respublika.lt

Asmeninė piniginė ir demokratija

(0)
Publikuota: 2019 birželio 30 14:25:45
×
nuotr. 7 nuotr.
Asociatyvi Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Valdžia gali triumfuoti. „Baltijos tyrimų“ duomenimis, palyginti su tuo pačiu pernykščiu laikotarpiu, 14 proc. padaugėjo piliečių, patenkintų gyvenimu Lietuvoje. Daugiau buvo manančių, kad jų finansinė padėtis per metus pagerėjo. Daugiau buvo patenkintų demokratijos veikimu.

 

Dažniausiai tai buvo 30-49 metų miestiečiai, turintys aukštesnį nei vidurinis išsilavinimą ir su šeimos pajamomis, siekiančiomis per mėnesį daugiau nei 1200 Eur. Patenkinti buvo rinkoje paklausūs specialistai, tarnautojai, vadovai ir studentai. Būtent tas kontingentas, kuriam artimesnė centro dešiniųjų partijų pasaulėžiūra.

Piliečiai, kurių finansinė padėtis per metus pablogėjo, atitinkamai buvo nusivylę ir demokratijos veikimu. Šiai grupei daugiausiai priklauso vyresni nei 50 metų piliečiai, gyvenantys provincijoje. Turintys vidurinį ar žemesnį išsilavinimą. Su šeimos pajamomis, tesiekiančiomis iki 700 Eur. Taip pat pensininkai, bedarbiai. Ši visa nepatenkintųjų grupė labiau linkusi balsuoti už centro kairių pažiūrų partijas. Tad kam centro kairiosioms partijoms rūpintis, kad provincija pralobtų. Juk jai kažkaip stebuklingai pralobus, netektų rinkėjų. Jie taptų patenkinti demokratijos veikimu ir eikliai nukeliautų pas dešiniuosius!

Stebime, kaip socialinė sfera ekonomika suplakama su politine sfera demokratija. Nors, grubiai traktuojant, ekonomika yra žmonių ūkinės veiklos tyrinėjimo mokslas, siekiant kuo daugiau materialių gėrybių. O demokratija yra valstybės valdymo mokslas. Siekiant kuo didesnio piliečių įsitraukimo į šalies valdymą. Bet Lietuvoje valstybės valdymas ir asmeninė žmogaus piniginė tarpusavyje koreliuoja. Esą kuo daugiau pinigų mano kišenėje, tuo daugiau ir šalyje demokratijos. Jei pinigų mano kišenėje trūksta, tai ir demokratija šalyje menkai veikia. Tokiu atveju, patys demokratiškiausi pasaulio kraštai yra Jungtiniai Arabų Emyratai bei kitos naftos ir dujų nestokojančios arabų valstybės. Ten dauguma gyventojų ekonomiškai klesti. Tačiau daugumoje jų moterims draudžiama vairuoti automobilius. Ir net vienoms, be palydos, išeiti į gatvę.

Ar per metus demokratijos išties padaugėjo? Kad šiemet padaugėjo rinkimų ir referendumų - faktas. Piliečiai galėjo pasinaudoti demokratine rinkimų teise išreikšti savo nuomonę. Todėl ir patenkintų demokratijos veikimu ypač padaugėjo balandį ir gegužę. Tačiau, atmetus rinkimus, piliečiai buvo valdančiųjų traktuojami kaip menko protelio paaugliai. Nemokantys auklėti savo vaikų. Nemokantys taisyklingai maitintis. Beveik visi - alkoholikai. Žmogeliai, kuriuos gąsdinant esą galima priversti balsuoti už Ramūno Karbauskio remiamą kandidatą. Deja. Neišdegė. Piliečiai pasišiaušė. Nes pajuto, kad juos per mažai valdantieji gerbia. O kas baisiausiai gali atsitikti demokratiškai išrinktam politikui - tai išsiduoti, jog negerbi rinkėjų. Iš tiesų jie visi mūsų negerbia. Tik vieni geriau, o kiti blogiau apsimeta. O ko gerbti? Jei pasakomis suvedžiojami.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s