respublika.lt

Absoliutus „nupušimas“ dėl blizgučių

2022 lapkričio 18 11:33:37
Aktyvi pensininkė JANINA

Neslėpsiu, kai pamačiau, kad Vilniuje Kalėdų eglutę ketinama įžiebti lapkričio 26 dieną, man akys ant kaktos išsprogo. Pamaniau, kad sostinės meras Remigijus Šimašius visai „nupušo" - Kalėdos lapkritį yra absurdas. Tačiau paskui pamačiau, kad ir kaunietiškai valdžiai galva susisuko. Jie „užkurti šventę" kėsinasi dar anksčiau.

×
nuotr. 2 nuotr.
Vilniuje eglutės įžiebimas planuojamas lapkričio 26 d. Eltos nuotr.

 

Taigi sostinėje eglutė bus įžiebta lapkričio 26 d., Kaune - lapkričio 25 d. Ir tik Klaipėda iš didžiųjų miestų yra išlaikiusi sveiką protą ir šventę miestiečiams surengs gruodžio 10-osios vakarą.

Supraskite mane teisingai, šventės yra gražu, šventės yra linksma, bet Kalėdos trunka ne gruodžio ir tuo labiau ne lapkričio mėnesį. Iki Kalėdų būna šventas Advento laikas, nesuderinamas su lemputėmis, linksmybėmis ir pan.

Eltos nuotr

Be to, kiek elektros išdegins per mėnesį visi šventiniai papuošimai, lemputės ir žaisliukai? Kaip ciniška leisti pinigus iš miesto biudžeto, kai tie patys miestiečiai stumdosi eilėse prie kompensacijų už šildymą. Nesmagu, kai meras kviečia ateiti prie eglutės, apsipirkti Kalėdų miestelyje, kai varškės kilogramas parduotuvėje kainuoja 8 eurus. O dar visokie valdininkai platina laiškus su patarimais, kaip sutaupyti elektrą ar dujas, kai patys mūsų mokesčių mokėtojų lėšas leidžia „mirksiukams"!

Kitas dalykas - Lietuvoje yra 70 tūkst. ukrainiečių. Tie, kurie pabėgo iš savo Tėvynės, turėdami grynųjų pundelį ar solidžią banko sąskaitą, gal ir apsidžiaugs, „tratindami" eurais virtusias grivinas Kalėdų šurmulyje. Bet ką daryti tiems, kurie deda centą prie cento? Kaip jiems žiūrėti į šitas „traraliuškas"? Geriau tuos pinigus nuo karo kenčiantiems žmonėms paaukotume ar „Maltiečiams", kurie padeda Lietuvos senjorams. Bent tikrai juntama nauda būtų.

Supraskite mane teisingai, nesu sena bambeklė, kuriai šventės neįdomios. Šventė yra nuostabu, tačiau eglutę įžiebti galima ir gruodžio 20 d. Šviestų ji iki Trijų karalių šventės, žinotume, kad štai būtent dabar tos tikrosios Kalėdos, nesuvaidintos ir nekomercinės.

Na, o jeigu gerą nuotaiką žmonėms garantuoja tik blizgučiai ir lemputės, tai tegul tada tos papuoštos eglutės ištisus metus miestų centruose žybsi. Tada gal visi būsime laimingi?

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
161
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s