respublika.lt

Vitas TOMKUS: Ką mums svarbiau pasodinti - bulves ar vagis? Su Vito TOMKAUS trigrašiu (302)

2021 gegužės 14 13:00:22
Vitas Tomkus

Ir paskutiniam Tapinui jau aišku, kad šį šeštadienį, gegužės 15 dieną, 18 valandą, Vilniaus Vingio parke susirinks delegatai iš visos Lietuvos. Norom nenorom, teks ir Andriui pripažinti, kad gyvena šalyje, kur absoliučią daugumą jis laiko naiviais kvailiais ir idiotais, kuriems dar brangi jų Tėvynė. Po mitingo jam beliks su tuo susitaikyti: arba prie daugumos prisitaikyti, arba pas savus, pasaulio vaikus, emigruoti, arba atsiprašyti visų tautiečių, kad, visaip pravardžiuodamas Lietuvos patriotus, pats elgėsi kaip paskutinis kvaiša kartu su kitais Sorošo papirktais idiotais.

×
nuotr. 21 nuotr.
Vitas Tomkus. Eltos nuotr.

 

Po trisdešimties metų Vingio parke vėl spręsis lietuvių likimas. Akivaizdu, kad lietuvių susirinks daug. Gal net pilnas parkas. Kitas klausimas: ar pilnatis (tikrai - ne mėnulio!) aplankys kiekvieno lietuvio (ir lietuvaitės!) širdį? O kol kas pasidžiaukime, kad tikri lietuviai pakilo ir sukilo. Ir, prašau, nesitikėkite pernelyg daug iš mitingo organizatorių bei oratorių. Tik nuo mūsų visų - kiekvieno lietuvio asmeniškai! - priklausys, kokie po to išsiskirstysime: su viltimi ar nusivylę? Susivieniję ar susiskaldę? O gal pavargę, bet įkvėpti ir karingi?

Ir neužmirškite padėkoti bei palydėti ovacijomis „Didžiojo šeimos gynimo maršo" organizatorių. Šaunuolių entuziastų, be teismo, valdžios ir jos valdomų klapčiukų nuteistų, pasmerktų, morališkai žlugdytų. Už tai, kad jie nepalūžo ir išjudino įgąsdintą bei karantino nukankintą Tautą. Atitraukė nuo kompiuterio, gal net - nuo butelio, kasdienių darbų, liūdnų ar prasmingų... Istorija jų tikrai neužmirš!

O ką daryti, kad šio stebuklo neužmirštų amžininkai?

Nors tarp organizatorių turiu „infiltravęs" savo portalo respublika.lt redaktorių Dobilą Sinkevičių, kuris ves tiesioginę televizijos transliaciją, sąmoningai jo neklausinėju, nei kas kalbės, nei ką sakys, nei kas ką dainuos. Noriu kaip dainuojančios revoliucijos veteranas su kitais savo gentainiais kartu pasidžiaugti tuo, kaip vėl atgimsta Lietuva. Jau pats faktas, kad „balnoja broliai žirgus" (atsiprašau - užsisvajojau: „išvaro iš garažų, kiemų bei stovėjimo aikštelių mašinas į Didingą Maršą už Lietuvą."), yra prasmingas ir labai labai naudingas. Visa valdžia išsigandusi ir sunerimusi: spardosi, baidosi, rangosi it gyvatė, nežinodama, kuo viskas baigsis ir kas jos laukia.

O gali būti visko!

Jei prieš 30 metų iš nedidelės Mokslų akademijos salės žmonės išsiskirstė išsirinkę Sąjūdžio Iniciatyvinę grupę, kuri sugebėjo net Tarybų Sąjungą sugriauti, kas gali paneigti, kad šį šeštadienį Vingio parke rasis ne tik asmenybės, gebančios pakelti parklupdytą Lietuvą, bet ir visuomeninis Tautos tribunolas, gebantis būti ne tik valdžiai, bet ir Tautai teisingas? Juk delegatų į Vingio parką susirinks daugiau nei anąkart MA salėje. Vadinasi, ir Tautos įgaliojimai bus stipresni.

Nors kai kam ir nepatinka Vingio parko vieta, man asmeniškai ji labai patinka. Ne tik todėl, kad primena Sąjūdžio laikus, bet ir todėl, kad parkas taip pavadintas dėl Neries vingio. Simboliška, kad ir Lietuvai metas liautis aklai vingiuoti Briuselio kabinetais. Pats laikas apsibrėžti raudonas ribas, kurių valdžiai, o konkrečiai - išponėjusiems liaudies tarnams, peržengti nevalia. Ypač kai kalbama apie lietuvių Tautos didvyrius, istoriją, kultūrą, sveikatą bei švietimą, šeimos bei valstybingumo išlikimą. Kiekvieno lietuvio pareiga - jokiu būdu neleisti jų naikinti!

Todėl pirmiausiai ir kreipiuosi į lietuvius, kuriems priklauso ši nuostabi žemė. Nes apsimetėlių „lietuvaičių" pas mus priviso daugiau, nei reikia. Tai - sorososai, apmokomi ir iš svetur išlaikomi piliečiai, kurie šiandien yra „lietuviai", rytoj jau - „lenkai", o poryt - „rusai", „jankiai", Izraelio ar net globalaus pasaulio piliečiai. Tikri lietuviai tokios prabangos sau leisti negali, nes neturi nei kitos Tėvynės, nei pilietybės. Todėl man svarbesnė yra jų nuomonė, kaip ir su kokia valdžia jie nori savo namuose gyventi. O atvira Lietuva ir atvira visuomenė lai būna atvira tik tiems, kurie gerbia ir prisilaiko mūsų tvarkos. Kam nepatinka, belieka priminti, kad Lietuva atvira ne tik į vieną pusę. Tikrai ne dėl jų tiek kraujo už šią žemę yra mūsų bočių pralieta. Tokiems - spyris į pasturgalį ir „viso gero"! Lai ieško sau laimės ir gerovės kitur: pasaulyje arba kosmose, kurios kelionę ekonomikos ir inovacijų ministrė iš savo kišenės žada apmokėti. (Nors gali ir iš mūsų kišenės, jei vėl žiopsosime.)

Pabaigai - keli patarimai mitingo rengėjams.

Pirmiausia - dėl Stambulo konvencijos, kuri atseit apgins skriaudžiamas moteris nuo degradavusių vyrų. Šiuo metu jas gina Baudžiamojo kodekso straipsniai, bet, kaip suprantu, neefektyviai. Jei sužvėrėjusiam nuo alkoholio ar pavydo raguotam vyrui puolama žmona pakiša panosėn BK straipsnį, degradavęs vyras tik dar labiau įsiunta. O va, kai pamosikuos jam prieš apgirtusias akis su Stambulo konvencija, dvikojis žvėris nusiramins ir praregės, kad elgiasi nedorai. Ar, Tamstos, tuo tikite? Aš - nelabai. Mano manymu, vietoj Stambulo konvencijos, mūsų skriaudžiamoms moterims verčiau tradiciniu „kočėlu" arba net „špižine petelne" apsiginkluoti. Patikėkite, kad veikia daug efektyviau nei turkiškos saugos priemonės, kurios didžiausią naudą suteikia tik LGBT nariams.

Be to, nebedarykime klaidos, kuri ir man būdinga. Ne visi politikai yra vagys ir ne visi gėjai yra pederastai. Ir ne visa žiniasklaida yra parsidavusi. Kaip ir prokurorai, teisėjai, policijos pareigūnai. Esu tikras, kad dauguma jų yra dori ir sąžiningi žmonės, neabejingi savo šeimos bei Tautos likimui. Tik dėl susiklosčiusių aplinkybių yra priversti prisitaikyti. Gal net kažkada dėl savo principingumo nukentėję ar net nepelnytą bausmę atlikę. Vienu ypu pasmerkdami skirtingus žmones ir jų atstovaujamas instancijas, mes tikrai visuomenės nesuvienysime, o veikiau per kelis „brudus" visus įžeisime ir atstumsime. O oratoriai, ypač - per gausius mitingus, neretai, pagauti azarto ir bandydami miniai įtikti, kerta iš peties. Kartu nukirsdindami ir savo sąjungininkus bei gausindami menamų priešų skaičių.

Lietuvių ir taip liko nedaug, naujų, geresnių, greit neprigimdysime ir nepridarysime. Nors prisidaryti gal ir galima, jei ir toliau tuntais iš Baltarusijos bei Ukrainos čionai vešime ir jiems išmokas bei vizas dosniai dalinsime, bet jie netaps tikrais lietuviais. Galbūt jų vaikaičiai arba proanūkiai pasivadins vietiniais lietuvaičiais, bet vargu ar kalbės mums suprantama kalba. Tad kol ne vėlu pirmiau savais lietuviais pasirūpinkime. Ypač - emigravusiais, kad kuo daugiau jų sugrįžtų. Kad jų ir čiabuvių iš čia neišstumtų tokie skandalingi ir liūdnai pagarsėję veikėjai, atėjūnų vaikaičiai ir KGB išperos, kaip simonko, kuklianskės, muravjovai, greitai, Šmiel šmil šmaros...

Aušta diena, kai visiems tikriems ir doriems lietuviams po įvairių eksperimentų, visokiausių sąjungų ir profsąjungų atėjo metas pagaliau apsispręsti, ką šiuo metu yra svarbiau sodinti: bulves, kurių greit nebebus kam čia valgyti, ar vagis, per kuriuos mes prarandame savo Tėvynę?

Visada Jūsų paslaugoms, joks ne „Taranas", o eilinis alaus mėgėjas ir paprastas kaip Šveikas kareivis - Tomkus Vitas, Petro.

Vito Tomkaus trigrašis: Visiems visiems visiems LIETUVIAMS ir norintiems su mumis kartu gyventi mūsų Lietuvoje!!! Jei kas Didingame marše dalyvauti negali - dėl sveikatos, negalios ar kitos svarios priežasties, būtinai bent mūsų VĖLIAVĄ ant savo namo ar kaimo tvoros iškelkite kaip ženklą, kad Lietuva dar gyva ir yra pasiryžusi už save pakovoti. Iš anksto dėkingas. Pagarbiai - Jūsų „Respublika".

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (302)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KONVENCIJA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad vertinant dėl Stambulo konvencijos Seime tvyrančias įtampas yra akivaizdu, jog teikti konvenciją ratifikavimui šiuo metu būtų labai rizikinga.
  • EKONOMIKA: Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė įsitikinusi, kad Lietuvos ekonomika per COVID-19 pandemiją nenukentėjo, todėl valstybei reikėtų galvoti ne apie atsigavimą, o tolesnį augimą.
  • UŽSTATAS: Buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui bus grąžintas 25.000 Eur užstatas, antradienį galutinai nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas.
  • VAKCINOS: Dabartinės vakcinos nuo COVID-19 sunkiai susidoros su omikron atmaina, o sukurti naują veiksmingą skiepą prireiks kelių mėnesių, JAV vakcinų gamintojos „Moderna“ vadovas sakė laikraščiui „Financial Times“.
  • MEDIENA: Valstybinė miškų urėdija pirmadienį skelbė, kad pasibaigus medienos pardavimo aukcionui 2022 m. pirmajam pusmečiui, matomas didelis medienos poreikis rinkoje – planuojamas 238 mln. eurų uždarbis.
  • DUJOS: Gamtinės dujos gyventojams, priklausomai nuo suvartojimo, nuo sausio brangs 27–36%.
  • ŪKIAI: Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, ūkių skaičius Lietuvoje per 10 metų sumažėjo 34 proc ir labiausiai sumažėjo ūkių, turinčių 2–5 ha, 1–2 ha ir 5–10 ha naudojamų žemės ūkio naudmenų (palyginti su 2010 m. – atitinkamai 52, 48 ir 34 proc.).
  • IŠLAIDOS: Per „Juodojo penktadienio“ išpardavimų dieną (lapkričio 26 d.) „Swedbank“ klientai apsipirkdami interneto parduotuvėse šįmet išleido bent 7,6 mln. eurų ir palyginus su praėjusių metų „Juoduoju penktadieniu“, interneto parduotuvėse išleista suma išaugo 19 proc., o lyginant su analogiška 2019-ųjų diena – užfiksuotos 2 kartus padidėjusios išlaidos.
  • PLĖTRA: Antradienio rytą prasidės Lietuvos žemės ūkio rūmų tarybos posėdis, kuriame bus aptariamas visam kaimui ir žemės ūkiui svarbus klausimas – Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginis planas.
  • POLITIKA: Vertinant Lietuvos politiką Kinijos ir Taivano atžvilgiu, dabartinę Lietuvos poziciją palaikė 34% apklaustųjų, nepalaikė – 41%, o dar 26% neturėjo nuomonės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar bijote naujos koronaviruso atmainos „Omikron"?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Lietuvoje bus įvestas privalomasis skiepijimas kaip Austrijoje, kokie bus Jūsų veiksmai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +3 C

-7 +1 C

 

-2 +5 C

-6 +1 C

-4 +2 C

 

-1 +2 C

0-9 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s