Vakar pro Lietuvą pravažiavo Gastrolierius. Sako, populiarus, bet aš apie jį (IShowSpeed) nebuvau girdėjęs.
Kai pamačiau tą žvitrų juodaodį, mintyse iš karto kilo vaizdas: į gūdų Lietuvos bažnytkaimį atvažiuoja sostinės „žvaigždė", ir vietos grietinėlė diskutuoja, kuriam dabar eilė kepti paršiuką. Yra pavyzdžių ir iš klasikos - „Revizorius".
Vien mums ta gastroliuojanti interneto žvaigždė kainavo 30 tūkstančių.
Rašo, jį internete gali žiūrėti keliasdešimt milijonų. Tai menkas argumentas, nes jei kviestume žvaigždę iš Kinijos, skaičiai būtų dešimtkart didesni (bet kam mums tie kinai?).
Neįspūdingas ir rezultatas - sako, jo reportažą apie tris (!) Baltijos valstybes, žiurėjo 30 tūkstančių. Na, kaip kokią Rūtos Janutienės laidą per Youtubą, tik jai valstybė nemoka.
Skaičius 30,000 šiame projekte kažkoks mistiškas: tiek eurų kainavo svečias mums, tiek - Estijai (bet už tai parodė Estijos premjerą), tiek - latviams.
Reiškia, kiekvienam Darreno Jasono Watkinso (toks svečio vardas) žiūrovui sumokėjome po tris eurus.
Kam? Kad pamatytų kaip atrodo Vilniaus meras, inovacijų ministras ir M.Alekna (pastarąjį ir taip Amerikoje žino).
Kitaip tariant, pareklamavom ne valstybę, o niekam negirdėtus mūsų pareigūnus.
Priminsiu, kad nuo 1995 metų Lietuvoje veikė prezidentinė Valstybės įvaizdžio užsienyje komisija (jai pirmininkavo pats Brazauskas, aš buvau jos sekretorius), o realius sprendimus įgyvendino URM ekonomikos departamentas (dir. D.Grybauskaitė) ir Vyriausybės informacijos centras (vadovas - aš).
Pamenu, kartą Vilniuje apsireiškė du tik šviesiaodžiai gastrolieriai, kurie pasakė, kad už nedidelę sumą jie padarys Lietuvą žinoma Amerikos kongrese. Užprašyta suma buvo 200 tūkst. dolerių.
Paklausiau, kaip jie dirbs ir kaip atsiskaitys už rezultatus. Jie sakė gersią viskį su kongresmenais Kapitolijaus baruose, o atsiskaitymo dokumentais bus... barų sąskaitos.
Paplojau jiems per petį ir įsodinau į transportą pas kaimynus. Sprendimą tada patvirtino ir dažnai kritiška Dalia Grybauskaitė.