respublika.lt

Justina GAFUROVA: Ar Lietuvos vaikai yra saugūs?

Publikuota: 2023 gegužės 20 17:45:00, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay. com nuotr.

Lietuvą vienas po kito krečia pedofilijos, nepilnamečių tvirkinimo, net prievartavimo skandalai. Nusikaltėliai aptinkami visur: mokyklose, bažnyčiose, stovyklose, namuose, tarp globėjų.

 

Štai prieš kelis mėnesius Vilniuje užpulta vilniečio Vitalijaus dukra, ko gero, liko gyva tik laimingo atsitiktinumo dėka, kai praeivis, pamatęs mergaitę, įsikišo į konfliktą. Nenusisuko, numojęs ranka, kad gal tai tėvas nesusitvarko su dukra, ir neabejingumu nulėmė kitokią įvykių eigą. O užpuolikas buvo jau dešimt kartų teistas, vos paleistas iš policijos akiračio, imasi naujų nusikalstamų veikų.

Tačiau ne tik gatvėje šiandien vaikai nebegali jaustis saugūs. Prie mokyklų budi nuogaliai „šokėjai", kurie „prigauti" tyčiojasi iš teismų, išsisukinėja, o galiausiai iškeliauja šokti į užsienį. Ir niekas nieko padaryti negali. Dešimtys nukentėjusių mergaičių lieka pačios kaltos.

Artėja vasara, kai vaikai ir paaugliai prašys tėvų, kad šie išleistų į kokią nors stovyklą. Pernai paaiškėjo, kad vienoje itin populiarioje stovykloje vaikai buvo raginami atsisakyti lyčių stereotipų ir išbandyti artimesnius ryšius su ta pačia lytimi. O Seimą pasivijęs pedofilijos skandalas atskleidė, kad būtent stovyklose vaikai tampa lengvu grobiu pedofilams.

Galima tik įsivaizduoti, kiek visko lieka už tų stovyklų sienų. Labai dažnai ten pasilieka ir atsakomybė. Galiu tik priminti, kad teisybės dar neseniai ieškoję tėvai išgirdo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atsakymą, kad privačių stovyklų niekas netikrina, jokie specialūs leidimai joms neišduodami.

„Tėvai patys nusprendžia, leisti ar neleisti vaiką į stovyklą, ir pasirašo sutartį. Jeigu buvo nusivilta stovyklos programa, reikėtų apie tai pasikalbėti su įmonės vadovais - stovyklos organizatoriais. Jeigu įtariama, kad stovykloje pateikta informacija padarė žalos nepilnamečių emocinei ir psichinei gerovei, apie tai vertėtų pranešti savivaldybės Vaiko teisių apsaugos teritoriniam skyriui",- nurodo ministerija.

O jei susibūrę pedofilai bei tvirkintojai surengtų stovyklą gražiu pavadinimu apie kelionę į savęs pažinimą? Ministerijai viskas tiktų ir patiktų? Ar tokioje šalyje vaikai yra saugūs?

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
71
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +16 C

+4 +12 C

 

+10 +16 C

+10 +14 C

+11 +15 C

 

+7 +10 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-13 m/s