Lietuvoje pradėtas vykdyti žmogaus biologinės stebėsenos ir sveikatos tyrimas, kurio tikslas - nustatyti, kiek, kokių pavojingų medžiagų yra žmonių organizmuose ir koks jų poveikis.
Tai kelerių metų trukmės tyrimas, tokius atliks ir kitos užsienio šalys. Iš tiesų labai įdomu, kokį poveikį aplinka ir vartojimas daro mūsų sveikatai. O kenkti gali viskas, ir automobilių pramonė, kosmetika, maistas...
Tyrimo rezultatai privers suklusti, kažkas galbūt pakeis savo įpročius, mažiau vartos, galbūt ir gamintojai orientuosis į kokybiškesnes prekes, jei bus tokia paklausa. Kad ir kaip būtų, šiandien dar daug žmonių dėl savo sveikatos piktinasi, tai gydytojai blogi, tai vaistai nepadeda...
Kalbu apie tuos, kurie patys nenori pasistengti mesti rūkyti ar nustoti vartoti alkoholį, nuolat valgo riebų, stipriai apkeptą maistą, ignoruoja gydytojų rekomendacijas ar paskirtą gydymą.
Štai vienas iš pacientų ateina pas gydytoją dėl inkstų skausmų, jam sako, meskite gerti alkoholį. Vyras smarkiai įsižeidė, esą kokią teisę taip turi sakyti, čia ne gydytojos reikalas. Ji turi paskirti gydymą!
Čia taip skundėsi žurnalistams vienas gyventojų. Lyg alkoholio atsisakymas nebūtų to gydymo dalis... Žmonės nori tos piliulės, kuri išspręstų jų sveikatos bėdas, bet neretai patys nenori pasistengti dėl savo sveikatos.
Yra tokia labai taikli sentencija, kad „žmogus iš prigimties yra tinginys - daro ne tai, ko reikia, o tą, ko nori". Ir mes kiekvienas sau galėtume ją pritaikyti, juk žymiai maloniau daryti tai, ką nori, tiesiog tam nereikia daug pastangų. Be to, sau pateisinti galima rasti daug argumentų, nei sakyti, kad štai - imuosi keisti savo gyvenimą.