Šiemet net 61 proc. žmonių, pirmą kartą įtrauktų į pensijų kaupimą, atsisakė jame dalyvauti. Anksčiau procentas svyruodavo apie 50, t.y. pensiją kaupti privačiuose fonduose atsisakydavo maždaug pusė tų, kuriuos valstybė prievarta ten bandė įgrūsti.
Gal kalta infliacija, surijusi keliasdešimt papildomų eurų kas mėnesį, gal paskolų palūkanos, per metus padidėjusios tiek, kiek neseniai būstus įsigiję žmonės nė nesapnavo, o gal gyventojai atsisakė kaupti dėl to, kad niekas jų iš pradžių nepaklausė, ar apskritai nori jie tai daryti?
Prievartos mechanizmas užprogramuoja priešinimąsi. Nors idėja gal ir nėra pati blogiausia.
Teisybę sako ekspertai - kai nebuvo automatinio įtraukimo, labai mažai žmonių įsitraukė į pensijų kaupimą. Dabar gi valstybė pagalvojo už žmogų - rūpintis nereikia, atėjo laikas ir įklimpai. Tik štai protingosios galvos, sumąsčiusios įtraukimą į fondus, pamiršo leisti žmogui iš jo išlįsti.
Čia greičiausiai ir yra esmė - žmogus turi turėti teisę pasitraukti iš pensijų kaupimo bet kada. Ir visai nesvarbu, ar dėl mažos grąžos, pakilusių kainų, o gal dėl prastos nuotaikos.
Kiekvienas pilietis turi teisę elgtis su savo uždirbtais pinigais taip, kaip jis nori. Išleis menkaverčiams pirkiniams - pats kaltas. Tegul galvoja savo galva ir atsakingas bus tik jis pats.
Man atrodo, leidus pasitraukti iš kaupimo, kai kurie piliečiai strimgalviais bėgs pasiimti savo pinigėlių, tačiau toli gražu neskubės jų tratinti!
Nereikia visų automatiškai laikyti kvailiais!
O tos prievartos mūsų gyvenime ir taip netrūksta. Net nepastebėjome, kaip visi buvome suvaryti į bankus. Juk atlyginimo be jo žinios dabar negausi.
Svarstoma prievarta visus įtraukti į organų donorystę, laimei, paliekant erdvės pareikšti kitokią valią.
Vos visi nebuvome prievarta suskiepyti nuo koronaviruso!
Tad gal jau gana? Leiskite žmonėms rinktis ir jie nebūtinai pasirinks nepageidaujamą variantą.