respublika.lt

Z.Vaišvilos diagnozė prokuratūrai su neraliuoto veršio Vito Tomkaus paskutiniu pasispardymu ir mini reportažu iš Zigmo teismonuotraukos (148)

2020 gruodžio mėn. 07 d. 10:35:08
Danas NAGELĖ

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos baudžiamoji byla jau pasiekė teismą, o kaltinamajame akte pateikiami jį apibūdinantys duomenys, vienas jų - psichiatrinis gydymas. Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje Z.Vaišvila tiesiai šviesiai atkirto, kad psichas yra ne jis, nes niekada nebuvo gydytas. Ši diagnozė, anot jo, labiau tinka prokuratūros darbuotojams. Ir pateikė argumentų.

×
nuotr. 6 nuotr.
Teisėjas Mindaugas Striaukas. Eltos nuotr.


„Vakaro žinios" penktadienį skelbė, kad Z.Vaišvilai iškelta baudžiamoji byla dėl aplaidžiai tvarkytos UAB „FF Lizingas" buhalterinės apskaitos. Tačiau nuolat išnyra vis naujų intriguojančių detalių, susijusių su byla.

Štai Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės Rasos Bekišienės pasirašytame kaltinamajame akte juodu ant balto surašyta (kalba netaisyta, - aut. past.): „Įtariamąjį Zigmas Vaišvila charakterizuojantys duomenys: administraciniai teisės pažeidimai; psichiatrinis gydymas, įskaita; priklausomybės ligų gydymas, įskaita."

Tuo pasipiktinęs signataras penktadienį surengė spaudos konferenciją, kurios metu negailėjo kritikos prokurorams, taip pat jiems vadovaujančiam generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui. Jis visų pirma patikino, kad jau pats pirmasis įrašas apie jo administracinius teisės pažeidimus yra melas, nes per visą gyvenimą nėra padaręs nė vieno ir tai atsispindi atitinkamoje duomenų bazėje. Tiesa, Z.Vaišvila piktinosi ir savo, kaip įtariamojo, apibūdinimu, nes jam įtarimai tinkamai, laikantis teisės reikalavimų, nė nebuvo pareikšti.

Signataras sakė kreipęsis į medikus, kurie turi teisę patikrinti jo medicininę bylą. Šie užtikrino, kad jokių įrašų apie gydymą nuo priklausomybės ir psichikos ligų nėra. Tad Z.Vaišvilai natūraliai iškilo klausimas, kaip kaltinamajame akte atsidūrė neegzistuojantys aktai.

„Vakaro žinios" kreipėsi į Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktorių Algimantą Liausėdą, klausdamos, ar gali žmogus būti gydomas nuo priklausomybės ar psichikos ligų ir to nežinoti. Kaip ir nežinoti, jog yra įtrauktas į atitinkamas įskaitas. Deja, antras atsakymas prokurorams neturėtų patikti.

„Apie kokias įskaitas kalbate? Tokių įskaitų Lietuvoje iš viso nebėra. Bent jau, kiek aš žinau", - atsakė A.Liausėdas. Kas jau kas, o jis, kaip Respublikinės ligoninės vadovas, apie įskaitas žinotų, jei jos egzistuotų.

Pirmas atsakymas prokurorams turi nepatikti dar labiau.

„Kaip gali būti taikomas gydymas ir žmogus apie tai nežinoti? Tai - neįmanoma. Kažkas nesusišneka. Kaip galima žmogui nežinant taikyti gydymą? Tame paprasčiausiai logikos nėra", - užtikrino A.Liausėdas.

Jo atsakymą Z.Vaišvila įgarsino spaudos konferencijos metu.

„Be paciento matymo šiais laikais Lietuvoje niekas nieko negydo ir nediagnozuoja. O tokios sąvokos, kaip psichikos ligų įskaita, šiais laikais nebėra. Tai - tarybinių laikų atributas. Dabar peržengtos net tarybiniais laikais nustatytos ribos. Tarybiniais laikais, norint žmogų padaryti psichu, reikėdavo bent prievarta jį paguldyti tam tikram dienų skaičiui į psichiatrijos ligoninę - į stacionarą. Ir tik tada turėdavo teisę paskelbti, kad žmogus serga psichine liga ir jam taikomas psichiatrinis gydymas.

Kokiomis priklausomybės ligomis sergu - taip pat nežinau, kaltinamajame akte jos neįvardintos. Gyvenime nesu rūkęs, narkotikų gyvenime nesu vartojęs, alkoholį, prisipažįstu, esu naudojęs, bet saikingai, į lošimų įstaigas nevaikštau ir neplanuoju, meile moterims nepiktnaudžiauju", - vardino Z.Vaišvila.

Signataras atkirto, kad psichais labiau nusipelno būti vadinami asmenys, kurių dėka baudžiamojoje byloje atsirado „įrodymų", sveiku protu sunkiai suvokiamų.

„Byloje dėl buhalterinės apskaitos kaip įrodymai pateikiami duomenys, susiję su mano visuomenine ir politine veikla, mano ir mano šeimos narių privačiu gyvenimu, visi jie surinkti ir panaudoti neteisėtai ir be šių asmenų sutikimo. Taip pat yra mano žmonos ir dukrų asmeninės nuotraukos, kur jos apsinuoginusios", - baisėjosi Z.Vaišvila ir retoriškai klausė, ar ne psichikos ligoniams gali „susišviesti", jog tokio pobūdžio nuotraukos yra įrodymai buhalterinėje byloje.

„Po tokių faktų tarybiniai laikai pradeda atrodyti kaip tobuli", - replikavo konferencijoje dalyvavęs eksparlamentaras Audrius Nakas.

Neraliuoto veršio Vito Tomkaus paskutinis pasispardymas:

Gruodžio 7 d. 9 val. ryto Vilniaus m. apylinkės teismo nr. 019 salėje (Laisvės prospektas 79 A) bus sprendžiamas ne tik signataro Zigmo Vaišvilos, bet galbūt ir visos Lietuvos likimas. Tamstos Zigmą galite gerbti arba ne, bet įstatymus gerbti Temidės tarnus Lietuvos piliečiai turi priversti. Minima byla yra akivaizdžiai fabrikuojama. Teisėjas Mindaugas Striaukas ir prokurorė Rasa Bekišienė sąmoningai ignoruoja falsifikaciją. Nesigilindamas į bylos dėl aplaidžios buhalterijos vedimo pagrįstumo, tenoriu pabrėžti neįtikėtiną faktą: KAIP SENAIS LAIKAIS NEĮTIKUSĮ SISTEMAI ŽMOGŲ BANDO PAVERSTI PSICHINIU LIGONIU! Šiandien teismas pavers durniumi Zigmą, rytoj Zosę arba Petrą, ar lauksime savo eilės? Gal jau metas įrodyti, kad mes esame žmonės, o ne veršiai? Tereikia rytoj ryte susirinkti prie teismo, pareikšti solidarumą su Z.Vaišvila ir pademonstruoti panieką išsigimusiai teisėtvarkai. Draugiškai patariu dėl šventos ramybės visiems dėvėti kaukes ir laikytis saugaus atstumo. Kas jaučia, kad valdžia juos laiko veršių tauta, gali garsiai mykti - gal bent taip atkreipsite dėmesį į tai, kaip žlugdoma mūsų valstybė.

Reportažas iš teismo salės:

Informacija iš įvykio vietos: Zigmas Vaišvila atėjo su keliais fanais. Teisėjas iš salės išvarė "Respublikos" reporterį su fotografu. Tada atėjo Tomkus ir išvarė teisėją. Tas nubėgo kviesti policijos. Policija nepasirodė. Teisėjas irgi. Nebesulaukęs teisėtvarkos Tomkus išėjo į lauką parūkyti. Tada atėjo Butkevičius ir kaip psichiatras pasisiūlė pabūti vietoj Zigmo advokatės. Prokurorė nesutiko.

Policija pasirodė praėjus maždaug 40 minučių nuo posėdžio, kuris taip ir nebuvo prasidėjęs, pradžios. Prieš jai atvykstant šalia Z.Vaišvilos sėdėjusi teisės mokslų daktarė Nendrė Černiauskienė iš palaikymo komandos paprašė susirinkusiuosius rimties - tada policija nieko negalės išvesdinti jėga. Visi paklausė ir, vos policijai paprašius, išsiskirstė, prieš tai teisėjui Mindaugui Striaukui informavus, kad, norint dalyvauti posėdyje, reikia iš anksto registruotis. Tokią tvarką dėl COVID-19 grėsmės dar lapkritį įvedė teismo pirmininkas. Atseit registracija būtina, kad būtų galima žinoti, ar daug bus norinčių dalyvauti ir tokiu atveju bus galima parūpinti didesnę posėdžių sąlę - kad būtų laikomasi saugaus atstumo.

"Vakaro žinių" žurnalistui apeliavus, kad, neįleidus į viešą posėdį žiniasklaidos atstovų, paminama visuomenės teisė žinoti, jam pasiūlyta vienos dienos akreditaciją gauti nedelsiant ir grįžti į posėdį. Žurnalistas taip ir padarė. Tačiau paaiškėjo, kad posėdis taip ir neįvyks, mat Vilniaus apylinkės teismas... neturi baudžiamosios bylos. Ji šiuo metu yra Vilniaus apygardos teisme, kuris rytoj nagrinės Z.Vaišvilos skundą dėl kardomosios priemonės jam skyrimo. Kitas posėdis apylinkės teismo posėdis įvyks sausio viduryje, M.Striaukas pažadėjo: jei bus daug norinčių dalyvauti, bus parūpinta didžiausia įmanoma teismo salė. Tiesa, jei visi netilps, bus įleidžiami tik anksčiausiai užsiregistravusieji.

Bene didžiausią Z.Vaišvilos palaikymo komandos pasipiktinimą sukėlė prokurorės Rasos Bekišienės pasirašytame kaltinamajame akte įrašyti jį "charakterizuojantys duomenys: Administraciniai teisės pažeidimai; psichiatrinis gydymas, įskaita; priklausomybės ligų gydymas, įskaita". Juo labiau, kad signataras neturi jokių nusižengimų, nėra gydytas, nėra įskaitoje. Po "Vakaro žinių" pokalbio su prokurore paaiškėjo, kaip šie įrašai kaltinamajame akte atsirado. Apie tai skaitykite rytojaus "Vakaro žiniose".

 

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (148)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. Vitas TOMKUS: JUOKAI JAU BAIGIASI, arba TEGYVULIUOJA PIDERALDEMOKRATIJA!
6. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
7. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
8. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
9. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
10. Ką jie dabar pasakytų žuvusiųjų artimiesiems?
11. Prieš 30 metų dėl laisvės buvome pasiruošę viskam
12. Nesiskiepysi nuo COVID-19 - greitai lėksi iš darbo?
13. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
14. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
15. O jeigu karas?
16. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
17. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
18. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
19. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
20. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
21. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
22. Ką atnešė Žiurkės metai
23. 2020-ieji - ne tik pandemijos metai
24. Algimantas RUSTEIKA: atėjo numirėlių metas
25. Koronaafera 3. Globali psichozė mistikos fone

Dienos klausimas

Esant didelei minusinei temperatūrai laiką leidžiate namuose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar karantinas pakeitė Jūsų apsipirkimo įpročius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-17 -12 C

-13 -8 C

 

-4 -2 C

-11 -8 C

-3 +2 C

 

+2 +4 C

0-4 m/s

1-6 m/s

 

1-6 m/s

       

Nuorodos