respublika.lt

Vygantas RAULINAITIS: Laisvės pasų šalininkai manipuliuoja žmonių protais (396)

2021 balandžio 14 13:58:00
Vygantas RAULINAITIS

Politikai, ekspertai ir įvairaus plauko įtakotukai (influenceriai) jau porą mėnesių bando prigydyti „laisvės" pasų idėją. Pradžioje siūlė įvesti skiepų pasus, kaip ir gyvūnėliams, o dabar rado tokį pozityvesnį pavadinimą - „galimybių" pasai. Nenuostabu, juk viešųjų ryšių ekspertai atidirba už valdžios jiems mokamus pinigus ir duodą rezultatą.

×
nuotr. 2 nuotr.
Mūsų mylimoji valdžia: Armonaitė, Čmilytė-Nielsen, Landsbergis, Šimonytė. Eltos nuotr.

 

Gudrios žodžių manipuliacijos vyksta ne tik bandant rasti visuomenei priimtiniausią pavadinimą, bet ir siekiant pateikti patį tokių pasų reiškinį kaip savaime suprantamą, natūralų ir reikalingą, be kurio neįmanoma išgyventi šios naujos realybės sąlygomis. Jie visuomenei aiškina, kad tie pasai veiks panašiai, kaip ir sveikatos pažymėjimai (sanitarinėms knygelės) virėjams, gydytojams ar kitiems, apeliuoja į tai, jog profesiniai diplomai irgi reikalingi norint užsiimti tam tikra veikla, todėl natūralu, kad žmonės, norėdami dirbti mėgstamą darbą turi pasirūpinti reikiamais dokumentais, tam skirdami pastangų, laiko ir pinigų. Tokiems dokumentams jie gudriai prilygina ir tuos „laisvės" pasus, sakydami jog viskas yra daroma dėl visuomenės saugumo ir galimybės pilnai atsidaryti verslus bei žmonėms pradėti vėl vaikščioti į teatrus ar sporto sales.

Valdžia ir jos finansuojami parankiniai tokiu būdu gudriai manipuliuoja nuo karantino pavargusiais žmonėmis, nutyli esminį skirtumą tarp to „laisvės" paso ir kvalifikaciją ar sveikatos būklę patvirtinančių dokumentų, reikalingų tam tikroms profesijoms. Skirtumo esmė glūdi tame, kad kvalifikaciniai dokumentai yra susiję su teise teikti paslaugas, gi tas „laisvės" pasas - su teise gauti paslaugas ar dalyvauti socialiniame gyvenime, t. y. valdžia varžo piliečių teises ir laisves pagal išsigalvotą „nepavojingųjų" kategoriją, o tai yra SEGREGACIJA!

Nei LR Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas (ULPKĮ), nei LR Konstitucija nenumato valdžiai galimybių rūšiuoti sveikus žmones, netgi priešingai, visas ULPKĮ nukreiptas į sergančių ir užkrėstų teritorijų izoliavimą, o konstitucinės nuostatos labai griežtai pasisako prieš bet kokią diskriminaciją. Valdžia į tokias nuostatas tiesiogine to žodžio prasme nusispjauna ir, paskelbusi karantiną visoje Lietuvos teritorijoje, prisiskiria sau naują teisę - imasi sveikų žmonių rūšiavimo, vietoj to, kad vykdytų tiesioginę pareigą - lokalizuoti ligos paplitimą.

Sudaroma regimybė, jog kito kelio nėra, valdžia skiria lėšas ir žada greitą sveikų žmonių išrūšiavimą, „nepavojingiesiems" suteikiant tuos „galimybių" pasus, o valdžios apologetai stengiasi įvairiausiais būdais pateisinti tokius pasus, juos vadindami normaliu ir natūraliu reiškiniu, esą jie praktiškai kaip vairuotojo pažymėjimai, tik truputį kitokie. Ir ciniškai žiūrėdami visuomenei į akis ieško supratimo - juk ir automobilį ne visi vairuoja, tą daro tik turintys vairuotojo pažymėjimus, tai juk visai normalu! Teigia, kad tik „nepavojingieji" su tais pasais galės gauti daugiau paslaugų ar patirti mažiau suvaržymų ar jų nepatirti visai socialiniame gyvenime.

Taip ciniškai bandoma iškreipti suvokimą, nes teisė vairuoti - tai speciali teisė, kuri numatyta ir reguliuojama įstatymu, gi tie pasai nesusiję su jokiu įstatymu, netgi priešingai neatitinka nei ULPKĮ, nei konstitucinių nuostatų dėl nediskriminavimo. Tokie galimybių pasai galėtų būti teisėti tik įstatymiškai įvedant naujas specialias teises - teisę gerti kavą bare, sportuoti klube ar eiti į teatrą. Tačiau tuomet visuomenė suprastų apgaulę, kad ji tokias teises jau ir taip turi, o valdžia viso labo siekia visuomenės kontrolės, kuriai negaili jokių resursų, nes juk kažkas turės vykdyti ne tik tų pasų išdavimą, bet ir jų naudojimo kontrolę.

Vakcinavimo, kuris yra prielaida tiems „galimybių" pasams gauti, savanoriškumas buvo akcentuotas 2021 m. sausio 27 d. didžiule balsų dauguma priimtoje Europos Tarybos Parlamentinės asamblėjos (PACE) rezoliucijoje dėl vakcinacijos nuo COVID-19 (https://pace.coe.int/en/files/29004/). Rezoliucijoje pabrėžiama prievartos skiepytis nepriimtinumas ir žmonių diskriminacijos dėl paskiepijimo ar nesiskiepijimo neleistinumas. Rezoliucijoje valstybės raginamos informuoti piliečius, kad skiepijimas nėra privalomas ir niekas neturi patirti politinio, socialinio ar kitokio spaudimo skiepytis, jei asmuo nenori skiepytis. Atsisakymas skiepytis yra teisė, kurią garantuoja Europos žmogaus teisių konvencijos 8 ir 9 straipsniai, tas akcentuojama ir Rezoliucijos teksto aiškinamajame pranešime, pabrėžiant, kad įvedus „vakcinacijos pažymėjimų" (covid pasus), jie turėtų būti naudojami tik vakcinos veiksmingumui ir jos šalutiniam poveikiui stebėti.

Lietuvos valdžia ignoruodama net ir PACE nuomonę, pasiryžusi vykdyti sveikų žmonių rūšiavimą, todėl visuomenė turėtų ryžtingai pasipriešini ketinamai įvesti segregacijai ir totalitarizmui, nes netrukus galime sulaukti, kad ne tik gyvūnų gerove bus rūpinamasi juos visus fiziškai suženklinant (čipuojant) pagal pakeistą LR Gyvūnų gėrovės ir apsaugos įstatymą, bet tokį įstatymą sukurs ir žmonėms, jį pavadinant Žmonių gerovės ir apsaugos įstatymu.

Pats laikas visuomenei parodyti, jog nesame avys, kad tik gavę valdžios išgalvotą „galimybių" pasą būtume laisvi. Mes ir dabar turime visas galimybes atsisakyti tų pasų, jų tiesiog neimti, ir aiškiai pasakyti, kad prekių ir paslaugų eisime tik į laisvės nuo tokių pasų zonas. O verslai gali rinktis, ar jie paslaugas teiks laisviems žmonėms ir tokias zonas sukurs, ar padės valdžiai vykdyti segregaciją.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (396)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti prezidento G.Nausėdos darbu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate šeštadienį vykusį Didįjį šeimos gynimo maršą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Vitas TOMKUS: Ką mums svarbiau pasodinti - bulves ar vagis?
7. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Tikrą kultūrą keičia testavimosi kultūra
8. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie Dideles širdis
9. Jolanta BLAŽYTĖ: Lietuva bunda
10. Bažnyčia stos mūru už šeimą
11. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
12. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
13. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
14. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
15. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
16. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+9 +15 C

+6 +12 C

 

+8 +13 C

+10 +17 C

+9 +18 C

 

+11 +15 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos