respublika.lt

Liberalų sąjūdžio partija: išliks ar nunyks?nuotraukos (53)

2020 liepos mėn. 13 d. 07:00:09
Vladas VAICEKAUSKAS

Atrinkome laiškus, komentarus, replikas, kur kalbama apie Liberalų sąjūdžio partijos ateitį ir likimą. Skaitytojams rūpi, ar kyšininkavimu įtariama partija galima pasitikėti 2020 metų Seimo rinkimuose? Tad jūsų dėmesiui - skaitytojų laiškų apžvalga.

×
nuotr. 8 nuotr.
Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius. Eltos nuotr.


Partija pasitikėjo V.Pranckietis

„Į kyšininkavimu įtariamą partiją perėjo pats Seimo pirmininkas. Vadinasi, šia partija pasitikėti galima, - juokiasi istorikas B. - Kyšininkavimu įtariamos partijos vadovė, Seimo narė V.Čmilytė-Nielsen, viešai pareiškė, kad V.Pranckietis Seimo rinkimuose mažne toks pat svarbus, kaip konservatoriams yra svarbi Ingrida Šimonytė.“

V.Čmilytė-Nielsen, dažnai ir daug kalbėdama apie netikusius valdančiuosius, dar kartą pademonstravo esanti stipri šachmatininkė, bet mažai patyrusi politikė - V.Pranckietis yra ne dangaus dovana, o greičiau - sunki našta. Stipri, patyrusi politikė, kol partija galuojasi teisme, taip nesielgtų. Šiuosyk galima tarti: kaip pasiklosi, taip ir išsimiegosi.

Skaitytojai primena ir klausia

2018 m. balandžio 19 d. Vilniaus apygardos teismą pasiekė garsiausia nepriklausomybės dienų politinės korupcijos byla. Prabėgo dveji metai, išvados nepateiktos. Atvirai rašoma ir kalbama, kad buvęs Seimo narys, buvęs susisiekimo ministras, partijos pirmininkas ponas E.Masiulis išsisuks.

Skaitytojai, it susitarę, tvirtina, kad piktnaudžiavimu įtariamas Gintaras Steponavičius, „krepšelizavęs“ švietimo sistemą, bet iki šiol posėdžiaujantis Seime, taipogi išsisuks. Padorus politikas, kol nepasibaigęs teismo procesas, būtų suspendavęs Seimo nario pareigas, bet G.Steponavičius to nepadarė, vadinasi, kažko tikisi...

Pastebėjote, kaip kritikos kuoka Vyriausybę ir valdančią Seimo koaliciją daužo E.Masiulio dešinioji rankelė, tikras liberalisimas, Seimo narys Eugenijus Gentvilas? E.Masiuliui įkliuvus, dešinioji rankelė atšoko it įgelta: aš nieko nemačiau, neįtariau, nejutau! Taip ir patikėsim! Baugu, kad šis politikas nejaučia nė menkiausios kaltės, kad partija porą metų murkdosi teisme. Atvirkščiai - prieš išeidamas ilgamečių politinių atostogų jis vadovaujasi baigties principu: pats politiškai numirsiu, bet dar spėsiu apkandžioti kitus.

Kokius cirkus išdarinėja kitas liberalisimas Vilniaus meras Remigijus Šimašius? Vilniaus miestas neturi nė vieno padoraus tualeto, užtat turi dirbtinį pliažą. Kai E.Masiulis sėdo ant teismo dietos, ponas R.Šimašius, laikinai perėmęs partijos vadovo postą, tą pačią akimirką partiją... metė. Lyg ji būtų pakelės mergelė. Antras partiją metė partijos vicepirmininkas, liberalisimas europarlamentaras Petras Auštrevičius, trečias partiją metė pirmininko pavaduotojas, kovingasis korupcijos (!) tramdytojas Vitalijus Gailius.

Ir išaiškėjo, kad visa Liberalų sąjūdžio partijos viršūnėlė persisunkusi politine nešvara ir išdavyste. Šie liberalisimai, liberalizmo idėjų šaukliai, bet ne įgyvendintojai, partija naudojasi kaip karjeros tramplinu. O kai partiją ištiko bėda, jie nešėsi į krūmus, it patiltės plėšikėliai. Ir iš patiltės nepraleidžia progos mokyti kitus, kaip reikia valdyti valstybę!

Skaitytojai apgailestauja

Nemaža dalis skaitytojų nuoširdžiai apgailestauja, kad nauja, kylanti, dideles viltis sėjusi Liberalų sąjūdžio partija pateko į netikėlių rankas. Skaitytojai svarsto, ar nederėtų partijai po rinkimų paimti pauzę, kad turėtų laiko atsikratyti prielipų, netikrų tribūnų-kritikanų, atgautų pasitikėjimą ir jėgas. Pauzė reikalinga, kad imtų kaltis nauji želmenys, nes dirva neapleista. Todėl rinkimų rezultatai neturėtų bauginti. Lieka vienas nerimą keliantis klausimas: ar V.Čmilytė-Nielsen, dabartinė korupcija apkaltintos (įtariamos) partijos vadovė gali tapti rūpestinga naujų liberalizmo želmenų ugdytoja?

Advokato komentaras

Vilniaus apygardos teismas tapo vieta, kur bus išrišta garsiausia nepriklausomybės dienų politinės korupcijos byla. Visuomenė, taip pat ir aš, tikimės, kad regėsime saldžias teisingumo triumfo akimirkas. Bylos baigtis parodys, ar smarkiai sunegalavusių teismų sistema pamažu pradeda sveikti. Bylos baigtis gali tapti savotišku etalonu, kaip panašaus pobūdžio bylas galėtų nagrinėti ir žemesnės instancijos teismai.

Garsieji Lietuvos advokatai Vytautas Sviderskis ir Vytautas Zabiela, kuriais sekiau ir iš kurių mokiausi, abu žvelgia iš Dangaus aukštybių, į rezonansinių bylų teismo posėdžius kvietė žiūrėti, kaip į teisingumo triumfo spektaklius. Čia, kaip dramos spektaklyje, veikia aukšto profesinio rango prokuroras, keletas advokatų, būrys liudininkų, būrys įtariamųjų, ant teisėjų stalo pūpso grėsmingi bylų tomai su apklausų protokolais, vaizdo įrašais, daiktiniais įrodymais ir t.t.

Sudėtingam, dramatizmu persunktam, teisingumo spektakliui vadovauja teismo posėdžio pirmininkas - vyriausiasis teisingumo spektaklio režisierius-statytojas. Kurlink suku? Kiekvieno spektaklio, tarp jų ir teisingumo, sėkmė didžia dalimi priklauso nuo režisieriaus-statytojo talento, erudicijos, patirties ir nuo pasirinktų aktorių (teisėjų) meistrystės. Skirtumas tas, kad teismo pirmininkui neleista pasirinkti teisėjų...

Visi įstatymai, mokė mane garbieji advokatai, yra gyvi. Visi įstatymai sutverti tam, kad triumfuotų teisingumas. Prėskas teatras neįdomus. Prastai vedamas sudėtingų, rezonansinių bylų teismo procesas kelia įtarimų. Todėl, mokė mane garsieji advokatai, akylai stebėk teismo posėdžio pirmininko (-ės) - vyriausiojo teisingumo statytojo laikyseną, nuotaikas, įsidėmėk jo, režisieriaus, klausimų turinį, pobūdį, pagauk klausimų toną, stilių ir pagal tai konstruok čia pat savo klausimus, po kruopelę apmesk ginamosios kalbos struktūrą, stilistiką, turinį.

Iki gyvenimo pabaigos, aktyvios veiklos pabaigos, įsikirsk: taip, tu gini bėdon patekusį žmogų, sieki palengvinti jo dalią, bet pirmiausia ir svarbiausia - privalai apginti teisingumą. teisingumo paieška - tavo didysis tikslas ir sunkiausias uždavinys... Nenoriu spėlioti, kaip pasibaigs garsiausia nepriklausomybės laikų politinės korupcijos byla.

Teismas apgins teisingumą - palengvės visiems. Teisingas teismas savo teisine pašauktimi, moraline, etine sandara stovi arčiausiai Bažnyčios. Teisingas teismas - visuomet tampa teisingumo saugotoju.

Politinės korupcijos byloje, teismo proceso metu liejasi daug melo, apgaulės, klastočių, netikro graudulio, suvaidintų nekaltybių, byla paliečia šeimas, tėvus, vaikus, giminaičius, partijos narius. Tačiau nepaisant spaudimų ir perspaudimų tikiu, kad čia, Vilniaus apygardos teisme, regėsime teisingumo triumfo pergalę.

Vilniaus apygardos teismas posėdžius perkėlė į rugsėjo mėnesį. Kyšininkavimu įtariama partija dalyvaus 2020 metų Seimo rinkimuose.

Vyriausioji rinkimų komisija Liberalų sąjūdžio partijai už finansinius pažeidimus neskyrė 180 tūkst. eurų dotacijos.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (53)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. Vitas TOMKUS: JUOKAI JAU BAIGIASI, arba TEGYVULIUOJA PIDERALDEMOKRATIJA!
6. Globalistai atims mamą ir tėtį
7. Po vakcinos nuo COVID-19 - mirtis
8. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
9. Algimantas Rusteika: Bakalaurų vyriausybė pasiilgo Rusijos
10. Po vakcinos nuo COVID-19 - mirtis
11. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
12. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
13. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
14. Ką jie dabar pasakytų žuvusiųjų artimiesiems?
15. Prieš 30 metų dėl laisvės buvome pasiruošę viskam
16. Nesiskiepysi nuo COVID-19 - greitai lėksi iš darbo?
17. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
18. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
19. O jeigu karas?
20. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
21. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
23. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
24. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
25. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)

Dienos klausimas

Ar stebėsite išrinkto JAV prezidento Dž.Baideno inauguracijos ceremoniją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar karantinas pakeitė Jūsų apsipirkimo įpročius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-15 -13 C

-3 +1 C

 

-2 +1 C

-3 +2 C

+2 +4 C

 

+2 +4 C

1-6 m/s

1-6 m/s

 

0-5 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2132 PLN - 4.5352
RUB - 89.4400 CHF - 1.0769
GBP - 0.8910 NOK - 10.3423

Nuorodos