respublika.lt

Justina GAFUROVA: II pensijų pakopos apgaulės

Publikuota: 2023 birželio 08 18:32:46, Justina Gafurova
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Prieš kelerius metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerija su „Sodra" priešakyje paleido tokią II pensijų pakopos reklamą, kad ekonomistų įspėjimai nesižavėti šia sistema nepasiekė dalies gyventojų ir žiniasklaidos priemonių. Šiandien raškome vaisius - gyventojai negali savo pinigų išsiimti iš pensijų fondų, o valstybė jau ketina nusiplauti rankas.

 


Turbūt planuojama mokesčių reforma yra konservatorių kerštas žmonėms už jų krentančius reitingus. Bet kaip įmanoma išlaikyti reitingus, taip dirbant? Žadėję nekeisti mokesčių, daliai gyventojų valdantieji ženkliai juos pakels. O kartu su mokesčių reforma valstybė nori atsisakyti prieš tai taikytų įvairių motyvacinių priemonių gyventojams.

Pavyzdžiui, iki šiol GPM lengvata buvo taikoma turintiems investicinį gyvybės draudimą. Deklaruojant pajamas, galima buvo permoką susigrąžinti. Finansų ministerija norėtų panaikinti ir GPM lengvatą kaupiantiems III pensijų pakopoje. Nors taip neva buvo motyvuojama, kad žmonės patys būtų atsakingi už savo senatvę.

Dar daugiau, Seime jau skamba siūlymas iš viso atsisakyti valstybės dalies, kuri primokama tiems, kurie kaupia pensijas II pakopoje. Nors būtent tai buvo pateikiama kaip didžiausia nauda, kai žmonės buvo viliojami rinktis pensijų fondus ir pensiją kaupti II pakopoje.

Panašu, valstybė nusiplauna rankas. Bet kodėl tada žmogus lieka įkalintas toje pakopoje? Kažkodėl valstybė gali atsisakyti savo garantijų, o žmogus persigalvoti - nebe. Negana to, išėjęs į pensiją, jis netgi negali gauti savo pinigų, mat pensijų fondas bijo, kad nežinosime, kur savo pinigus dėti.

Tuomet, kas visgi čia buvo? Motyvacija gyventojams rūpintis savo senatve ar būdas aprūpinti privatų verslą neišsenkančiomis pajamomis? Nes kaupimas nuo skurdo senatvėje, pasirodo, neišgelbės.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
162
F

Dienos klausimas

Ar reikia atsisakyti popierinių bilietų viešajame transporte bei juos pakeisti elektroniniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +17 C

+16 +22 C

 

+12 +18 C

+22 +27 C

+17 +22 C

 

+15 +19 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s