Nekilnojamojo turto mokestis - vienas iš tų dalykų, dėl kurio skauda daugeliui Lietuvos žmonių. Mat jis gali daugiau ar mažiau paliesti daugelį šeimų.
Šis klausimas, atrodytų, turėtų būti toks svarbus, jog nuomonę dėl mokesčio išreikštų didžioji dalis gyventojų. Sprendžiant iš spalio pabaigoje vykusio protesto prieš NT mokestį dalyvių skaičiaus - didžioji dalis gyventojų sutinka mokėti už nuosavą stogą virš galvos.
Tačiau jeigu atliktume išsamią sąžiningą žmonių, turinčių NT, apklausą, greičiausiai sužinotume priešingai. Tikėtina, jog bent 90 proc. žmonių visai nenorėtų dar kartą mokėti už turtą, už kurį jau buvo sumokėti visi mokesčiai.
Perkant būstą, jį paveldint ar statantis savo rankomis. O labiausiai mokėti nenorėtų jauni žmonės - tie, kurie šiandien moka išaugusias būsto paskolas. Tačiau proteste prie Seimo rūmų nebuvo matyti šeimų antplūdžio. Kodėl?
Atmeskime blogą orą ir darbo dieną - juk jeigu tikrai norėtų pareikšti valią, atsiprašytų iš darbo ir pasiimtų skėtį. O gal ir viršininką kartu.
Didelę įtaką apsisprendimui daro protesto organizatoriai ar aktyvūs jų remėjai. Susirinkti į mitingą nekviečia Nacionalinės premijos laureatai, Mokslo tarybos nariai, rektoriai, profesoriai, vertinami pedagogai, režisieriai... (Kur jūs, inteligentai, tikrieji vertybininkai ir gabiausi šalies protai? Ko tylite?)
Į mitingą kviečia celofanai ir lobovai, grafai, betmenai ir lekstučiai. Ar didžioji dalis visuomenės nori stovėti šalia prieštaringai vertinamų personų?
Ne, nepaisant to, kad jų nuomonės kai kuriais klausimais sutampa 200 procentų! O jei tokiame susibūrime rasis keletas su akmenimis kišenėse? Kas gi norės paskui pailsėti areštinėje ar tampytis po teismus, aiškinant, kad dalyvavai taikiame mitinge, o ne riaušėse? Kad nepažįsti tų žmonių, stovėjusių iš dešinės?
Neturime ir protestų kultūros. Skirtingų profesijų atstovai nepalaiko vieni kitų, ką ten skirtingų - puikus pavyzdys pedagogai. Išsidraskę po skirtingas profsąjungas, nesuprasi, kas kieno interesus gina. Kol vieni pėsčiomis per Lietuvą eina, ragindami didinti atlyginimus ir gerinti darbo sąlygas, kiti šypsosi šiltame švietimo ministro kabinete galvas nulenkę.
Susiskaldžiusi, vienas kitu nepasitikinti visuomenė. Sako, kad tokią lengviau valdyti. Akivaizdu, jog tokią lengviau ir nutildyti.