respublika.lt

Vitas Tomkus: LIETUVA BRANGI, MANO TĖVYNE, arba VISA TIESA APIE NACIONALINĮ SAUGUMĄ!nuotraukos (205)

2021 vasario 11 07:44:00
Vitas TOMKUS

Yra ribos, kurių peržengti nevalia. Kalbu ne tik apie savivaldybes, bet ir apie žmoniškumo ribas, kurios dažnai prasilenkia su sveiku protu. Tai būdinga ir „Respublikos" bendradarbiams Algimantui Rusteikai bei Gintarui Furmanavičiui, kuriuos spausdinu tik iš bėdos, nes nereikia mokėti honorarų. O jiedu mano silpnumu naudojasi ir nuolat šmeižia Lietuvą brangią, Tėvynę mūsų. Dėl to „Respublikos" prestižas ne kyla, o krinta ir krenta. Atrodytų, kaip vyriausias redaktorius (pagal amžių), galėčiau džiaugtis, kad ne tik man, bet ir laikraščiui - panašios bėdos, bet negaliu! Negali būti žmogui gerai, jeigu mūsų Lietuvai blogai.

×
nuotr. 3 nuotr.
Publicistas Algimantas Rusteika. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Jei tie nedorėliai tik Tėvynę šmeižtų, dar būtų pusė bėdos. Betgi jie griauna pasitikėjimą valstybe! Žinau, kad jau lengvai galime ir kitur tėviškę susirasti. Ačiū Dievui, rankas, kojas dar turime, uogas ir ananasus skinti mokam, kas - ne, gali kojomis vynuoges traiškyti ir karalienėms vyną gaminti. Kuo ne karališkas darbas berankiams? Tad mes, lietuviai, tikrai niekur neprapultume. Pragyventume ir be rankų. Ir be galvos. (Kaip matot, kai ko ir gero iš savo valdžios išmokome.) Seniai visi emigruotume, jei nebūtų gaila savo valdžios. Kaip ji, vargšelė, be mūsų pragyventų? Juk neįgali.

Lyg ir gyvename demokratinėje ir atviroje visuomenėje. Galime sakyti, ką norime, galvoti, ką norime, klausytis ir žiūrėti per TV kanalus, ko nenorime, net valdžią keikti bjauriausiais komentarais leidžia. Deja, kartais, jei laiku nepasipustai padų, toookią baudą išrašo, kad iš karto praeina noras čia gyventi. Tai suprantama: vidutinė alga skaičiuojama šimtais, o baudos - tūkstančiais. Tad, kai nubaudžia, šeima lieka tris mėnesius nevalgius. O baudžia už bet ką! Vien tik dėl nelemtos kaukės yra dešimtys skirtingų variantų: jeigu jos nenešioji arba nešioji kišenėj, jeigu ji nusmukusi - po nosimi ar po smakru, jeigu ją namie užmiršai, jei su ja priartėjai arčiau dviejų metrų prie svetimo subjekto arba nutolai nuo savo objekto, arba pabėgai nuo pareigūno per toli, arba nematomą ribą kirtai, arba naudojiesi kauke paeiliui su kitu ūkio vienetu - tau šakės! Bauda iki pusantro tūkstančio eurų. Pigiau mėnesiui į Kanarus nuskristi, kur viskas įskaičiuota.

Ar dabar aišku, kodėl vis daugiau žmonių vengia nešioti kaukes? Bijo jų, kaip velnio! Todėl ir taikosi iš čia kuo toliau pabėgti, kad baudoms būtų sunkiau juos pasivyti. O visokie rusteikos su furmanavičiais tuo naudojasi. Dar labiau žmones savo rašiniais gąsdina ir prieš naują valdžią kursto. O panikos apimti lietuviai jau lekia nebe į Ispaniją, o net už Atlanto, kur demokratijos yra dar daugiau prisikaupę: pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose jau drąsiai galima valdžią, kaip kokias vynuoges, kojomis trinti ir mindžioti. Tik labai svarbu respublikonų su demokratais nesupainioti. Nes būsi deportuotas. Namo arba į Gvantanamą.

Todėl net koronaviruso pandemijos metu, kai viskas uždrausta, net vienišiai batsiuviai su laikrodininkais, tarptautiniai skrydžiai nėra atšaukti. Jei kam nepatinka ir kas kam neįtinka, gali drąsiai lėkti, kur nori ir pas ką nori. Tarptautiniai reisai visada Jūsų paslaugoms. Beje, tą puikiai žino ir minėti kauniečiai, bet kažkodėl iš Lietuvos dingti nesiruošia. Kyla įtarimas, kad savo misijos dar neatliko. Spec. užduotis dar neįvykdyta. Ir kol nebaigs savo bjauraus darbo, niekur iš čia neišsinešdins. Todėl ir trinasi aplink Vilnių. It kurmiai kasasi po Gerovės Valstybės pamatais. Jaučiu, per juos Lietuva nelaimę prisišauks.

Juk bėda po vieną nevaikšto. Štai tik keli pavyzdžiai: Landsbergis, Kubilius, Juknevičienė. Ta proga prisiminkime tris numuštus muškietininkus: Zuoką, Paulauską, Žemaitaitį. Arba pasiskaičiuokime, kiek keistų furijų dabartinėje valdžioje: Armonaitė, Šimonytė, Čmilytė ir Nielsen. (Irgi maždaug apie tris.) Neatsitiktinai Dievas simbolizuoja Trejybę. Todėl ir nenustebau, kai kauniečių Rusteikos ir Furmanavičiaus pėdomis atsekė dar vienas įtartinas tipas iš Kauno, buvęs signataras Audrius Butkevičius, kuris irgi rašo už dyką, todėl ir juo man nelengva atsikratyti. Laikraščiui apsimoka. Kur daugiau tokių rasi? Visi trys „altruistai" iš svetur atsiųsti. Netikiu, kad tik iš Kauno. Visi trys sutartinai nekenčia Lietuvos brangios, mūsų Tėvynės, o ypač - senojo žilojo Vilniaus, kuriame yra ne tik Pilsudskio, bet ir Lietuvos širdis: Seimas, Partija ir Vyriausybė. (Prezidentūra nesiskaito, nes su ja jau niekas nebesiskaito.)

Apsimesdami, kad toji neapykanta yra paremta sena tradicija, nusistovėjusia tarp Kauno ir Vilniaus, šitie ideologiniai diversantai jau man aiškina, kad laikinoji sostinė yra ne Kaunas, o Vilnius. O aš jiems nieko negaliu padaryti, nei premijų nubraukti, nei iš darbo išmesti, nes pas mane jie nedirba ir, neaišku, iš ko gyvena? Kodėl Kaunas susimokė prieš Vilnių, nesunku nuspėti. Ir dėl Krepšinio, ir dėl Futbolo federacijos. Ir, žinoma, dėl valdžios. Nes, kur valdžia, - ten pinigai. O kur pinigai - ten ir kauniečiai: rusteikos, furmanavičiai, butkevičiai visokiausi. Ne šiaip jie man pasirodė įtartini, kai sutiko rašyti „Respublikai" be pinigų. Nors normalūs žmonės be pinigų, kaip tik stengiasi jų užsidirbti rašydami.

Jaučia mano širdis, kad jiems kažkas už tai gerai sumoka. Kas - netrukus įsitikinsime: jeigu Vilnių atsiims lenkai, garantuotai šiuo metu jiems moka zlotais, jeigu rusai - atlygį gauna rubliais. Galėtų mūsų VSD nepatingėti ir patykoti jų prie bankų keityklų, kai ateis svetimos valiutos išsikeisti. Kitaip teks laukti, kol pati yla iš maišo išlįs, o kada tai bus - vienas Dievas težino. (Jei neskaičiuosime Rokfelerių, Rotšildų, Švabo, Sorošo, Putino, Makrono ir įv. geitsų su cukermanais.) Ak, kad greičiau tai įvyktų, ir mes galėtume tą šnipelių gaują viešai demaskuoti. Nes mūsų vietinis KGB skyrius, matau, tam yra nepajėgus. Ne tiems tarnauja, ne tuos ir ne ten gaudo. O blogiausia, kad pas mus laiko ir išlaiko.

Kas man paaiškins, kodėl VSD ir URM baltarusę Svietą čia saugo ir namo nepaleidžia? Ką ji blogo padarė? Ar ilgai Baltarusija dėl jos protestus organizuos? Tiesa, turiu kelias versijas, bet nesu visai tikras. Gal mūsų patriarchas per Svietą nori iš norvegų Nobelio premiją išgauti, kad vėliau ją galėtų pasisavinti kaip kažkada Norvegijos Taikos fondą. O gal ir ne, galbūt su Svieta sąžiningai pasielgs: sakys, gavai, Svieta, iš mūsų už nieką Laisvės premiją, dabar man Nobelio prizą atiduok, nes aš labiau vertas. Kur ji dėsis nesutikus? Juk tokių kaip ji Lietuvoje yra pilna, kurie į antrą turą pateko, bet į prezidentūrą nepakliuvo: Paulauskas, Adamkus, Skvernelis. Juolab kad Laisvės premija, sako, irgi neblogas daiktas, nors ir nupigintas. Bet kai veltui gauni, viskas tinka. Gal dėl to ir Rusteiką, Furmanavičių ir Butkevičių iki šiol pakenčiu? Kol kas man jie apsimoka.

Bet elgiasi labai keistai. Galvoju, kodėl tie liūdnai pagarsėję piliečiai iš Kauno apsimeta dideliais Lietuvos patriotais - negi nežino, kad jau visiems tai asocijuojasi tik su idiotais? Faktas, kad žino ir taip elgiasi sąmoningai. Aiškiai ruošiasi blogiausiam scenarijui: jei prokurorai vis dėlto komandą gaus ir juos pričiups, visi trys apsimes idiotais. (Kas skaito jų rašliavas, tas puikiai žino, kad tam pastangų jiems daug nereikės.) Veikiausiai niekšeliai kalėjimo išvengs ir sulauks priverstinio gydymo. Todėl labai svarbu juos prieš tai be eilės paskiepyti: gal bent taip galą gaus? Tik jokiu būdu neleiskite vakcinuotis rusiškąja „Sputnik-V", nes gali nesuveikti. Reikia naudotis jau patikrintais skiepais, kad būtų šimtaprocentinė garantija. Ir skiepyti būtina ne po du-tris kartus, o tol, kol suveiks.

Nes pernelyg jie įsisiautėjo. Jaučiasi saugūs ir Temidės nepasiekiami. Kuo toliau - tuo aršiau puola naujai susibūrusią valdžią. Jau kabinėjasi ne tik prie politinės, bet ir prie lytinės orientacijos. Be paliovos moko, kaip reikia dirbti, nors patys, kaip minėjau, nieko nedirba. Tik rašinėja visokias nesąmones, naudodamiesi proga, kad neturiu už ką normalių žurnalistų pasisamdyti. O nenormalių samdyti negaliu, nes juos visus Sorošas pasisamdė. Aš su juo tikrai nesitampysiu. (Nebent kur už kampo, kur nieks nemato, jei tik sutiks ir mūsų tarpuvartėje Simonko neužtiks, kuris greitas sukelti tarptautinį skandalą.) O pats baisumas mūsų dar laukia priešaky: jei kauniečių kalbos apie tai, kad Vilnius tėra laikinoji sostinė, pasieks lenkus, nežinau, kuo viskas baigsis. Lenkams tai paranku. Tikrai nepraleis progos pulti. Valinsko interesai irgi sutampa. (Jam tiktai duok pašaudyti.) O kokia nauda iš to Lietuvai, Tėvynei brangiai mūsų?

Aišku, netekus Vilniaus krašto, gyventojų tankumas, ko gero, padidės. Gal net atsigaus mūsų kaimas. (Kalbu ne tik apie būsimą sostinę Kauną.) Su laiku galėsime ne tik miesto bendrabučius, bet ir sodžius bei sodybas naujam gyvenimui prikelti ir išdidžiai jiems „ūkio vienetų" pavadinimą sugrąžinti. Tik prieš tai teks daugiau gyvulių įsigyti, nes rajonuose jų skaičius žymiai sumažėjo. Užtat proporcingai išaugo jų kiekis miestų centre. Ypač - arčiau Vilniaus centro. Ožio balsu jau bliaunama net Seime, jei kas karantino nesilaiko ar skiepytis nenori. Ir tai suprantama: jei liks skiepų - teks skiepytis patiems. O juk seimūnai irgi nori gyventi! Kas gi nenorės savo akimis pamatyti, kaip Europos Sąjunga subyra? Juk byrant Berlyno sienai, žiopliai iš viso pasaulio pasmalsauti sugužėjo. O jeigu dar ir Klaipėdos kraštas nubyrės, bus galima drąsiai pamąstyti ir apie Seimo narių skaičiaus sumažinimą. Nes ir labai norėdami likusioje Mažojoje Lietuvoje tokių egzempliorių nepririnksime...

Skandalingai pagarsėję kauniečiai Rusteika, Furmanavičius ir Butkevičius labai mėgsta postringauti apie politiką, nes galvoja, kad ir kiti Lietuvoje politikos neišmano. Todėl rašo, kas tik į galvą šauna. Pliekia Vilniaus Seimą, lyg savo valdžios Kaune neturėtų. Tarytum ten nėra nei narkomanų, nei iškrypėlių. Negi pats geriausias buvo Matijošaitis?! Garantuotai už krabus išrinko, nes Kauno mariose jie nebesiveisia. Žūsta pakeliui į Kauną, prie Ventės Rago, nuo Pangonio nuleisto vamzdžio, iš kurio nuotekos į Kuršių marias teka. Todėl kauniečiai, parsidavę už norvegiškus krabus, dabar bijo vietos valdžią kritikuoti, kad neliktų alkani su nulinkusiom krabų lazdelėm. O juk turėjo merą Šustauską išsirinkę. Galėjo į valias kritikuoti. Tai ne, pasiuntė dirbti taksistu. Na, ir ką uždirbo? Buvusį milicininką.

Kaip mes kadaise paturėjom Skvernelį. Irgi iš policijos. Ne itin kas, bet vis kažkas. Bent prie jo drąsuoliai kauniečiai „Respublikoje" nesiautėjo. Ir mūsų valdžios paskutiniais žodžiais neplūdo. Žinojo, kuo tai Paleckiui baigėsi. O dabar, kai išsirinkome sau vaikų darželį, pasijuto didvyriai. Visi trys įmitę diedai, užsiauginę ne tik vaikus, bet ir anūkus, neturi žalio supratimo apie tai, kaip reikia elgtis su vaikučiais. Negi nesuvokia, kad visi vaikai išdykauja, smalsauja, kaišioja viską į burną ir kitas skylutes, tad reikia jas užkamšyti. Ypač būtina saugoti nuo jų rozetes, kad ko netyčia neįkištų. Nes jei nutrenks elektra, bus visai trenktas Seimas. O jis, sutikite, ir šiandien keistokai atrodo.

Užuot koneveikę Vilnių, kauniečiai verčiau padėkotų už tai, kad dar ne visas ES lėšas ištratinam ir kai ką Kaunui paliekam. Nes ne visada spėjame įsisavinti. Nėra lengva tai padaryti, kai sėdim namie uždaryti. Be to, visi vaikšto kaukėti. Nebesuprasi, kuris tikras plėšikas, o kuris ne iš Seimo. Puola tą Vilniaus darželį kas tik netingi. Dar negarbingiau, kai taip elgiasi trys solidūs dėdės iš Kauno. Kritikuoja už kaukes, vakcinas, dujas ir benziną; už dūmus balkone, elektrą, koldūnus; už jodą ir baltą, kai šilta ar šalta; už „Mažeikių naftą", Baltarusijos elektrinę; už Rusiją, Ameriką ir net Lietuvą, vyrai!

Kas leido kauniečiams skriausti Vilniaus centrinį vaikų darželį Nr. 141? Kas čia tokio baisaus, kad Raskevičių Tomukas užsimanė į moterų tualetą įlįsti - šiandien jis dar berniukas, o rytoj gal jau bus mergaitė. Normalu, kad prieš operaciją nori su moterišku kūnu išsamiau susipažinti. Nes po to jau bus vėlu. Nebežinos kada tūpt, o kada stot darant, taip ir vaikščios po darželį apsisisiojęs. Ar ne geriau, kad pradžiai apsižiūrėtų, kaip kas tų moterų veikia? Kad po to nepersigalvotų ir nereikėtų iš naujo lyties persodinti. Juk už tas operacijas visa Lietuva turės mokėti. Taigi ir Kaunas.

O kuo Majauskų Mykoliukas užkliuvo? Pamanykit, po mergaičių sijonukais nutarė pasižvalgyti. Taigi jaunasis konservatorius. Jūsiškis. Argi ne Kaunas yra konservatorių kalvė? Kas trukdė kauniečiams jį per rinkimus sukalti? O ar ne kaunietės kaltos, kad jaunajam konservatoriui Mykoliukui iki galo neatsidavė. Todėl vaikis dabar ir lenda po vilniečių sijonais. Bręsta! Jam viskas įdomu. Gal tenorėjo apsižvalgyti ir savo akiratį praplėsti. Kas žinojo, kad tuo pat metu panelės prasiskės?.. Grynas sutapimas! Taip ir neaišku, už ką Mykoliuką nuteisti norėjo? Kodėl pas mus į viską žiūrima taip kreivai?

Ta proga - apie Kreivį. Lyg ir suaugęs didžiukas. Turėtų būti savarankiškas. Bet be auklės negali nė minutės išbūti. Nes, ką užmato, iš karto namo mamai tempia. Ne smulkmenas, o ES milijonus. Taip darė aną kartą ministeriaudamas, taip ruošiasi ir dabar daryti. Kitaip jam nebūtų reikėję auklės samdyti. Vaikų darželis juo vėl patikėjo. (Nebūtų darželis!) Tik liepė pasisamdyti prižiūrėtoją, bet ne už savo, o už mūsų valstybės pinigus. Kad jeigu vėl temps, įspėtų arba padėtų. Nors turi savo firmą „Moki - veži". Nori mamai, nori tėtušiui profesoriui. Bet tikriausiai užsidarė. Karantinas!

O ką tas vaikų darželis Nr. 141 su dėde Gražuliu išdarinėja? Mandatą atėmė! Žmogus net apsiverkė, maldavo atiduoti ir neišduoti, bet vaikai kerštingi. Supyko ant dėdės disidento, kad neleido jiems vėliavėlėmis mosikuoti ir uodegėlėmis, kaip zuikučiams, vizginti, todėl ir nuskriaudė: prokurorams pridavė. Nesusiprato nabagas su vaikučiais koldūnais pasidalinti, o darželyje vaikai to niekada neatleis! Kas lankė darželį, tas žino: jeigu nepasidalinsi, atims, primuš ir paskui su tavimi niekas nebedraugaus. Gali kiek nori dejuoti ir skųstis. O jeigu ilgai verksi, tave negyvai gali pirštais užbadyti. (Ir dar neaišku kokiais!)

O ko siekė mums svetimi elementai iš Kauno, terorizuodami Guogiuką? Kodėl visiems portfelius davė, o Antanukui - ne? Atseit bijojo, kad nepraloštų? (O ką, dar yra ką?!) Negi jo dangiškas išsišiepęs veidukas, apvalus kaip kūdikėlio užpakaliukas, kam nors sukėlė įtarimų? Juk tai jis visoms būsimoms mamytėms po 10 000 pažadėjo. O lietuvaitės iš karto ir nulėkė pas „Du brolius" apsipirkti, net nespėjusios pastoti. Dabar nėra nei pinigų, nei pažaduko, kuris jau Emyratų pliaže pokerį lošia. Aišku, su arabais šeichais kortomis lošti ne taip pelninga, kaip su konservatoriais iš ES lėšų, bet esmė ne čia. Ar nebus vėl sarmata Lietuvai prieš visą pasaulį, kai paaiškės, kad keli naciukai iš Kauno taip įbaugino žyduką, kad tas net pas arabus pasislėpė? Dar gerai, kad Vanagaitė su Zurofu nepastebėjo. Būtų liepę dėl viso pikto visus Kauno garažus nugriauti, maža ką dar susigalvos kauniečiai...

O tuo metu darželyje Nr. 141 - stresas ir panika. Vietoj pabėgusio Guogų Antanėlio žada sugrįžti siaubūnas Artūrėlis, nenaudėlis Skardžių sūnus. Ko jau ko, bet jo vaikų darželyje niekas nebenori matyti. Niekas jo čia nemyli ir nelaukia. Jis yra labai negeras berniukas, prie visų lenda, visur savo nosį kiša, o mažesnius skriaudžia ir žaisliukus atiminėja. O žaislai tai brangūs - importiniai! Rusų dujomis varomas laivelis, iš kurio pinigėliai byra; „Monopolis" su švediškais bankais, kur galima žaisti su žmonių palūkanomis; ką jau ten kalbėti apie žaidimą su „Snoro" banko plėšikais, kuris jau prieš devyneriius metus iš mados išėjo...

Dabar visas pasaulis eina iš proto, žaisdamas su „Koronavirusu": vieni vaizduoja ligonius, kiti - gydytojus. Taisyklės kažkokios keistos, nes kol kas dar neteko girdėti, kad kur nors būtų laimėję ligoniai. Visada laimi „daktarai". Ir dar tie, kurie jiems medikamentų parūpina. Jei neskaičiuosime „farmacininkų", kurie vakcinas gamina. O įdomiausia, kad laimingiausi yra tie, kurie visa tai sugalvojo ir ruošiasi naują tvarką įvesti. Jeigu tokie kaip neklaužada Artūrėlis nesukliudys. Per tokius kaip jis visi žaidimai gali liūdnai baigtis. Todėl vaikų darželis Nr. 141 dabar yra nusiminęs.

Ypač mane sunervino Rusteikos pasiūlymas prostituciją legalizuoti. Pasipiktinau ir kaip pilietis, ir kaip solidaus amžiaus vyras. Kur, Tamsta pilieti Rusteika, anksčiau buvote, kai aš dar buvau jaunas ir galingas? Kodėl tik dabar atsibudote? Reikėjo tautą budinti, kai dar galėjome, ką nors padaryti. O dabar, kas kompensuos man nuostolius, jeigu susimokėjus nieko neišeis? Ką, vėl kreiptis į Strasbūrą? Kiek galima iš pensininkų tyčiotis, a?

O kaip jaustis panelėms Seime, susidūrus su tokia konkurencija? Iš dalies, aišku, patogu: su rėmėjais po rinkimų galės natūra atsiskaityti. Tas pats tiktų ir rinkėjams, jeigu trys mergaitės vėl neįvykdytų pažadų. Savotiškas barteris. Juo labiau kad visame pasaulyje žmonėms patinka savo valdžią dulkinti. Antra vertus, šiek tiek rizikinga: įstatymas draudžia iš šalies uždarbiauti. Gali išlįsti į viešumą ir interesų konfliktas. Be to, klientams gali kilti keblumų dėl lyčių. Kai jų priskaičiavo 70-imt su viršum, rinkėjas gali vėl ne tą išsirinkti ir vėl spjaudysis visą kadenciją.

Štai taip apie vaikų darželį, mano mieli bendradarbiai, Audriau, Gintarai ir Algimantai, reikia rašyti. Nors sutinku, jog kartais iš šalies geriau matyti. Tarkim, mums mūsų valdžia nepatinka, o pasaulio galingieji ją liaupsina ir šlovina. Nes ji viską daro teisingai, tiksliai pagal ES direktyvas. Svetimšaliai mūsų ponioms valdžioje net rankas bučiavo: europiečiai - už Ignalinos AE, amerikiečiai - už „Mažeikių naftą", norvegai - už „Independence", švedai - už lietuviškus bankus. Visas pasaulis mūsų valdžia džiaugiasi, tiktai mes jos nevertiname. Kaip dejavo viena seimūnė, parvažiavusi pas vyrą iš Seimo: „Visiems tinku, tik tau, nevidone, - ne!" Banalu, bet aktualu Lietuvai šiandien!

Tokios absoliučios laisvės žmonija dar neregėjo! Daryk, ką nori, tik nekišk nosies iš namų be reikalo ir būtinai dėvėk kaukę. Lauk išmokos, spėliodamas, kiek duos. Tik nesusprogdink savo burbulo, nes susiliesi su įtartina mase ir tada sumažės populiacija. Greitai galėsite net narkotikų pas „Barborą" užsisakyti. Tik gyvenk ir norėk. Tiksliau - nerėk, kai suvoksi, ką su mumis visais išdarinėja. Pasirodo, net streikuoti galima, pati valdžia į akcijas kviečia, jei kas negero Maskvoje ar Minske įvyksta. Jei suderinta su valdžia, tada net COVID-19 nebaisus. Mirtinas tampa tik tada, kai protestuojama prieš savo valdžią.

Kadangi knaisiotis po praeitį nevalia, užmeskim akį į pažadėtąją, Gerovės valstybę. Tendencijos aiškios: šeimos virto „burbulais", namai - „ūkiais", piliečiai - pilka „mase", gyventojai - „populiacija". Žmogaus kaip ir nebėra. Belieka laukt, kol nebeliks darbo, verslo, sveikatos, ir stebėti, kaip vienas po kito sproginėja „burbulai": šeimos, buvusios visuomenės ląstelės, kurios sudaro tvirtą valstybės pagrindą. Po to moterys nebegimdys vaikų, o vyrai to dar nemokės, emigrantai siūlysis padėti, pasitreniravę su vyrais, griebs ir moteriškes, kad liktų tik viena rasė - žmonių masė. (Kaip prieš dešimtmetį skelbė Vilniaus plakatai.) Pinigai bus elektroniniai. Bet su sąlyga, jeigu Baltarusija elektros neatjungs. Jei taip nutiks, išgyvens tik tie, kurie turės akumuliatorius. Už viską atsakys robotai, kuriuos valdys dirbtinas intelektas. Žmonės bus laimingiausi pasaulyje, nes dings baimė dėl ateities. Nebebus nei vagysčių, nei apiplėšimų, nes nebebus nei pinigų, nei turto, nei ateities. Gyvensime šia diena, užtat laimingi kaip kiaulės. Maždaug taip atrodys toji Gitanos Gerovės valstybė.

Ar labai juokinga? Man irgi. Ta proga - ekskursas į netolimą praeitį. (Gal suprasite, kodėl mums neleidžia į praeitį dairytis.) Apie Ribentropo-Molotovo paktą tada dar niekas nežinojo. O jei kas ir nutuokė, tai žiūrėjo atsainiai, kaip dabar į Švabo teorijas bei Naująją Pasaulio tvarką. Mums maloniai pasisiūlė Vilniaus kraštą grąžinti, kaip dabar milijardines lėšas iš ES, kurias neaišku kada ir kaip reikės atiduoti. Mainais, Nacionalinio saugumo sumetimais, turėjome uždaryti Ignalinos AE, supjaustyti žvejybos laivus, padovanoti „Mažeikių naftos" gamyklą. O tada Nacionalinio saugumo sumetimais turėjom keletą rusų karinių dalinių įsileisti į savo teritoriją, kad lenkai Vilniaus neatsiimtų. Paskui dingo rusų kareivis, panašiai kaip dabar išgaravo pinigai iš „Snoro" banko. Abiem atvejais Lietuva okupantams kaltai teisinosi ir aukojo vieną savo pareigūną po kito. Tik tada valdžia neklausė liaudies posmų: „Vilnius mūsų, o mes - rusų!", kaip šiandien valdžia atsainiai numoja ranka į mūsų „sąmokslo teorijas" apie naikinamas tautas ir valstybes. Tada mūsų „kalbančios galvos" aklai pasitikėjo „prikazais" iš Maskvos, gi dabar - ES „direktyvomis".

O pabaigai - apie esmę... Kai COVID-19 aukų skaičius nesutapo tūkstančiais, kilo triukšmas, nustatė kaltus, nieko nenubaudė, tad niekas ir nepasikeitė. Išaiškėjo naujų falsifikacijos faktų. Naujausias - Širvintų rajono pavyzdys, kurį išviešino merė Živilė Pinskuvienė, neapsikentusi dėl žlugdomo verslo ir žmonių kankynės. Patikrinus nustatyta, kad ligoninėse buvo daug mažiau sergančių koronavirusu nei skelbė Vilniaus statistika. Kas tai sistemingos klaidos ar sąmoningos klastotės? Tik neskubėkite keikti valdininkų ir pravardžiuoti jų profanais, kvailiais, žiopliais ir idiotais. Tai būtų pats geriausias variantas. O kas, jeigu viskas daug paprasčiau: atėjo „prikazas" arba kokia sumauta direktyva, kad reikia nuolat paniką kelti, siekiant kuo ilgiau žmones namie uždarytus išlaikyti. Nes pasaulinio masto eksperimentas dar nesibaigė.

Nežinau, paguosiu Tamstas ar išgąsdinsiu, bet jis dar nė neprasidėjo... Vyksta paruošiamieji Naujojo Pasaulio statybiniai darbai. 

 

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (205)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokių karantino ribojimų atlaisvinimo laukiate labiausiai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 C

  0 C

 

 -5  -3 C

+3 +5 C

 +1 +2 C

 

   0 +2 C  

0-5 m/s

  0-4 m/s

 

0-4 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2028 PLN - 4.5322
RUB - 88.6885 CHF - 1.1050
GBP - 0.8643 NOK - 10.2555

Nuorodos