Vilniaus valdžia pastaraisiais metais miesto gyventojus „džiugino" įvairiais, paprastai nepigiai kainuojančiais, sprendimais. Tai kokį tiltą už kelis milijonus suprojektuos, tai kokios žalios gatvės perdarymą į betonines džiungles palaimins, tai kur nors aikštėje smėliuko pripils ir pliažą padarys.
Tačiau viso šito miesto vadovams buvo maža, tad netrukus sostinėje bus pradėtas kurti... Japoniškas sodas. Beveik 5 ha ploto parką įrenginės ganėtinai dažnai įvairius valdiškus konkursus laiminti įmonė „Eikos statyba". Europos Sąjungos finansuojamo projekto realizavimas kainuos apie 3 mln. eurų.
Neturiu nieko prieš parkus ar japoniškus sodus. Džiugu, kad žmonės turės darbo. Tik nelabai suprantu, kodėl dabar, kai šalyje ryškėja ekonominės krizės požymiai, galvojama ne kaip padėti prastovose esantiems ar likusiems be darbo asmenims, o užsiimama tokių, ne pirmo būtinumo projektų, realizavimu.
Na taip, jeigu ES lėšas skiria kryptingai, tai jos taip ir turi būti panaudotos. Ir įsisavinti lėšas geriau, negu to nepadarius jas grąžinti, bet yra keli „bet"...
Kiek teko susidurti, dažnai ES pateikia ne nurodymus, o rekomendacijas, kurias galima palyginti laisvai interpretuoti.
Be to, pandemija apėmusi visą pasaulį, tad su jos pasekmėmis susiduria ne tik Lietuva, bet ir kitos ES šalys narės. Galbūt esant tokiai situacijai būtų tikslinga sėsti prie derybų stalo ir pabandyti susitarti dėl lėšų įsisavinimo terminų perkėlimo arba galimybių panaudoti jas kokiems nors, visuomenei dabar reikalingesniems, projektams? Pabandyti juk galima?..
Nes apima nuojauta, kad jeigu suvaržymų daugės ar karantinas užsitęs, po naująjį Japonišką parką, tikėtina, vaikštinės tik patys jo statytojai ir galbūt savivaldybės atstovai, o be darbų ir pajamų likusiems žmonėms tikrai ne parkai rūpės...