respublika.lt

V.Vaicekauskas: Trys mergelės ir Marytė M. iš pamiškės trobelės (132)

2020 lapkričio 23 11:15:39
Vladas VAICEKAUSKAS

„Ketverius metus Lietuvą valdys Trys mergelės ir Marytė M. iš pamiškės trobelės: ką susibėgusios nutars, tą ir turėsime. Moterys 30 metų kovojo ne tam, kad laimėjusios valdžią ją kam nors perleistų", - parašė mano bičiulė, „teisėja pensininkė" Onutė iš Raseinių rajono, Ariogalos miestelio apylinkių.

×
nuotr. 8 nuotr.
Trys mergelės: Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė, o Marytė M. iš pamiškės trobelės serga koronavirusu. Eltos nuotr.


Įrankiai

- Kai šalį valdys Trys mergelės ir Marytė M. iš pamiškės trobelės, tai kuo taps Vyriausybės kabineto ministeriai, valdančioji Seimo dauguma, prezidentūra, Onut?

- Įrankiais. Trijų mergelių ir Marytės M. iš pamiškės trobelės valstybės valdymo įrankiais, instrumentais.

- Koalicinę sutartį parengė ne Trys mergelės, o derybininkai. Ten buvo ir nemažai vyriškių.

- O kas sutartį pasirašė? Dvi mergelės ir vienas poskystis vyrelis. Dvi + vienas - kieno pusėj antspaudas?

- Onut, partijos turi savo valdybas, tarybas. Jos gali pakoreguoti Trijų mergelių ir Marytės M. iš pamiškės trobelės užmačias.

- Partijos, partijos, partijos... Visos trys koalicinės partijos paklūsta Trims mergelėms ir Marytei M. Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai primena velykinį margutį: dešinėje dalis partiečių dar išleidžia konservatoriškąjį kvapą, viduryje - gryni liberalai, jų dauguma, o pakraštėlyje likę keli krikščionys demokratai tapo prieskonine žolele bulvių puode. Partijos pirmininkas, atsisakęs užsienio reikalų ministro portfelio, pasirinko Seimo pėstininko dalią. Liberalų sąjūdžio partija apkaltinta kyšininkavimu, papirkimu, piktnaudžiavimu, tupi teisme, žydrai pasidažiusi Laisvės partija krykštauja kūdikystės džiaugsmuose - be motinėlės Armonaitės globos neišgyventų nė dienos. Jei turi geras akis ir sveiką galvą, tai pamatytum ir suprastum, kad koalicinis politinis darinys yra gerokai paėstas politinio koronaviruso.

- Užtat turime sveiką ir žvalų prezidentą Gitaną Nausėdą, Onut. Koks vaidmuo Trijų mergelių ir Marytės M. iš pamiškės trobelės režisuojamame valstybės valdymo spektakly paliktas prezidentui?

- Laimintojo. Prezidentas laimins visas Trijų mergelių ir Marytės M. iš pamiškės trobelės iniciatyvas ir visus pasirinkimus. Laimintojo misija yra labai svarbi ir garbinga.

- Laimins tik Gerovės valstybės kuriamas iniciatyvas, Onut.

- Visos Trijų mergelių ir Marytės M. iš pamiškės trobelės iniciatyvos kurs Gerovės valstybę. Vyrai iki šiol kūrė blogio, karų valstybes. Vyrai, visais laikais gavę valdžią, tapo despotais.

- O jei, Onut, prezidentas patarėjų sugundytas, siekdamas parodyti, kas valstybės galva, ims ir bent vienos Trijų mergelių ir Marytės M. iš pamiškės trobelės iniciatyvos nepalaikys?

- Prezidentas sieks kompromisų.

- O tu manai, Trys mergelės ir Marytė M. su prezidentu nesiderės?

- Derėsis, sieks kompromisų, bet savo naudai, Vladai. Prezidentui bus sunku atsispirti mergelių kerams.

- Bet prezidentas ne iš lepšių giminės. Tą ne kartą yra pademonstravęs.

- Tuomet mūsų prezidentą ištiks tai, kas nutiko konservatoriškuoju valdymo laikotarpiu prezidentui Algirdui Brazauskui: formaliai tu prezidentas, bet iš tikrųjų esi tik herbinio antspaudo saugotojas ir parašų po įstatymais dėliotojas. Vyrų valdymo era pasibaigė. Matau, su tuo, net tau sunku susitaikyti.

Kas nutiks politinės korupcijos byloje

- Taigi kas?

- Daug kas nutiks, Vladai. Viktorijai Čmilytei-Nielsen tapus Seimo pirmininke, politinės korupcijos byloje trijų teisėjų kolegija pateko į keblią padėtį.

- Bijai, kad pasikeitus politinei situacijai, trijų teisėjų kolegija jau neišdrįs kyšininkavimu, prekyba poveikiu, piktnaudžiavimu kaltinamos partijos pripažinti nusikalstama organizacija?

- Nenorėčiau būti trijų teisėjų vietoje...

- Trijų teisėjų kolegija pasielgs ne kaip teisingumo sergėtojai, o kaip nuodėmklausiai - jei nuoširdžiai gailėsies, pripažinsi savo nuodėmes, tai ir pelnysi nuodėmių išrišimą?

- Ilgus metus dirbdama teisėja pirmiausia gyniau teisingumą. Bet politinės korupcijos byloje... Galbūt dėl akių trijų teisėjų kolegija teisiamos partijos vadovei Viktorijai Čmilytei-Nielsen mandagiai palieps Vilniaus arkikatedroje užpirkti brangias Atgailavimo mišias ir sukalbėti tris rožančius.

- Ką tuomet apie teismą ir trijų teisėjų kolegiją pagalvos visuomenė?

- Visuomenė tikės, kad netikėlių vyrų subjaurotą Liberalų sąjūdžio partiją Viktorija Čmilytė-Nielsen perdarys pagal savo modelį, ir partija atgims švariam gyvenimui.

- Tai kaip, Onut, pasielgtum tapusi trijų teisėjų kolegijos pirmininke?

- Pasiūlyčiau Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijas eliminuoti iš teismo proceso. Pačios partijos kyšių neėmė, poveikiu neprekiavo, nepiktnaudžiavo. Visa tai darė trys ar keturi vyrukai. Jiems ir prisegčiau atitinkamą Baudžiamojo kodekso straipsnį, galbūt ne vieną straipsnį.

Dvi įsimintinos Viktorijos Čmilytės-Nielsen politinių šachmatų partijos

- Kada Viktorija didmeistriškai sužaidė pirmąją politinių šachmatų partiją?

- Sutikusi eiti teisiamos partijos vadovės pareigas. Tai apsaugojo partiją nuo nykimo: partija rinkimuose laimėjo mandatą, pateko į Seimą, tapo antra pagal dydį valdančiosios daugumos frakcija, parlamentarai Viktoriją Čmilytę-Nielsen išrinko Seimo pirmininke.

- Rinkimų sėkmę lėmė rinkimų lūkesčius atitinkanti Liberalų sąjūdžio programa?

- Brangiai kainuojančių programų rinkėjai neskaito. Programos reikalingos politikams, žurnalistams, politologams, kad turėtų apie ką rašyti ir kalbėti. Viktorijos sėkmę lėmė moteriškasis žavesys, jos aštrus protas, puikus politinių šachmatų žaidimo stilius, Europos ir pasaulio šachmatų turnyruose įgyta aristokratiška laikysena.

- Kalbėjai ir apie antrą didmeistriškai sužaistą politinių šachmatų partiją.

- Tokio ėjimo žirgu niekas nesitikėjo: Viktorija pirmuoju pavaduotoju pasirinkusi vis dar konservatorių Jurgį Razmą, antruoju - pačios mažiausios opozicinės partijos atstovą Mazuronį, garsiojo Mazuronio sūnų.

- Kur čia įžiūrėjai Viktorijos Čmilytės-Nielsen laimėjimą?

- Pavaduotoju pasirinkdama Darbo partijos atstovą, ji prie Seimo daugumos priklijavo visą frakciją - dabar Seimo daugumą sudarys ne 74, o 84 nariai. Atpuolė būtinybė klausyti opozicijos palaikymo!

- Kas toliau?

- Politinės korupcijos byloje Darbo partijos atstovui tapus Seimo pirmininkės pavaduotoju, sustiprėjo šansas „išsibalinti". Susiklijavus dviem teisiamoms partijoms, teismo procesas gali pakrypti labai palankia kryptimi...

- Pagaliau Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pavaduotojo postą pasiūlė ir didžiausiai opozicinei „valstiečių ir žaliųjų" frakcijai.

- Pasiūlė, kai meistriškai susitvarkė svarbiausius reikalus... „Valstiečių" kandidatūrą atmetė, dar sykį viešai parodydama, kuo ji laiko Valstiečių ir žaliųjų sąjungą. „Valstiečiai" antros kandidatūros nebesiūlė.

- Nepralošė?

- Išlošė, pavaduotojų negalima rinktis, kaip turguje kokios katienos...

Kaip elgtis Valstiečių ir žaliųjų sąjungai

- Darbo partijai prisiklijavus prie valdančiosios daugumos, opozicijoje liko dvi partijos - socialdemokratai ir „valstiečiai".

- Opozicijoje liko viena Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Palucko vadovaujami socialdemokratai seniai pavirto politiniu plūduru - nežinia kada prie kurio kranto prisišvartuos.

- Vieniems bus sunkiau tvarkytis.

- Lengviau, atsikračius drumzlių, „valstiečių ir žaliųjų" darbai ir balsas išsigrynins, politikos arenoje jie veiks savo balsu.

- Kaip veiks?

- Veiks šešėlinės Vyriausybės vardu. Visus svarbiausius valstybės valdymo įstatymų projektus teiks šešėlinės Vyriausybės vardu. Šešėlinės Vyriausybės pateikti įstatymų projektai, įstatymų papildymai ras atgarsį Tautoje. Niurzgantys Palucko socialdemokratai tik maišytų.

- Neišleisk iš akių, kad Trims mergelėms ir Marytei M. iš pamiškės trobelės ir toliau talkins žiniasklaidos purvasavininkų komandos - visas šešėlines iniciatyvas stengsis paversti niekais, išjuoks. Bus sunku atsikirsti.

- Seniai išrastas puikus apsigynimo būdas: šunys loja, karavanas eina savo keliu. Šešėlinė Vyriausybė su Sauliumi Skverneliu ramiai, nesiveldami į beprasmiškus ginčus, dirbs savo darbus parodydama, kad šešėlinė Vyriausybė politiniame, ekonominiame, socialiniame gyvenime yra svarbus žaidėjas.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (132)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate SAM „tyrimą", kuriuo nustatyta, kad dažniausiai nuo COVID-19 mirė Jonai ir Onos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Liko savaitė iki Olimpiados pabaigos. Kaip manote, ar lietuviai gaus medalių?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+10 +17 C

 

+10 +17 C

+17 +22 C

+17 +23 C

 

+20 +23 C

0-7 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos