Liberalai gąsdino, kad nepasiskiepijusieji negalės naudotis miesto transportu, medicinos paslaugomis. Paskui atšaukė šiuos apribojimus, aiškindami, kad per daug sudėtinga tikrinti lipančius į autobusus. Patikslino, kad medicinos paslaugas leis pagal ministro nustatytus apribojimus. Kaip pasitikėti valdžia, kuri priima sprendimus neįvertinusi, ar jie įgyvendinami, ar neprieštarauja Konstitucijai? Kodėl valdžia akcentuoja tik vakcinavimą, kai daugelis valstybių 2020 m. suvaldė virusą neturėdami vakcinų, bet naudodami žymiai veiksmingesnį nei Lietuvoje užsikrėtusių kontaktų atsekimą ir turėjusių kontaktą karantiną?
Seniai žinoma, kad vien vakcinavimas nesustabdys viruso mutacijų plitimo. Reikalingas ir veiksmingas kontaktų atsekimas bei turėjusių kontaktą karantinas. 2021 m. liepos mėnesį geriau už Lietuvą valdė viruso plitimą ir mažiau vakcinuota Naujoji Zelandija (paskiepyta 15 proc. gyventojų), ir Taivanas (14 proc.), ir Tailandas (11 proc.).
Kaip pasitikėti Vyriausybe, kuri nutaria, kad turintys galimybių popierių galės nedėvėti kaukių? Ar ministrai nežino, kad ir paskiepytas gali užkrėsti kitus, kad skirtingiems žmonėms skirtingą laikotarpį išlieka atsparumas po skiepijimo?
Deja, toks sveiku protu nesuvokiamas liberalų gudravimas reiškiasi ir kitose srityse. Užsienio reikalų ministras skrenda pas arabus, kad tie stabdytų lėktuvų reisus į Minską. Vadinasi, Vyriausybė nesuvokia, kad arabai siekia, kad Europoje jų būtų daugiau. Todėl po ministro nuvykimo reisų padidėjo, nes vietinė arabų žiniasklaida pagarsino Lietuvos ministro prašymus. Reisus pristabdė, kai Lietuva pradėjo neįsileisti migrantų, bet kodėl įsileido per keturis tūkstančius?
Dar gudresnis sprendimas statyti keturių metrų aukščio tvorą už 150 milijonų. Premjerė pasakė, kam atiteks šis kąsnelis. Ir vėl, kaip ir su viruso suvaldymu, nėra visuminio suvokimo. Nėra supratimo, kad tvora nesustabdys, nes kas siunčia migrantus, tas juos aprūpins priemonėmis, su kuriomis tvoroje padaryti perėjimą - keliolikos minučių darbas. Tvora reikalinga tokia, kuri signalizuoja apie jos ardymą ir leidžia į tą vietą greitai pristatyti pasieniečius bei apgręžti įsibrovėlius. Tam nereikia keturių metrų aukščio tvoros, tam pakanka serpantinų (spygliuotos vielos ritinių), kurių estai siūlė 100 kilometrų.
Ateitis parodys, ar bus dar žiauresnių Vyriausybės nutarimų, kaip baudimas tų, kurie 2020 ir 2021 m. išsisaugojo nuo užsikrėtimo virusu ir nesiskiepijo. Kad tokie galėtų naudotis galimybių popieriaus privilegijomis, turės kas 48 val. įrodyti, kad dar neužsikrėtė. Tiems, kurie užsikrėtė, atvežė virusą į Lietuvą, bet pasiskiepijo, gali būti ir be kaukių. Taigi, vadinamasis galimybių pasas suteikia galimybę nesisaugant užkrėsti kitus. Nesisaugantiems užkrėsti kitus Kinijoje gresia kalėjimas, o už užkrėtimą - ir mirties bausmė. Todėl 2021 rugpjūčio 14 d. Kinijoje užsikrėtė 53 asmenys, o Europoje - 83 050 gyventojų, nors abiejų vakcinavimo procentas mažai skiriasi.