respublika.lt

Danutė ŠEPETYTĖ: Kur dingo Lietuvos balsas

Publikuota: 2023 lapkričio 04 04:45:58, Danutė ŠEPETYTĖ, žurnalistė
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Freepik nuotr.

Nelyginkite žmonių pagal tautybę, - kala ir kala televizijos balsas.

 

 

Nelyginu. Kultūra lygina.

Nuo tos tamsgymės moters skyrė siauras praėjimo takas, bet atrodė, kad ji sėdi greta. Tik klestelėjusi į savo vietą, ji nuspyrė batus ir amerikoniškai užsimetusi koją ant kojos atkišo man pliką padą. Po kiek laiko ji visomis keturiomis užsiropštė ant sėdynės, dar po kažkiek laiko basomis atsirėmė į priekinės sėdynės atlošą, padėjo pėdą ant joje įsitaisiusio keleivio ranktūrio, - iki tol maniau, kad toks vaizdelis yra vien šmaikščių vaizdo kūrėjų pramanas...

Nesakau, kad keleivės kultūra yra žemesnė už manąją ar europietišką, aš tik sakau, kad ji yra kitokia. Kitokia, kaip ir daugelio tarpžemyninio lainerio keleivių, su kuriais daugiau kaip aštuonias valandas daliniesi tuo pat salonu. Kai toks tautų ir rasių katilas pakyla eiti, išvysti, kad net po laiko atkarpėlės internacionalo pėdsakas esti tiesiogine to žodžio prasme paliktas didelis šiukšlynas. Sunku jaustis šito šiukšlyno dalimi.

Šiemet suskaičiuota, kad Lietuvoje jau apsigyveno per 200 tūkst. užsieniečių, ukrainiečių, baltarusių, rusų, kirgizų, tadžikų ir t.t.

Daugėja ateivių ir iš Afrikos šalių. Nors multikultūrinė utopija nepasiteisino nė vienoje Europos valstybėje, (tai rodo ir pastarieji neramumai, apie kuriuos vis dar puse lūpų praneša oficiali spauda), nors ji pasmerkta žlugti ir išsivysčiusioms valstybėms beždžioniaujančiuose kraštuose, Lietuvoje buvo net sumanyta įsteigti išorės paslaugų teikėjo centrą Nigerijoje, kad imigrantų būtų galima užsiverbuoti dar daugiau.

Juokaujate? Nigerijoje, kur vien per pirmuosius tris šių metų mėnesius nužudyta tūkstantis krikščionių, kur klesti ekstremistinės islamistų grupuotės?

Kokiam beprotnamy bus gimusi ši idėja? Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, rekomenduojant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Rektorių konferencijai (vis dar pasitikite mokslu?).

Laimei, neva finansiniais sumetimais šito sumanymo buvo atsisakyta. Bet ar ilgam? Premjerė Ingrida Šimonytė pasiryžusi nors ir šiandien priimti tiek pabėgėlių, kiek Briuselis užsakys.

Ar galų gale kas lietuvio paklaus: jis pritaria tokiai politikai, nepritaria, ar galų gale kam parūps, kodėl ir kur dingo Lietuvos balsas?

Jis jau buvo. 1990-aisiais. Pamirškite.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
478
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s