respublika.lt

Justina GAFUROVA: Tegul NT mokestį už jus sumoka bankas

Publikuota: 2023 lapkričio 15 15:04:53, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Seime liko vienintelis balsavimas dėl valdžios suplanuoto NT mokesčio, kurį tektų mokėti net ir turintiems vieną vienintelį būstą. Tad gyventojai stebisi, kodėl tai vadinama teisingu apmokestinimu ir kodėl nepasakoma tiesiai - tai tik būdas padidinti biudžetą.

 

Ne vienas ekonomistas pasakojo, kad NT mokestis turėtų padėti išjudinti rinką, kad žmonės, turintys per daug turto ir juo nesinaudojantys, jo atsisakytų ir taip suaktyvėtų rinka bei sumažėtų kainos. Tačiau kodėl tuomet planuojama apmokestinti net ir vienintelį būstą, kurį žmogus turi?

Lietuvoje apie pusė NT gyventojai perka su būsto paskola. Tai reiškia, kad jie neturi pinigų patys įsigyti būsto.

Pavyzdžiui, gyvenant Vilniuje, gaunant vidutinį mieste mokamą atlyginimą, gyventojams vis tiek tenka skolintis iš banko, kad galėtų įpirkti čia parduodamą būstą. Vidutinė Vilniaus apskrities būsto vertė siekia apie 120 tūkst. eurų.

Tad norint gyventi ten, kur dirbi, tenka pasirašyti hipotekos sutartį su banku. Įprastai, trisdešimčiai metų. Tiek laiko turtas yra ne tavo, o banko.

Įsivaizduokite, jeigu jūs įsigijote nuosavą namą kažkur Vilniuje ar aplink jį. Jau sumokėjote keliasdešimt tūkstančių eurų pradinio įnašo, kuriam, ko gero, taupėte ne vienerius metus. Gyvenate žinodami, kad dabar kone iki pensijos būsite skoloje bankui. Papildomai kiekvienais metais mokate žemės mokestį, nors už žemę jau kaip ir sumokėjote pirkdami būstą. O dabar valdžia dar kartą apmokestins ir patį būstą, nors už jį jūs jau mokate.

Sakoma, kad mokestis bus tik simbolinis. Kaip kažkada buvo kalbama ir apie žemės mokestį, kuris šiemet kai kuriems be jokio įspėjimo ėmė ir padvigubėjo. Gal būtų sąžininga, kad kol paskola bankui neišmokėta, turto mokesčius tegul pats bankas ir moka?

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
357
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s