verslo konkurentų ar sąžiningesnių aplinkosaugininkų. Ministrui lieka tik tikėtis, kad ten, sistemoje, dar yra tokių, kurie kelia klausimus, o ne tik pasirašo užmerktomis akimis po atliekamų tikrinimų ataskaitomis. Metų pradžioje Aplinkos apsaugos departamente dirbo 437 darbuotojai. Pasipylus skandalams - 434. Įtariu, sprendžiant naujai paaiškėjusių vamzdžių kilmę, nepakaks atleisti tik tų trijų aplinkosaugos specialistų, kuriuos anksčiau galvoje turėjo ministras. Iki departamento vadovui skirto bandomojo laikotarpio pabaigos lieka vis mažiau laiko...