Lietuvoje įprasta rinkti aukas kokiam nors geram reikalui, todėl siūlau surinkti pinigų prezidentiniam lėktuvui.
Per televiziją nuvilnijus reportažams, kaip JAV prezidentas Džo Baidenas suklumpa ant lėktuvo trapo, prisiminiau vaizdus iš mūsų Lietuvėlės. Štai Gitanas Nausėda mojuoja prie krovininio senuko „Spartan". Mintyse greičiausiai kalba visas žinomas maldas, nes įlipus į tą monstrą ne tik su žmona nebegalės pasikalbėti, bet net savo minčių per triukšmą negirdės!
Prieš keletą metų dėl „Spartan" gedimų griuvus tiek tuometinės prezidentės Dalios Grybauskaitės, tiek premjero Sauliaus Skvernelio planams, buvo diskutuojama, kad Lietuvai reikėtų įsigyti keleivinį lėktuvą. Bet kažkokie ekspertai tuomet „primetė", jog naujas ir šiuolaikiškas orlaivis gali kainuoti daugiau kaip 100 mln. eurų. Tad kalbos tuo ir pasibaigė. Bet gėda juk tęsiasi.
Atsimenu, kaip D.Grybauskaitė pozavo pigių avialinijų lėktuve, sėdėdama pirmoje eilėje. Gerai, kad ne bagažo skyriuje! O dar prisimenu, kaip „Spartan" į Graikiją skraidino tris Jūrų muziejaus delfinus. Tuomet jame vandens rezervuarai įtaisyti buvo, o iki Atėnų tas griozdas skrido 8 valandas. Tikiuosi, kad prezidentui neteks kada nors prie delfinų glaustis... Žodžiu, manau, kad D.Grybauskaitės poza iliustracijoje tuomet buvo gana ironiška, o gal ji populistiškai norėjo įtikti taupuoliams, bet gi dabar situacija pasikeitė. Nesam ubagai, tai baikime tokius vaidinti. Be to, kodėl reikia supernaujo lėktuvo? Ir kodėl būtinai pirkti? Kitos valstybės nuomojasi normalius, padorius lėktuvus. Arba tiesiog perka tokią skraidinimo paslaugą. Juk nereikia šimto vietų „valdiško" lėktuvo - tiesiog, kad tilptų pirmasis asmuo su ponia, jį lydinti delegacija, ir tiek. Be to, tokiu lėktuvu į svarbius vizitus galėtų skraidyti ir šalies premjeras, Seimo pirmininkas, jei orlaivis tuo metu laisvas.
Todėl siūlau „susimesti". Jei Lietuvoje gyvena bent 2,5 mln. neabejingų šalies prestižui žmonių, tai jiems sumetus po 10 eurų susidarytų 25 mln. eurų suma. Pridėjus kelis grašius iš valstybės biudžeto, jau, žiūrėk, ir padorus lėktuvėlis išeitų.
Pamirškim personas - Nausėdas, Šimonytes, Čmilytes. Juk tai tik pavardės. Na, negi nepavargom vaizduotis ubagų kraštu?