Sauliaus Skvernelio, kuris praėjusią kadenciją buvo deleguotas į premjero postą „valstiečių" partijos, bet po to įkūrė „vardanlietuvininkų" politinę jėgą, Vyriausybė savo kadencijos paskutinį pusmetį nusprendė, kad dalį „Ignitis grupės" įmonių grupės akcijų reikia parduoti.
Įdomiausia, kad iki šiol S.Skvernelis ir jo aplinkos žmonės nepripažįsta, jog tai buvo jei ne afera, tai bent jau netyčinė klaida.
Mat, kai valstybei priklausiusi įmonė tampa privati (nors keliomis akcijomis), ji, kaip ir kiekvienas privatus verslo subjektas, privalo veikti siekdama svarbiausio tikslo - pelno. Kad nenukentėtų teisėti akcininkų lūkesčiai. Todėl jų lūkesčiai tampa svarbesni nei vartotojų.
„Ignitis grupės" vadas Dainius Maikštėnas pasigyrė: „Jei anksčiau dividendams būdavo išmokama apie 80 proc. grynojo pelno, tai, pakeitus dividendų politiką, dividendų srautą fiksavome. Suteikėme siekį, pažadą, kad kasmet dividendų srautas per metus augs po maždaug 3 proc. Tą ir vykdome."
Per paskutiniųjų Seimo rinkimų kampaniją net septynių politinių partijų programose buvo siūloma „nacionalizuoti", „delistinguoti" ar kitaip „valstybei grąžinti" energetikos bendrovę „Ignitis grupė".
Deja, penkios jų į Seimą nepateko. Pateko iš žadėjusių tik „valstiečiai", bet jie yra opozicijoje, tad nelabai turi galių pažadus vykdyti, tačiau ir dabar valdančiosios koalicijos dalimi esanti „Nemuno Aušra" teigė, kad „Ignitis grupės" akcijų delistingavimą laiko prioritetu.
Ar kas nors pastaruoju metu girdėjote ką nors apie „Ignitis grupės" akcijų nacionalizavimą arba bent išpirkimą mūsų visų pinigais?
Įtariu, kad tokios kalbos atsinaujins tik po kelerių metų - prieš pat eilinius Seimo rinkimus. Nes problema opi, rūpinti didelei daliai rinkėjų. O apie juos prisimenama būtent tik prieš rinkimus.
Gal S.Skvernelis bent inicijuos, kad ir dalį „vardanlietuvininkų" partijos akcijų galėtų išpirkti privatūs asmenys?
Aišku, sunku patikėti, jog „prekė" būtų paklausi.