Iškart skubu patikinti - esu atsakingas pilietis ir savo balsą už patikusį (ar tą, kuris liko) kandidatą (partiją, idėją) visada atiduodu. Bet rinkimais, ypač kai kalba sukasi apie prezidento ar Europos Parlamento, nesidomiu. Neanalizuoju kandidatų programų, neseku debatų, nesidomiu naujausiais vieno ar kito kandidato „pergalės šokiais“, nuoskaudomis ar priešrinkiminiais pažadais. Kurie, kaip rodo praktika, dažniausiai ir lieka jais.
Taip pat labai džiaugiuosi, kad artėjant rinkimams ar net jiems vykstant nemažai žmonių gali užsidirbti papildomai. Ruošdami „pasakas“, kurias pas mus priimta vadinti „rinkiminėmis programomis“, nešiodami ir klijuodami kandidatų portretus (arba skubiai juos plėšydami pražiopsojus agitacijos terminus), sėdėdami rinkimų komisijose ir skaičiuodami balsus, kurie, faktiškai, nieko nelemia. Žinoma, kažkas vis tiek laimės, tačiau kas iš to?
Kaip pasikeis mano ar Marytės, iš kokio nors Vilkaviškio, gyvenimas, prezidentu išrinkus vieną arba kitą? Esame parlamentinė respublika, todėl prezidentas gali išsakyti savo nuomonę, tačiau praktika rodo, kad Seimas jos gali ir nepaisyti. Tad, ar labai didelis skirtumas, kas artimiausią kadenciją sėdės rūmuose Daukanto aikštėje?
Apie Europos Parlamentą, kurio nei narių kiekio, nei buvimo vietos neįvardintų dažnas lietuvis, išvis nekalbu. Nesena istorija parodė, kad tūkstančius gaunantys europarlamentarai gali „nespėti į lėktuvą“ ir todėl praleisti balsavimą. Beje, kiek aktyvių rinkėjų galėtų įvardinti mūsiškių EP nuveiktus darbus ar „prastumtus“ sprendimus? Kas pasikeis, jeigu vieną, visuomenės supratimu, „pinigus už nieką“ gaunantį asmenį, pakeis kitas? Bus pradėta stengtis „vardan tos?..“ Pradėsime gyventi geriau?